Kalendář

Srpen 2022
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 25Srp

  v 10:17 hodin středoevropského letního času,

  na 04°04´ Panny

  Sabiánský symbol pro tento stupeň zvěrokruhu zní „Člověk si začíná uvědomovat duchy přírody a běžně nevnímané duchovní síly“, s podtextem „Otvírání nových úrovní vědomí.“
  Klíčové heslo: IMAGINACE

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem CIB (kíb) – důvěra, milost, vnitřní hlas, intuice, mystický přenos.

  Slunce i Luna jsou v novu, novém počátku cyklu na stejné pozici 5. stupně Panny. Panna je obdobím sklizně, co jsme na jaře zaseli, to nyní sklízíme. Oddělujeme zrno od plev, zdravé od nezdravého, prospěšné od škodlivého.

  Klíčovým slovem Panny je služba, potřeba postarat se o někoho, v opačném směru být potřebným především prakticky, ale nejenom tak.

  Vnější živel Panny – země, se šíří prostorem prostřednictvím jejího vnitřního živlu – vzduchu. Zprávy o stavu financí a hmotné jistoty včetně zpráv o počtu pacientů v nemocnicích se šíří prostřednictvím médií.

  Na začátku nového lunárního cyklu je stále i nadále tématem svár a napětí mezi starým (Saturn) a novým (Uran) pojetím, postojem k vnější realitě jako odrazu našeho vnitřního prožívání, nebo naopak, oboje je platné ve vzájemné návaznosti a prolínání.

  Co se změnilo, je způsob, jakým se to odehrává. Mars dnes vytváří dynamický vztah jak k Slunci, tak k Luně. Přestupem Marta z Býka do Blíženců 20.srpna se zásadně změnil způsob projevu. Nejlépe je to uvést na příkladu. Mars v Býku má např. Jaromír Jágr, Mars v Blížencích např. Věra Chytilová.

  Mars v Býku vyčká, až jeho agrese dosáhne hranice únosnosti, aby ji okamžitě prudkým úderem fyzicky uvolnil. Zatímco Mars v Blížencích je šikovný, pohotový, výřečný, nemá daleko k sarkasmu nebo aspoň k drobnému popichování.

  Jeho bezpečným stylem projevu jsou narážky, jazyková obratnost, mnohdy i vybavenost cizími jazyky. Takže i přebírání (drobné jazykové vykrádání) zajímavých výrazů, nebo vytváření vlastních novotvarů. Těmi se dnešní doba jenom hemží.

  Až do zářijového úplňku 10.9. doporučuji filtrovat jemným sítem veškeré informace z jakýchkoli zdrojů (kanálů). Mars však tentokrát setrvá v Blížencích déle než obvykle, až do 25.března 2023, takže království médií budou vzkvétat a košatět. Člověk nebude vědět, jestli má plakat nebo se smát tomu, co mu bude předkládáno. Ale nic nového pod Sluncem.

  Poslední upozornění: změnu směru kosmické jízdy zvolily nyní všechny planety počínaje Jupiterem, dále je retrográdní Saturn, Uran, Neptun, Pluto, Chirón. 10.září se k nim přidá ještě Merkur. Je to příležitost obrátit se ke svému nitru, kde v případě pochyb najdete tu správnou odpověď. Nakonec dnes i lékaři užívají tuto terminologii – imunitní odpověď.

  Neváhejte využít takovou jedinečnou možnost a veďte si svůj vnitřní dialog, hledejte a nacházejte odpovědi sami v sobě a zůstaňte imunní vůči zpochybňování zvenčí.

  Příště se sejdeme 10.9. v úplňku v Rybách.
  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 23:16

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.