Kalendář

Listopad 2017
Po Út St Čt So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 04Lis

  v 6:23 hodin středoevropského času
  na 11°59´ Býka

  Tomuto stupni zvěrokruhu odpovídá sabiánský symbol „Mladý pár si prohlíží výlohy“ s podvysvětlením „Mladé ego, fascinované produkty své kultury“. Klíčové heslo: SOCIALIZACE TUŽEB

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem CAUAC (čteno kauak), předposlední z dvaceti symbolů – bouře, oheň, déšť, aktivace pro přechod na vyšší úroveň.

  Jak likvidovat svoji pozůstalost:
  Se Sluncem ve Štíru a Lunou v Býku můžete likvidovat svoji pozůstalost už napřed, sami. Můžete ušetřit své blízké stresujícího období likvidace vašich věcí, pro vás důležitých, pro ně nic neříkajících. To byl vtip ve znamení Štíra, nicméně v žádném znamení není člověk tolik nablízku tématu smrti jako je tomu v tomto znamení, symbolu smrti ve smyslu změny, obratu, doteku dna a odrazu od něj.

  S Lunou v pozemském Býku se hodí třídit zbytečnosti, které zabírají prostor a nedovolí ho pořádně provětrat. Od Jupitera, který je od 10.10. ve Štíru i od Lilith, která se 9.11. stěhuje do Kozoroha přijde nepochybně v rámci této činnosti velká podpora. Navíc je dnes úplňková Super Luna, kdy Luna je ještě blíž Zemi než jindy a emoce se na nás jen hrnou ze všech stran, v různých frekvencích nám brnkají na nervovou soustavu.

  Přišla mi upomínka na Jiné desatero, odpovídající dnešní dušičkové náladě. Přeberte si to každý po svém, podle toho, v jaké jste zrovna situaci.

  Všem, kdo slavíte dnes nebo kolem dnešního data narozeniny, přeji všechno krásné do dalšího života!

  Tak a teď už to desatero:

  1. Nehledejte smysl svého života, protože vaše mysl neumí milovat, radovat se, zachvívat se blaženstvím a tak je sama beze smyslu. Mysl si dává smysl jen sama sobě. Umí jen popisovat, nic víc. Vyhledávejte pocity, které vás naplňují, které vám chutnají, to stačí.

  2. Nehněvejte se na to, co teď prožíváte. Vždyť jste se k tomu dostali krůček po krůčku na základě těch nejlepších rozhodnutí v dané chvíli. Věřte tomu, že vše je možné a že jenom ode dna se může člověk odrazit nahoru.

  3. Někdy přijdete o všechno, co máte – o svoji rodinu, partnera, partnerku, děti, dům, majetek, nepochybně tomu tak bude v okamžiku vaší smrti. A přitom čas mezi současností a vaším vlastním pohřbem je jen mžikem, mrknutím oka. Jako by se to mělo stát zítra, dnes večer. Tak si dopřejte tu moudrost, že vám na tom všem přestane tolik záležet.

  4. Věřte tomu, že každý člověk dělá vše pro to, aby byl milován, že každý touží po lásce. Dělá vše pro to, aby tento pocit získal. Dokonce i zlo v lidech je výkřikem zoufalé touhy po přijetí, respektu a potřebnosti. Láska však je stav, který v sobě máme setrvale, je jako plamen, někdy skomírající, jindy plápolající. Nehledáme lásku jako takovou, hledáme způsob, jak ji v sobě zažehnout. Ten druhý není vaší láskou, je jen jejím palivem.

  5. Vše, co je vám podsouváno, různé pravdy, proslovy, reklama, to vše je jen zlomkem originality jednoho z jejich tvůrců. Ale originální a jedineční jsme všichni bez výjimky. Nikdo není výš nebo níž. Zkuste tuto pravdu v sobě objevit. Ve svém světě jste nejoriginálnější, nejdokonalejší vy a nikdo jiný.

  6. Berte každého takového, jaký v dané chvíli je, protože nemáte žádnou moc nahradit jeho osobnost, jeho vůli a jeho cestu. To je požehnání, které dostává do vínku každý. Manipulace, byť z vašeho pohledu dobře míněná, vždy ubližuje. Konečně i vy máte právo vyhnout se těm, kdo nerezonují s vaší duší.

  7. Lidé mají instinktivní potřebu vytvářet skupiny, hierarchie, teritoria. Nezapojujte se do nich. V dějinách lidstva není a nebylo nic krvavějšího než posedlost příslušností, nadřazenosti, povýšenosti. Nejste občanem, nejste svým povoláním, nejste barvou své pleti. Zákony jste nevytvořili vy a nikdo se vás ani neptal na souhlas. Nikoho jste nejmenovali, aby vás zastupoval, mluvil vaším jménem. Jste tím, čím jste, člověkem. Nemusíte bojovat, to by bylo hloupé. Můžete ale tato nastavení hluboce ignorovat, netýkají se vás. Jen tak si zachováte svou přirozenou integritu, svou výjimečnost a svobodu.

  8. Neprožívejte tolik ten stav, ve kterém teď jste. Přistupujte k němu shovívavě a s úsměvem. Dívejte se na sebe s odstupem, bez posuzování, jako byste byli svědkem svého osobního filmu, dívali se na plátno, kde jste v hlavní roli. Život může být veselohrou, tragédií, červenou knihovnou i dramatem. Na základě vámi vytvořených obrazů a vzorců to váš mozek posoudí a tělo ho bude následovat jako pejsek. Když vám bude nejhůř, uvědomte si, že budete žít i nadále a že stejně nakonec najdete cestu z každé hlubiny, tak proč se tím donekonečna trápit.

  9. Nikdy nesvádějte svůj smutek, zklamání, beznaděj na druhé lidi, na okolí. Pokud vás někdo opustil, ponížil, nebo vám ublížil, podívejte se na to, co byste v takové situaci chtěli, aby následovalo, jestli by se měl váš život zastavit, ustrnout ve vašich představách a přáních. Pokud se vám něco takového nepříjemného stane, je to tím, že, jste sami sebe nepřijali, že jste sami sobě cizinci. Pokud vás někdo opustí, nezbývá než aby šel. Pokud vám ublíží, ať se s tím srovná sám. Vysvětlení toho, co se ve vašem životě děje, je plně ve vaší moci. Lidé mají právo hledat a hledají. Vy nemáte právo je nutit, aby jednali podle vašich představ, aby vám přísahali věčnou věrnost, neměnnost a trvalou službu.

  10. Není smysluplnější činnosti než trvalá touha po poznání. Jestli stavu poznání sebe sama dosáhnete, najdete sami v sobě naplnění, budete spokojeni a šťastni. Svět kolem vás se stane jen vaším zrcadlem, prolézačkou a bludištěm, plným překvapení. Přijetí sebe sama pocítíte ve chvíli, kdy začnete lidi milovat bez rozdílu a bez výhrad.

  Krásný podzim,
  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 20:40

2 Responses

WP_Cloudy

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.