Kalendář

Březen 2023
Po Út St Čt So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 20Bře

  ve 23:26 hodin středoevropského času
  Slunce 0°00´ Berana

  Prvnímu stupni zvěrokruhu a zároveň i Berana přísluší sabiánský symbol „Žena, která právě vystoupila z oceánu, je obejmuta tuleněm“ s podvysvětlením „Vynoření nových forem a potencialit vědomí“.
  Klíčová věta: IMPULS BÝT

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem IMIX (čteno imíš) – červený drak, ze všech dvaceti symbolů úvodní, první v pořadí. Je to primární vědomí, základní instinkt k přežití, Velká matka, božská výživa a podpora.

  Vstup Slunce do znamení Berana označuje zahájení nového astrologického/astronomického roku, první jarní den. Cítíme změny, probíhající v přírodě, nemůžeme se už dočkat teplejšího a jasnějšího počasí, toužíme vrtat se v zemi, sázet kytky, stromy, plodiny, osévat, co se dá i nedá. Vnímáme cyklické změny, které probíhají rok, co rok.

  Každý rok se jako narozeninový dort krájí na čtvrtiny – od jarní rovnodennosti (vstup Slunce do Berana – jaro) k letnímu slunovratu 21.6. (Slunce do Raka – léto), dál k podzimní rovnodennosti 23.9. (Slunce do Vah – podzim) a poslední čtvrtina zimní slunovrat 22.12. (Slunce do Kozoroha – zima).

  Tak jako každý takový předěl značí náhled do dalšího astrologického roku, stejně tak i dnešní horoskop je náhledem pro celý další rok, do jarní rovnodennosti roku 2024. Podobně jako pro člověka je solární horoskop, zpracovaný pro den jeho narozenin klíčem k tématům dalšího roku jeho života od narozenin současných do narozenin příštích.

  V průběhu března dojde jednak 25.3. k přestupu Marta (síla vůle, odhodlání k rozhodnutí) z Blíženců do Raka, kde se bude ošívat, protože v tomto znamení si příliš neví rady se svou vrozenou chutí s někým bojovat. Příliš se zde nechává ovládat svými pocity a je z toho zmatený. Už za dva měsíce ale poskočí do Lva, kde se přece jenom cítí víc jako doma, aspoň ve svém přirozeném ohnivém živlu, na rozdíl od vodního Raka.

  Nebetyčně významnějším je však 23.3. první pootevření dveří Pluta do Vodnáře, což se stane přibližně po 245 letech, protože taková je doba oběhu Pluta zvěrokruhem. Vracíme se tedy do historie let 1777-1799. V USA dopad vyhlášení deklarace nezávislosti, v Evropě Velká francouzská revoluce, atd.

  Vracet se však nelze, porovnávat také ne, můžeme jen ze zvědavosti nahlédnout, jaké bylo tehdejší společenské klima, které Pluto v té době nastolil. Pluto jako vládce podzemní říše transformace, hybatel proměny společnosti nebo jednotlivce. Ten, který všechno zetlelé a shnilé promění v úrodnou kompostovku, který všechny staré vysloužilé programy a systémy spálí na popel, z kterého jako nová bytost vzlétne bájný pták Fénix.

  Je pozoruhodné, že dva týdny poté, co Saturn se vstupem do Ryb opustil znamení Vodnáře (7.3.), uvolnil celý tento prostor pro Pluta. Takové gentlemanství je mezi oběma velikány velmi neobvyklé. Většinou spolu soupeří a končí to pak podobně jako posledně, když se spolu v lednu 2020 setkali na stejné pozici v Kozorohu. Nebo ještě dříve 11.září 2001, kdy spolu byli v jasné opozici.

  Co představuje znamení Vodnáře, bohaté na lidskou vynalézavost, nové technologie, UI (AI), genetické zásahy pro lepší kvalitu života. Význam kvality života nadřazený jeho kvantitě. Jak se liší, když je obsazeno Saturnem nebo Plutem.

  Saturn ve Vodnáři nemá rozlet, žije víc ve strachu z nových možností, vnímá trest, pokud se něco zvrtne a on zklame očekávání, která zrcadlí do ostatních kolem. Víc brzdí a utahuje šrouby než aby povolil a uvolnil přetlak, který vytváří. Lpí na kvantitě života, bez ohledu na jeho kvalitu, ačkoli by si něco takového nikdy nepřipustil. Zralý a vyspělý/dospělý Saturn se už nebojí, že něco svou volbou pokazí, nevnímá svoji cestu jako řadu chyb, ale jako nutný proces k nalezení a přijetí své individuality.

  Pluto ve Vodnáři staví do popředí svobodu a nezávislost na podkladě individuálního rozvoje každého člověka. Jeho absolutní prioritou je kvalita života, a to si bez zábran připustí. Přichází a nabízí nám nový, jiný, radikálně odlišný přístup ke všemu komplet.

  To, co ve Vodnáři Saturn v době svojí služby ve Vodnáři nastolil (22.3.2020 – 6.3.2023), to Pluto svým vstupem do Vodnáře začne od základu dělat úplně jinak, využije novou technologii, kámen po kameni bude stavět nové systémy, jiné nastavení každého z nás uvnitř sebe sama. Pluto buď ničí nebo tvoří, nic mezi tím neumí, nemá cit pro jemné nuance, pro něho je volba buď černá nebo bílá.

  Nicméně i takový velikán, kterého kvůli jeho maličkosti degradovali na trpasličí planetu, bude nucen pozměnit a obohatit svůj pohled, začít vnímat barevnost života a jeho pestrobarevné odstíny. Stejně jako my budeme muset upravit svůj přístup k něčemu tak nepatrnému jako je dotěrný hmyz nebo další neviditelné nepatrnosti, které nám chtějí ztěžovat život, ačkoli my jsme jim přitom zcela lhostejní. Oni chtějí jenom žít, ale to my přece taky, že. Vida, někde je společná řeč, na které můžeme začít společně stavět ty nové systémy.

  Na tomto místě si nepřečtete věštění z křišťálové koule, takže těžko říct, jak to všechno bude probíhat. Jasná jsou témata, vložená do nepopsaných stránek našeho života, které každý z nás bude každým dnem popisovat jiným způsobem než dosud. Můžete si začít psát tvořivý deník, dovolit si malovat do něj ilustrace vodovkami nebo barevnými akrylovými barvami, provázet text kolážemi, vytvářet bohaté kreace v keramice, ve dřevě, v textilu, bižuterii, v práci s kameny.

  Všechno má svoji duši a my se budeme učit najít to ztracené laskavé spojení jak se sebou sama, tak s ostatními a vším, co nás obklopuje.

  Přeji vám k tomu hodně štěstí a radosti ze života.

  Krátce se sejdeme ještě hned zítra v novoluní v Beranu.

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 11:05

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.