Kalendář

Červen 2022
Po Út St Čt So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 29Čvn

  v 4.52 hodin středoevropského letního času,
  na 07°23´ Raka

  Sabiánský symbol pro tento stupeň zvěrokruhu zní „Skupina králíků, oblečených do šatů si vykračuje jako na oficiální přehlídce“, s podtextem „Sklon všech forem života imitovat vyšší formy jako stimul vlastního růstu.“
  Klíčové heslo: ZÁKLAD UČEBNÍHO PROCESU

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem Caban (čteno ka ban) – zemská síla a galaktický řád, proměnlivá rezonance se světem, léčení krystalem, bílý lev, velryba.

  Během dnešní noci jsme byli svědky toho, jak se může projevovat energie vodního živlu v Raku. Vytrvalý, téměř nepřetržitý vodní tok, občas příval, občas záplava emocí, výkyvy nálady a nenálady.

  Dnešní novoluní se odehrávalo přesně tři minuty před východem Slunce (04:55), což jen potvrzuje mýty, opředené kolem Lilith – černé Luny, temné Luny. Novoluním začíná nový 28 denní lunární cyklus, kdy Slunce s Lunou zaujímají stejnou pozici. Dnes v první dekádě Raka, avšak mimořádně slavnostně za asistence Lilih, která se k nim dnes připojila.

  Ti z vás, kdo mají jakoukoli vazbu mezi Lunou a Lilith nebo Sluncem a Lilith mají určité povědomí, o co jde. Luna vládne znamení Raka, takže dnes by mělo být všechno pod její režií, v jejím denním rytmu – péče o Doma, o rodinu, domácnost, o děti nebo o rodiče, nezřídka o oboje zároveň.

  Základním instinktem Luny/Raka je vnímat a reagovat na to, co potřebuje její okolí, jak jim vyjít vstříc, jak uspokojovat jejich potřeby.

  Lilith přichází naopak sama za sebe. Na prvním místě je pro ni to, co potřebuje ona, postarat se nejprve o sebe. Až teprve po ošetření svých zranění se vydá sehnat pomoc pro zasaženou skupinu. Matka je v letadle, ohroženého za letu havárií, dokonce povinna nasadit si kyslíkovou masku jako první a teprve potom ji nasadit svým dětem.

  To má logiku stejně tak jako v mnoha dalších situací. S Lilith se člověk naučí spousty nezbytných věcí, které zdánlivě pomohou jenom jí, ale později se zjistí, že mají mnohem hlubší dosah.

  Znamení Raka odpovídá hlubokému vodnímu zdroji, prameni čisté studánky, horské bystřiny, vlévající se do velkých říčních toků. Podobně je tomu v lidkém těle, v Raku ukládáme nejhlubší city a pocity, jak zraňující, tak radostně povznášející.

  Podívejme se do svých hlubin, do míst, jež je nutné vyčistit od nánosů, aby námi volně protékaly čisté tekutiny, tvořící 90% obsahu těla. Vydejte se k lesní studánce, pozorujte ji a představujte si, jak veškerou vaši tíhu odnáší ta čistá voda pryč a vy můžete volně dýchat.

  Položte na břeh pár kamínků jako upomínku, že jste tam odložili to, co už ve svém životě nepotřebujete táhnout dál. Odneste si čistý kamínek z horského potůčku a noste jej s sebou jako připomínku malého, ale významného očistného rituálu.

  Příště se sejdeme 13.července v úplňku v Kozorohu.
  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 16:23

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.