Kalendář

Červenec 2022
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 28Čvc

  v 19:55 hodin letního času
  na 5°39´ Lva

  Sabiánský symbol pro tento stupeň zvěrokruhu zní „Střet konzervativní, staromódní dámy s mladou hippie“, s podtextem „Je nutné překonat naši podřízenost obecnému stylu, ať v morálce, či v oblékání.“
  Klíčové heslo: RELATIVITA SPOLEČENSKÝCH HODNOT

  V Mayském orákulu je dnes v kalendáři CIMI (čteno kí mí) – odevzdání, uvolnění, smrt a transformace.

  Koncem července se pravidelně objevují meteorické roje jižní delta aquaridy, letos o to víc viditelnější, protože právě dnes je Slunce s Lunou na stejné poloze. Předpokladem je ovšem výhled na horách, v podhůří, v místech, kde jsou ještě hvězdy viditelné na noční obloze, na rozdíl od městských aglomerací.

  Na obloze se objevují zpravidla od 12. července do 23. srpna, ale s dnešní nabídkou v novu se naskýtá ještě větší příležitost k pozorování tohoto pravidelného letního jevu.

  Vzápětí poté, co Slunce vstoupilo 22.8. do Lva, se rozsáhlým požárem na severu Čech projevil probuzený oheň, podporovaný intenzivně Jupiterem v Beranu. Jupiter, vždy s náručí doširoka otevřenou, nebrání ničemu, co by nedávalo smysl dalšímu vývoji. Jeho PIN je Expanze.

  Jupiter podporuje růst, vzestup, ale někdy za cenu nejvyšší, s nápisem na triku „More and more“ se všemi důsledky růstu čehokoli, jakkoli, kamkoli. Jupiter se obrací do retrográdního směru dnes v noci, v těchto dnech je jeho působení tedy maximální. Do přímého směru se navrátí až 23.listopadu.

  V horoskopu dnešního novoluní, vstupu do nového lunárního cyklu, vidíme dvě významná místa. První je spojení Lilith a Venuše ve znamení Raka. Druhé je spojení Mars, Uran a severní lunární uzel v Býku.

  Zastavme se u každého z nich zvlášť:

  • Lilith v Raku cítí víc než v kterémkoli jiném znamení sounáležitost se svým společenstvím, ať s rodinou nebo s úzkým okruhem lidí stejného zaměření. Ať sama nebo součástí početného rodu/klanu, bude vyčnívat svojí jedinečností a neokázalostí. Venuše s Lilith v Raku je spojení, podporující intuici, improvizaci, adaptaci novým podmínkách, jež pramení z napojení na vnitřní zdroje, ze srdce, mimo racio.
  • Konjunkce Mars (bojovná energie, síla vůle) a Uran (náhlá, převratná změna, nečekaný zásah) bude probíhat s přesností na 1 stupeň 1.srpna, na 19.stupni Býka. Ruku v ruce umí vytvořit elektrický výboj, zemětřesení, apod., v osobním životě nehodu a poté chirurgický zákrok, těžký partnerský konflikt bez konce, apod.

  Sabiánský symbol pro tento stupeň – „Nový kontinent se vynořuje z oceánu“, s podvysvětlením „Vzedmutí nových možností po krizích“.

  Mars s Uranem se spolu setkávají docela často, cca jednou za dva roky. Ne vždy probíhá jejich setkání prudce a nečekaně, záleží na dalších okolnostech vepsaných v horoskopu. Teď se dělí o pozici ještě se severním lunárním uzlem a úplného propojení dosáhnou právě 1.srpna.

  V krátkosti se zmíním o lunárních uzlech, jimž bychom zde mohli věnovat mnoho stránek, ale je nezbytné k pochopení celku pochopit především je.

  Jižní lunární uzel ℧ (ve védské strologii dračí ocas) a severní lunární uzel Ω (dračí hlava) stojí proti sobě a tvoří „osu uzlů“. Jsou to imaginární body, vyznačující dva rozličné oběhy – oběh Luny kolem Země a oběh Slunce tak, jak se nám jeví ze Země obíhat kolem nás. Tyto oběhy se protínají ve dvou protilehlých místech, které označujeme jako severní a jižní lunární uzel.

  Jejich oběh trvá 18,5 let, takže v horoskopu člověka se objeví na stejném místě jako při narození v jeho 18,5 letech, stejně jako v 37 letech a dál plus dalších 18,5 let, atd.

  Významnou roli hrají ve všech zatměních, nebo objeví-li se ve spojení s některou z planet. Jako je tomu nyní – dokonce se dvěma (s Martem a Uranem).

  Jižní uzel ℧ představuje počátek naší cesty zde, ve fyzickém světě, v našem fyzickém těle, s výbavou (zkušenostmi), kterou si neseme do tohoto života s sebou.

  Severní uzel Ω je cílem našeho pozemského putování, cíl a záměr, co všechno jsme potřebovali prožít, jaké nové zkušenosti získat, abychom mohli pokračovat v dalším kolečku dál, aniž bychom se točili stále v kruhu dokola.

  Indové považují lunární uzly za minulou (jižní uzel) a budoucí (severní uzel) karmu. Cestou od jednoho uzlu k druhému si vytváříme svoji budoucí karmu, podle toho, jakým způsobem jí procházíme, jak se v určitých situacích zachováme.

  To, jak se chovají uzly v každém znamení by vydalo na další knihu, pro náš účel si jenom povíme, jak to bude vypadat se severním uzlem v Býku, to znamená s jižním v protilehlém Štíru:

  Hlavní pozornost se zaměřuje na atributy Býka – zdroje, zabezpečení, zajištění, jistota příjmů, trvalých hodnot, nedůvěra v nové možnosti, alternativní cesty.

  Vraťme se nyní za naší trojicí Mars, Uran a vzestupný uzel. Uzel nám určuje cíl, směr. Ve společnosti Marta a Urana tlačí Býka do zcela opačného přístupu, než na jaký je zvyklý. Býk má rád své pohodlí, dobroty a požitky a cítí jako osobní újmu, když ho chce o ně někdo připravit. Mars s Uranem mají zcela opačný názor, ačkoli jsou momentálně v pevném znamení Býka, ani tady si nebudou brát servítky a bleskově vyčistí stůl a prostřou tabuli s novým servisem a s příbory z bambusu, bez ohledu na to, jak se to komu líbí nebo ne.

  Celá tato skupinka Mars, Uran a vzestupný uzel je pod obrovským tlakem, jak ze strany Saturna ve Vodnáři, tak Merkura ve Lvu. Merkur jako rychlá planeta ze své pozice rychle odejde, ale Saturn tam bude dlouhodobě působit až téměř do konce října.

  Konfrontace Saturn (starý řád, racio konzervatizmus) versus Uran (nový řád, totální změna, nové pojetí) byla hlavním tématem od zimního slunovratu 21.12.2020 a uzavírá se až teprve koncem tohoto října.

  Ještě i v nadcházejícím úplňku 12. srpna s Lunou ve Vodnáři se bude toto téma natahovat a připomínat.

  Poslední nezanedbatelná poznámka:

  Víme, že severní uzel je nyní v Býku, ale on vyšel na své cestě od svého mladšího kolegy ve Štíru. Předpokladem úspěšné cesty odněkud (ze Štíra) někam (do Býka) je vytahat svoje kostlivce, včetně od svých předků, rodu, poklonit se svým démonům a začít o ně pečovat, aby nás nechali v klidu pokračovat jít svou cestou dál, aniž by nám kladli klacky pod nohy a předávali nám jejich/naše rodová traumata.

  Dnešní témata mohou vnímat především ti z vás, kdo jste narození kolem dnešního data plus čtvrt, půl a třičtvrtě roku. Dále také Býci a další pevná znamení (Lev, Štír, Vodnář), narození kolem 7. – 10. dne v jejich měsíci narození.

  Příště se tedy sejdeme 12. srpna.

  Do té doby se učte žít každou chvilku života v radosti z přítomného okamžiku, tak, jak to činí potěšení nejen Lvu, ale i Býku. Saturn ve Vodnáři učiní možná určitý ústupek a vyloudí úsměv na tváři přesto, že se to nehodí a ubírá mu to na důstojnosti.

  Máša Růžičková

   

  Posted by admin @ 14:37

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.