Kalendář

Září 2022
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 25Zář

  ve 23.55 hodin letního času,
  na 2°49´ Vah

  Sabiánský symbol pro tento stupeň zvěrokruhu zní „Úsvit nového dne zjevuje vše změněné“, s podtextem „Vždy přítomná možnost začít znovu, na novém hodnotovém základu“.
  Klíčové heslo: ČLOVĚK JAKO POTENCIÁLNÍ INOVÁTOR

  V mayském orákulu je pro dnešek symbol CHICCHAN – vitalita, vášeň, moudrost těla, had, kundalini, integrace, spojení s řádem.

  Dnešní novoluní na počátku znamení Vah vypovídá daleko více o snaze o diplomatickou dohodu než o podněcování ke konfliktu, o touze po atmosféře klidu a míru, i když navenek to celé může působit neuspořádaným dojmem.

  Tak jako po celý rok (s krátkými výjimkami), je i dnes tahounem horoskopu Pluto. Vládce podzemního království, v němž jsou ukryty nejvzácnější poklady, k nimž však vede cesta krkolomná, plná „zbytečných“ překážek, vykládaná třpytivými pozlátky význačných pozic, mimořádného společenského kultovního postavení a nevyčíslitelného bohatství.

  Všechno jsou to vnější pláště a obaly, které zmizí z povrchu zemského v okamžiku, kdy člověk prozře a stane ve své ryzosti, aby si uvědomil, že největší poklad má ve svém nejhlubším čistém nitru, v srdci.

  Teprve pak si dovolí položit otázku, k čemu vlastně směřuje všechno to lidské (hmyzí) plahočení.

  Čím víc se blížíme k přestupu Pluta do Vodnáře, tím více bude tato otázka aktuální a naléhavá. Doporučuji si znova přečíst dnešní sabiánský symbol.
  Současný nebývalý počet retrográdních planet včetně Merkura je naším pomocným prostředkem pro vnitřní cestu.

  Chce to trochu se odvážit, vyvázat se z navyklých pout, tak, jako už vícekrát zmiňovaná zde Maruška, která jde vysvobodit prince (svého vnitřního muže) ze zajetí drakem, případně ze zakletí zlou čarodějnicí.

  Úspěch bude zaručen pouze v případě, že se během své pouti bude dívat pouze před sebe. Ani vlevo, ani vpravo, ani zpět.

  Příště se sejdeme 9.října v úplňku v Beranu a pak bude 25.10. a 8.11. následovat dvojice zatmění.

  Máša Růžičková

   

  Posted by admin @ 21:51

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.