Kalendář

Prosinec 2021
Po Út St Čt So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 03Pro

  v 8:43 hodin středoevropského času,

  na 12°23´ Střelce

  Sabiánský symbol pro tento stupeň zvěrokruhu zní „Minulost vdovy je odhalena“, s podtextem „Způsob, jakým karma minulých činů ovlivňuje příležitosti nového cyklu“.
  Klíčové slovo: ODPLATA

  V Mayském orákulu je dnes v kalendáři OC – průlom, nový začátek, průvodci a strážci, autentičnost, srdce.

  Dnešní úplné zatmění Slunce tančí v páru se zatměním Luny 19.listopadu, jelikož obě patří do velmi netypické Sarosovy rodiny 5N.
  Během tohoto jevu vrhá Luna na Zemi hrot svého stínu a zakrývá tak sluneční kotouč. Zároveň přitom dochází, tak jako pokaždé, ke klasickému novoluní, dnes ve znamení Střelce, navíc v posledním novu roku 2021. Další už bude 2.1.2022.

  Zatmění bude viditelné pouze v Antarktidě. V době zatmění bude polární den, takže Slunce vůbec nezapadne a bude kroužit světovými stranami kolem dokola.

  Velmi zvláštní, neobvyklý jev, tak, jak je obsahem rodiny zatmění 5N, jejímž darem a poselstvím jsou záblesky myšlenek a nápadů z mimosmyslové, ryze intuitivní úrovně. Je to výrazně kreativní série, jež může být pro každého, koho se týká, obohacující. Na podkladu této série se objeví myšlenky, tušení souvislostí.

  Octli jsme se v nezvyklé situaci, tak jak již vícekrát během života, ačkoli pokaždé jinak. Jsou chvíle, kdy nám život připadá težší, bez pohybu. Někoho z nás momentální situace zastaví, někoho postrčí kupředu.
  Zatmění jsou příležitosí k vyproštění ze smyčky, ze zacyklení, ze zablokování, k obnovení toku životní energie.

  Ve své podstatě je tak jednoduché dovolit si dělat věci tak, jak potřebujeme, nikoli podle toho, jak se od nás očekává nebo dokonce jak my sami od sebe očekáváme, že „bychom měli…“

  Je to výzva přestat sledovat, jak to vypadá venku nebo jak my vypadáme zvenčí a věnovat pozornost sami sobě, svým niterným pocitům. Nerozdávat svoji energii do vzduchu, ponechat si ji jako vzácný životní elixír.

  Tyto řádky se týkají všech z vás, ale ještě více těch, kdo máte ve svém datu narození plus minus 2, 3 dny dnešní den nebo jste se narodili o půl nebo čtvrt nebo třičtvrtě roku dál, to je kolem 3.června, 5.září nebo 3.března. Doba trvanlivosti solárního zatmění je jeden rok.

  Příště se setkáme při posledním letošním úplňku – 19. prosince, s Lunou na samém konci Blíženců, se Sluncem na konci Střelce. A hned poté při zimním slunovratu 21.prosince, kdy Slunce vstoupí do Kozoroha.

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 23:30

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.