Kalendář

Prosinec 2021
Po Út St Čt So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 20Pro

  v 17:00 hodin středoevropského času
  Slunce vstupuje na 0° Kozoroha

  Sabiánský symbol pro 1.stupeň Kozoroha zní „Indiánský náčelník požaduje na shromážděném kmeni vůdcovskou moc“. S dalším vysvětlením „Moc a zodpovědnost, přítomná v každém uplatnění vůdcovského nároku“.
  Klíčové heslo: STÁT SE AUTORITOU

  V Mayském orákulu je dnes v kalendáři MANIK – cestovatel prostoročasem, andělský posel, odvaha, nové směry.

  S datem vstupu Slunce do základních znamení (Beran – Rak – Váhy – Kozoroh) jsme si celý rok rozdělili na čtyři tříměsíční období. Zimní slunovrat je označen vstupem Slunce do Kozoroha. Vypovídá o tom, jak bude vypadat dalších čtvrt roku, do jarní rovnodennosti 20.března 2022.

  Octli jsme se nejblíže ke Slunci a světla bude stále přibývat, zatímco u protinožců se začínají se slunečním světlem a teplem pomalu loučit. Asi tak tři dny můžeme teď prožívat zvláštní klid, pocit, jako by se pohyb zastavil, provázený zároveň pochybami, jestli je všechno v pořádku.

  Planety se opět drží více při sobě. Od 24. ledna, kdy se i Mars (jediný vyčnívající z kolektivu, prozatím ještě ve Střelci) přestěhuje do Kozoroha, budou všechny disciplinovaně uspořádané v polovině horoskopu vzestupu do světla (Kozoroh až Blíženci). To je velmi neobvyklé, významné uspořádání, mimořádný impulz ke změně.

  Stojí za zmínku třetí kvadratura Saturna (rigidní, ukázněný, bázlivý) s Uranem (odvážný dobrodruh, bořící tradice) na Štědrý den. Oba velikáni se budou přetahovat o moc ještě na podzim příštího roku.

  Dnes postavení Saturna a Urana v kvadratuře velmi rezonuje s jejich kvadraturou 13.11.1999. Zatímco na dnešním místě Urana byl tehdy Saturn, na dnešním místě Saturna byl tehdy Uran. Za dobu uplynulých 22 let si Uran prošel třemi znameními, zatímco rychlejší Saturn devíti.

  Tato zajímavost se týká těch z vás, kdo máte na 10. až 15. stupni některého z pevných znamení (Býk – Lev – Štír – Vodnář) Slunce, Lunu nebo některou další osobní planetu či osu. 1. – 6.května, 3. – 8.listopadu, 4. – 8.srpna, 11. – 16.února. Jste -li starší než 22 let, vybavte si svoji tehdejší životní situaci a podívejte se, jak ji vnímáte dnes.

  Od 24. prosince do 6.ledna probíhá doba Dvanácti posvátných dnů a nocí, kteou naši předkové vnímali jako dobu, kdy se říše mrtvých, říše dosud nenarozených a říše živých spolu prolínají. Jako kdybychom se octli mimo čas a prostor. Doba, kdy máme příležitost opustit staré a přijmout nové a spojit se do dalšího roku se svým vnitřním vedením.

  Poslední poznámka: od 19.prosince do 29.ledna 2022 přešla Venuše do retrogradity, což se děje každých 18 – 19 měsíců. Téma a příležitost nechat odplynout stará vztahová zranění a nepochopení, uvést je do světla vědomí, přijmout jak lásku, tak i ztrátu. Zároveň se s tím pojí také její přechod z Večernice do Jitřenky- sestup Inanny do podsvětí. Ale to až zase někdy příště.

  Luna, vládkyně horoskopu je dnes v Raku, můžeme si tedy provádět celý další čtvrt rok meditaci Napojení na Božskou matku (Lunu a Raka):

  Zaměřte svou pozornost na to místo na Zemi, které považujete za nejkrásnější na světě. Může to být třeba horská krajina nebo vyprahlá poušť, mořská pláž, les, louka, cokoli, kam to vaše srdce táhne. Zkuste si to místo co nejbarvitěji detailně vybavit včetně zvířectva, které se tam vyskytuje.

  Vnímejte vůně a pachy, které tam můžete cítit, zvuky tamější přírody, které tam můžete uslyšet.

  Posílejte tomu místu stejně jako všemu ostatnímu na Zemi svoji lásku a propojujte se s tím místem, až bude tlukot vašeho srdce prostoupen září lásky, jež bude vycházet z vašeho nitra.

  Poté pošlete svoji lásku do centra Země a matka Země ji začne vnímat. Můžete nejprve naplnit svojí láskou malou kouli a tu pak můžete prostřednictvím svého záměru matce Zemi poslat. Nejdůležitější je váš záměr jako takový.

  Chvilku vyčkejte a zkuste se stát na chvíli malým dítětem. Zanedlouho vám pošle matka Země zpátky svoji lásku, kterou uvnitř v sobě rychle pocítíte. Jste jejím dítětem a víte, že vás miluje nade všechno na světě.

  Otevřete se celou svojí bytostí její lásce a nechte jí vyplnit každičkou svoji buňku.

  Po celou dobu vnímejte, jak vás matka Země objímá ve své láskyplné náruči a zůstaňte v tomto stavu přijímání tak dlouho, jak to budete potřebovat.

  Krásné Vánoce, Máša Růžičková

  Posted by admin @ 22:56

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.