Kalendář

Květen 2023
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 19Kvě

  v 17:53 letního času,
  na 28°26´ Býka

  Tomuto stupni Býka přísluší sabiánský symbol „Dva ševci pracují u jednoho stolu“, s dalším vysvětlením – Podvojný charakter zralého lidského chápání.
  Klíčové slovo: PERSPEKTIVA

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem IMIX (čteno imíš) – červený drak, ze všech dvaceti symbolů úvodní, první v pořadí. Je to primární vědomí, základní instinkt k přežití, Velká matka, božská výživa a podpora.

  Dnešní novoluní, tak jako každé jiné, vypovídá o postavení Slunce s Lunou společně na startovacím bloku, v očekávání impulzu k novému lunárnímu cyklu, trvajícímu cca 28,5 dne do dalšího novu. Dnes v Býku jsou spolu Slunce s Lunou jako svědci dění, kterým oni sami nejsou zpočátku příliš zasaženi.

  Podmínky k odstartování akce jsou takové, že už se snad ani nedá vydržet napětí, které visí ve vzduchu. Čeká se už jen na posledního nezbytného člena trojice, aby se opona konečně mohla roztáhnout a děj se mohl uvést do pohybu, v trojici Pluto – Jupiter – Mars.

  Pluto si znova nevědomky připomíná, jaká je jeho role v novém prostředí Vodnáře. V pohybu retro musí maličko pátrat v paměti a nelze mu to neodpustit, vždyť naposledy byl ve Vodnáři před 245 lety. Teď, kdy je postaven před aktualizaci, může být celý nesvůj, roztržitý a možná i zatím ještě nesmělý.

  To, co zažil posledně, už nejde příliš implantovat do současnosti. A tak nezbývá než držet se svého základního principu očisty a vyčkávat, jak se situace vyvine. Má na to necelé tři měsíce, od 23.března do 11.června, kdy se znovu vrátí do Kozoroha.

  Další člen trojky, bleskurychlý ohnivý Jupiter přestoupil z Berana do Býka 16.května. To už je slušný impulz ke startu, ale přece jenom je potřeba ještě toho třetího, jak už to tak bývá. Svatá trojice je svatá trojice a trojnožka má pevnou podstavu, na rozdíl od lineární úsečky od bodu k bodu.

  Takže jako třetí a vlastně ten, na kterého se celou dobu čekalo je Mars, kterého rozohňuje odpálení startovní petardy. Tentokrát to bude zítra, 20.května, s jeho přestupem z Raka do ohnivého Lva, kde je mu mnohem lépe než ve vodním Raku.

  Kdo ví, na čem se spolu ti tři pánové domluvili, nechme se překvapit. Je možné, že tato napínavá situace se projeví v našich domácích podmínkách, doma, za zavřenými dveřmi, nebo naopak se objeví někde něco, co nebude možné jen tak přejít bez povšimnutí. Nebo nejspíš oboje. Známé pravidlo říká – jak uvnitř, tak vně, jak nahoře, tak i dole, a naopak.

  Každopádně je toto krátké tříměsíční období takové zahřívací, testovací kolo. Pluto dává příležitost a zároveň vyžaduje nekompromisní očistu od všeho, co je ne-nezbytné, tedy zbytnělé, rezavé, ztrouchnivělé, nefunkční, nežádoucí, nepotřebné, to, co zabírá prostor něčemu, co je naopak potřeba do života zahrnout, přijmout s otevřenou náručí (k čemuž dojde možná až o trochu později).

  Jako pejsek z útulku, přijatý do domácnosti, je třeba si vzájemně zvykat, ale základem je potřeba přilnutí k něčemu, někomu, co/kdo má živoucí tvář. Tedy nejde o peníze, ani o majetek, finance, moc a slávu. Což všechno toto se Plutu přisuzuje, ale není tomu tak. Jsme lidé a jako takoví se potřebujeme vracet k lidskosti, ke své lidské čistotě a opravdovosti.

  Přeji vám krásné novoluní a těším se na další setkání v úplňku ve Střelci 4.června.
  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 19:19

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.