Kalendář

Leden 2023
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 21Led

  ve 21:53 hodin středoevropského času, na 1°33´ Vodnáře

  Tomuto stupni Vodnáře přísluší sabiánský symbol „Neočekávaná bouře“, s podrobnějším vysvětlením „Nutnost rozvíjet vnitřní jistotu, která nám umožní čelit neočekávané krizi“, událost, na kterou člověk není připraven.
  Klíčové heslo: VÝZVA PŘÍRODY

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem AKBAL – cesta do vlastního nitra, zkoumání snů, intuice, tajemství a klid.

  Dva spouštěči událostí, kteří se nějakou dobu drželi zpátky, se opět dali do přímého pohybu – 12.ledna Mars (potřeba investovat svoji energii) v Blížencích a 18.ledna Merkur (potřeba získávat a předávat znalosti, informace, posílat je dál) v Kozorohu.

  Už delší dobu, možná pár let můžeme cítit v kostech, že se země chvěje pod našima nohama, aniž bychom tomu přikládali význam. Odmítáme si to připustit a tlačíme svoji káru dál, předstíraje sami sobě, že se nic neděje. Ať v osobním životě, tak i v celospolečenském dění.

  Je to podobné, jako když člověk dlouhodobě, až téměř systematicky přetěžuje svoje fyzické tělo, ačkoli od něho již dlouho dostává zprávy a signály – Stop, už nemůžu ani o krok dál, nemohu dýchat, hýbat se, dál už nemohu, nech mě už konečně být, dost!

  V návaznosti na dnešní Sabiánský symbol je třeba připomenout, že významnou výhodu hraje včerejší vstup Slunce do znamení Vodnáře, jehož hodnotou nejvyšší je svoboda jít svojí individuální cestou tak, jak to potřebuje zrovna teď a tady. Na rozdíl od předešlého Kozoroha, který do popředí staví zase svoje hodnoty, tak, jako to ostatně dělá každé znamení.

  Jediným kontaktem dnešního Slunce a Luny ve vodnářském novu je přímý pohled na Lilith naproti ve Lvu. Ani ta nepřipouští podlehnutí nátlaku jakékoli cizí autority, protože ona sama pro sebe je autoritou nejvyšší a tak je to pro ni v pořádku.

  Jak Vodnář, tak protější Lev ctí sebe sama a dbá v celospolečenském rámci o svoji individualitu, podle toho, jak kdo je schopen a ochoten to projevit, aniž by se dotkl ostatních.

  Dnešní horoskop má tvat koupelnové vany, která má velkou kapacitu a snaží se zpracovat veškerý svůj obsah, a že ho není málo! Člověk se v takové lázni nechce rozptylovat a snaží se držet myšlenky jakž takž pohromadě.

  Ve tvaru vany je příliš mnoho snahy, aby…dosaďte si cokoliv. Aby byl doma klid, aby děti měly, co chtějí, abychom se měli dobře, vždyť tak moc toho přece nechceme, jenom…dosaďte si cokoliv. Pokud si to člověk takto zjednodušeně namlouvá, může to vyústit až do slepé důvěřivosti.

  Z objemného nabízeného materiálu ke zpracování je potřeba vytáhnout to podstatné a s tím se pak snažit něco konkrétního dělat, vytvářet. Podniknout vodnářské kroky, které se mohou ostatním zdát jako šílené, nebo naivní, nereálné, unáhlené, apod., které však uvedou do pohybu soukolí doma, v práci, ve společnosti, v celku.

  Tvar horoskopu VANA se týká nejen dnešního dne, ale všech z vás, kdo jej máte ve svém horoskopu narození jako svoje ústřední téma.

  Přeji všem dnešním zrozencům krásný narozeninový den a svobodná křídla na cestu do volného prostoru bez omezování.

  Zítra začíná nadějeplný čínský rok vodního Zajíce.

  Příště se sejdeme 5.února v úplňku s Lunou ve Lvu a Sluncem stále ještě ve Vodnáři.

  Máša Růžičková

   

  Posted by admin @ 12:21

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.