Kalendář

Únor 2023
Po Út St Čt So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 05Úno

  v 19:29 hodin středoevropského času
  na 16°41´ Vodnáře

  Tomuto stupni zvěrokruhu odpovídá sabiánský symbol „Hlídací pes stojí na stráži, ochraňuje svého pána a jeho majetek“ s podvysvětlením „Rozvoj schopnosti chránit sebe sama a starat se o svá individuální práva, omezovaná komplexními společenskými tlaky“.
  Klíčové slovo: POTŘEBA OCHRANY

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem Etz´nab (čteno ets nab) – bezčasovost, iluze, setkání se stínem, integrace paradoxu.

  Každý úplněk v roce má svůj specifický název, odvozený od toho, co bylo v životě důležité k tomu, aby lidé přežili. Únorový má název Sněžný nebo Hladový úplněk.

  Je v obecném povědomí, že v okamžiku úplňku stojí proti sobě Slunce, mužský princip s Lunou, ženským principem. Stejně tak je tomu i dnes, kdy Slunce stojí ve Vodnáři a Luna v protilehlém znamení Lva. Dva body spolu tvoří přímku, která sama o sobě má ve 3D spoustu práce s udržováním rovnováhy.

  Pokud však nevstoupí na scénu další člen, který stvoří z přímky trojúhelník, tak, jak je tomu dnes, kdy se do spolupráce mezi Sluncem a Lunou vmísil Uran. Trojúhelník tvoří pevnou podstavu, jistotu, že stavba se nezhroutí. Tomu by se dalo uvěřit, kdyby Uranovo místo nezaujal z našeho hereckého ansámblu téměř kdokoli jiný.

  Uran vnáší pro každého z nás a speciálně pro ty, kdo slaví dnes narozeniny prudký závan svobody a potvrzení vlastní individuality, pocit „ano, jsem jaký/jaká jsem, a jsem tak v pořádku“. Pokud si dovolíme přijmout tuto z vesmíru nám předhozenou rukavici, je to, do čeho teď vstupujeme velkou šancí k naší cestě za svobodou.

  Aniž bychom vykřikovali hesla za to to či ono, protože se jedná o naši vnitřní svobodu, naši jinou verzi. Uran nás vybízí a pomůže osvobodit se od pochyb, vnitřní nejistoty a nedůvěry v sebe sama.

  Uran má jedno velké ALE. Přispěchá nám na pomoc, za předpokladu, že před ním nebudeme zavírat bránu našeho opevnění našich nekonečných plánů, jimiž se nám smrskne život do jedné velké promarněné šance.

  Žít život naplno neznamená vždycky adrenalinově, nebo prudce emotivně. Využívejme kreativní nápady, jak projít situacemi, které nás zaskočí, nakonec si vždycky nějaký způsob najdeme. Obraťme se na Urana, ten je schopen přijít s těmi nebláznivějšími, nejpošetilejšími, nejgeniálnějšími nápady.

  Pokud jeho genialitu stále nechápeme, řekne si:„ach jo, dělám to hrozně nerad, ale teď si na nějaký čas budeš muset odpočinout, doma nebo v nemocnici, to je jedno, ale dávám ti příležitost si to v klidu nechat projít srdcem (prosím tě jen ne hlavou, tam se ti teprve pak rozsvítí). Až se z toho stavu probereš, budeš už vědět, jak se mnou navázat kontakt, já na tebe budu čekat, už se nedočkavě těším na ten zajímavý život s tebou!“

  Uran je ještě stále v Býku, takže je nepatrně pomalejší, ale my smrtelníci to ani nezaznamenáme. Jeho revoluční duch není ani v tomto znamení ochuzen. Už se nemohu dočkat, až za dva roky začne otvírat dveře do Blíženců!

  Dnešní horoskop má zajímavý tvar. Představte si děti, skákající na trampolíně, vyskakující do výšky, kde narazí na střechu, omezení, které jim brání ve volném pohybu, ve spontaneitě, jistotě, že nějak to určitě půjde, jen v to musí absolutně věřit.

  Na takové zastřešování by určitě rád posloužil vysloužilý Saturn, který by nejspíš vybíral pokuty za nedodržování pravidel skákání na trampolině. Nicméně i on je v současnosti v upgrade image, fresh look, jak je komu libo.

  Těším se na další setkání v novoluní 20.února.
  Máša Růžičková

   

  Posted by admin @ 12:21

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.