Kalendář

Listopad 2017
Po Út St Čt So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 17Lis

  ve 12:42 hodin středoevropského času, na 26°20´ Štíra

  Sabiánský symbol pro tento stupeň zvěrokruhu zní „Vojenská kapela mašíruje hlučně ulicemi města“, s podtextem „Agresivní glorifikace kulturních hodnot“.
  Klíčové heslo: POMPÉZNOST

  V Mayském orákulu je dnes v kalendáři BEN – cestovatel prostoročasem, andělský posel, odvaha, nové směry.

  Slunce s Lunou ve Štíru, nerozlučná dvojice novu se dnes vztahuje přes malý trojúhelník k Uranu a k Chirónovi. Představuje jak schopnost žít ve světě fantazie každé jednotlivé individuality, zároveň tak i úsilí vnímat symboliku abstraktní reality.

  To, jak máme karty momentálně rozdané, můžeme prožívat jako hlubokou inspiraci, otevřený zdroj nových možností na základě nelehce nabytých zkušeností. Můžeme však uvíznout ve škvíře teorií, aniž bychom toužili uvádět je do praktické každodennosti.

  Uran představuje naši individualitu a jinakost a Chirón, zraněný léčitel citlivost vůči zavržení, odmítnutí naší odlišnosti. Čím víc však prožíváme účast s bolestí druhých, aniž bychom za ni cítili vinu, tím víc budeme schopni vyléčit i svá bolavá místa. Proud soucítění musí plynout oběma směry, nejen ven, ale i dovnitř.

  Jsme začlenění do jednoho celku, ale byla by škoda dobrovolně se vzdávat nebo zavrhovat přitom svoji jedinečnost a jinakost.

  Viz Stanislav Gróf-Modern Consciousness Research and Human Survival z roku 1985:
  Každá lidská bytost obsahuje pro nás zatím nevysvětlitelným způsobem informace o celém univerzu a o veškeré existenci, má potenciál experimentálně přistupovat ke všem svým částem a v jistém slova smyslu představuje celou kosmickou síť, ačkoli je jen nezměrně malou částečkou, oddělenou biologickou entitou významu zrnka písku.

  Dnešní napětí završující lunární fáze vyvrcholí v pondělí při kvadratuře Mars – Pluto. V pondělí se nenechte zavalovat zprávami, které člověka nikdy nepotěší. Místo toho se věnujte usebrání k sobě sama, nahlédněte do svého nitra a čtěte zprávy odtamtud, protože ty jsou pro vás tím nejcennějším materiálem k dalšímu zpracování.

  Štír si žádá hloubkový ponor a prozkoumávání mořského dna respektive niterných hlubin v nás.

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 22:35

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.