Kalendář

Červen 2024
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 05Čvn

  14:38 hodin letního času,

  na 16°18´ Blíženců

  Sabiánský symbol pro tento stupeň zvěrokruhu zní „Mladá horká hlava se mění v hlavu zralého myslitele“.

  Klíčové heslo: MENTÁLNÍ METAMORFÓZA

  V mayském orákulu je pro dnešek symbol CHICCHAN (čík čan) – vitalita, vášeň, moudrost těla, had, kundalini, integrace, spojení s řádem.

  V dnešním novu se naposled formuje horoskop do tvaru „vědra“, kdy všechny planety jsou seskupeny do jednotného celku pěti znamení, počínaje Blíženci a Rybami konče. A kdy celý ansámbl drží na protější straně na posledních stupních Panny v dlaních Lilith.

  Dnešní zvídavost a hravost, typická pro Blížence („jako motýl z kytky na kytku…“) je doprovázena Venuší v konjunkci a Saturnem v kvadratuře. Je to stav, v němž vstupujeme před startovací čáru pro další čtrnáctidenní běh až do úplňku 22.června. Slunce + Luna + Venuše jsou v jednom jediném bodě ve znamení Blíženců.

  Za aktivní přítomnosti Venuše by se v nás neprobouzela touha po vítězství, proč bojovat, k čemu je to dobré, v čem tkví krása vítězství, když já jsem tady ta krásná, ptá se Venuše. Pod střechou stadiónu však veškerý děj bedlivě sleduje Saturn, který má naopak eminentní zájem o prvenství, protože život je přece jedna souvislá šňůra snahy nebýt poražen na základě své neomylnosti a dokonalé přípravy.

  Osobní horoskop je obrazem našeho vnitřního vesmíru, jakou náplň jsme si vzali na začátku do baťůžku, s takovou výbavou budeme cestou získávat zkušenosti. Sem tam nám někdo něco přihodí, nebo se nám něco přihodí a my si pak budeme muset pořídit nový baťůžek nebo nebudeme mít vůbec žádný, protože jsme o něj někde přišli. Život je sice velké trmácení, ale zároveň i radost, kterou můžeme prožívat kdykoli, kdekoli, jakkoli. V tom máme svobodný výběr.

  Na závěr vám chci ještě vyprávět o čtyřletém chlapečkovi, který daboval hlas pražské tramvaje. Seděla jsem takhle jednou v tramvaji blízko dveří, když tu mé ucho zaujaly zvláštní matoucí zvuky. Podívala jsem se ke dveřím, kde se držel pevně tyče malý klučík a vedle něho jeho maminka. Byl to on. Nejenom že vyluzoval zvuky jako tramvaj přesně podle rychlosti, do kopečka zbrzdil a při dojezdu do zastávky pomalu, jemně ubíral na hlasitosti a na chvilku úplně zmlkl. Jakmile se však tramvaj znovu rozjela, začala se znovu jeho skladba „Pražská tramvaj číslo dvě“ rozeznívat. Klučík mě upozornil na něco, čeho jsem si dosud nevšímala, že tramvaj má svůj pravidelný rytmus. Ten on doprovázel svým tělem, pohupoval se rytmicky v kolínkách, někde se nakláněl až téměř do podřepu. Maminka v klidu stála u něho a mě to nedalo, abych se s ní nedala do obdivného hovoru nad jejím obdivuhodným malým synkem.

  Klouček měl v sobě Saturna tak hluboko uloženého (ale i Neptuna…), že mu to šlo úplně samo od sebe. Byl to však Saturn, který si taky prošel transformací, dnešní generace ho právě takového potřebuje. Kdybychom to my dospělí taky takhle hravě uměli, náš život by dostával zcela jinou kvalitu, bez ohledu na kvantitu čehokoli hmotného nebo odpočítávaných let.

  Využívejte Blíženecké prostředí a neberte Saturna ve smyslu „co bych měl“, ale v tom, co chcete rozvinout a zdokonalovat sobě pro um a radost ze své rozvíjené schopnosti.

  Příště se sejdeme už za letního slunovratu 20.června ve 22:52 letního času.

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 19:41

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.