Kalendář

Listopad 2022
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 22Lis

  ve 23:57 hodin středoevropského času,
  na 1°38´ Střelce

  Sabiánský symbol pro tento stupeň zvěrokruhu zní „Zpěněné, bílé vrcholky vln ukazují, že vítr moře ovládá“, s podtextem „Mobilizace energií nevědomí, vyvolaná tlakem nadosobních motivů“.
  Klíčové heslo: ZJEMŇOVÁNÍ PROSTŘEDNICTVÍM RYTMICKÉ INTENZITY

  V mayském orákulu je pro dnešek symbol CHICCHAN (čík čan) – vitalita, vášeň, moudrost těla, had, kundalini, integrace, spojení s řádem.

  Včera dopoledne Slunce postoupilo ze Štíra do Střelce a dnes si jako s prvním členem ansámblu dalo schůzku s Lunou v novoluní. Každé znamení se rozprostírá v rozmezí třiceti stupňů, takže dnes jsme v novu na samém počátku Střelce.

  Obecně je naladění na start do 28 denního lunárního cyklu v tomto ohnivém znamení velice optimistické. Symbolizuje svobodu a velkorysý přístup, plný naděje a optimizmu v důvěře ve smysl naší cesty.

  Dnes je v tom akorát jeden háček, spočívající v Jupiterovi, vládci znamení Střelce. Jupiter dokáže nemožné, skály lámat, mosty stavět, slibovat hory doly v pevné víře ve své přesvědčení, umí být velkorysý, stejně tak jako nevyzpytatelný.

  Jupiter je od konce července do zítřejšího dne retrográdní, ve zpětném pohybu. Otáčí se v zatáčce zpět do přímého pohybu 12 minut po půlnoci, to znamená za čtvrt hodiny po okamžiku novoluní. Jeho rychlost je právě teď zcela nulová. Znovu nabere sílu až teprve po úplném zastavení. Pak šlápne na pedál a rozjede se znovu kupředu, za svým cílem, k objevování nových horizontů.

  Společenství planet v dnešním novu je jako orchestr bez dirigenta nebo podnik, jehož šéf odletěl v největším provozu na dovolenou na Bahamy.
  Slunce s Lunou a hned vedle Merkur s Venuší, celá ta Střelecká skupinka zůstala jako sirotci, ponechaní svému osudu, sami, bez prostředků.

  Na stole je rozehráno ještě pár dalších her, v nichž se jedná buď o boj o vítězství nebo o potřebu přijetí namísto odmítnutí a vyloučení. K oběma je potřeba Jupiterova účast, který teď při nejlepší vůli nemůže, jako kdyby byl v Rybách utopen a potřebuje sám rychlou záchranu.

  Až Jupiter přejde 20.prosince hranice do dalšího znamení, do Berana, bude už Slunce těsně před zimním slunovratem (21.12.) a situace bude zcela jiná.

  A tak ačkoli se všechno dnes točí kolem paralyzovaného Jupitera, ostatní členové orchestru si musí umět poradit a malí sirotci také. Protože život sám je v neustálém pohybu, zastavit ho nelze, naštěstí. Budiž nám všem povzbuzením, že v tradiční astrologii je Jupiter považován za Velké štěstí. Stačí to kolo štěstí ve svém srdci roztočit a nenechat se ničím, ani nikým odradit.

  Příště se sejdeme 8.prosince, kdy Luna bude v úplňku spolu s Martem v Blížencích a Slunce stále ještě ve Střelci.

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 22:48

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.