Kalendář

Únor 2022
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 14Úno

  v 17:57 hodin středoevropského času
  na 28°00´ Lva

  Tomuto stupni Lva přísluší sabiánský symbol „Na větvi vysokého stromu spatříme mnoho malých ptáčků“ s podvysvětlením – Široká, až matoucí otevřenost vůči řadě skrytých inspirativních možností.
  Klíčové slovo: NENECHAT SE ZAHLTIT OTEVŘENÝMI MOŽNOSTÍ

  V Mayském orákulu je symbolem KAN – první výhonky, klíčení bytostného já, inspirace, iniciace.

  Dnes, tak jako za každé vrcholné fáze úplňku, stojí proti sobě obě dvě světla – Slunce dnes na konci Vodnáře proti Luně nyní na konci Lva.

  Horoskop má i nadále tvar rance, jenž je na straně vzestupu do světla celý pod vedením semknuté planetární archetypální milenecké dvojice Venuše (vnitřní žena anima) a Mars (vnitřní muž animus).

  Svědčí o tom, co se nás všeobecně dotýká tak, jak se rozkrývají věci dosud neřešené, mnohdy způsobem, jako kdyby se bez příčiny roztáčelo kolo osudu. Především v domnělých reáliích mužského a ženského pohledu a vnímání. Jde o vyhledávání středu a pochopení, že žít v dualitě není nezbytné.

  Nejvýznamnějším tématem dnešního úplňku je naše společná cesta, odkud jdeme, kam míříme a jakým zpúsobem se tou cestou ubíráme.

  Téměř jediné, k čemu se dnes Slunce a Luna vztahují, jsou lunární uzly. Jižní, sestupný uzel (dračí ocas) a severní, vzestupný uzel (dračí hlava) a spojnice mezi nimi ukazuje cestu od počátku k cíli, od minulosti směrem kupředu. Představují také určité spojenectví s ostatními, přátelskou vstřícnost, nebo naopak nevraživost a neochotu vycházet vstříc.

  Uzly se do stejného znamení vrací každých 19 let. Po celý letošní rok je severní uzel (cíl) ve znamení Býka a jižní (počátek) ve Štíru. Oba dnes vytvářejí tlak jak na Slunce ve Vodnáři, tak na Lunu ve Lvu. Všichni čtyři dohromady vykreslují tvar kvadratury, velkého kříže.

  Osa uzlů od Býka ke Štírovi otvírá zadání:

  • učit se budovat si svoje vlastní zdroje (Býk), přestože se člověk už někdy v životě setkal s tím, jaké to je být podveden (Štír). Uchovat si zdravý selský rozum (Býk) a nenechat se ovládat něčí vůlí (Štír).                 
  • Nalézt rovnováhu mezi přijímáním a vydáváním, ať už jde o finance nebo o vztahy. Udělat to, co je za dané situace potřeba. Získávat zkušenosti v rámci vztahů, navazovat nové vazby a opouštět nefunkční.
  • Nezapomínat přitom na to, jestli v nás člověk naproti vyvolává pocit bezpečí, jak nám voní, jestli máme chuť na příští setkání, aniž bychom se do toho museli tlačit.

  Vzhledem k postrannímu působení Pluta (kvinkunx na Lunu a polosextil na Slunce) je dnešní úplněk o něco víc emocionální než jak tomu obvykle bývá. Pluto v nás dokáže vyvolávat smíšené pocity provinění, žárlivosti, majetnictví, hlubokých propadů do strachu, a tak můžeme nechtěné emoce vnímat u druhého jako v zrcadle sebe sama.

  Příště se setkáme za březnového novoluní v Rybách, 2.března, kdy vstoupíme do nových vod.

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 13:31

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.