Kalendář

Březen 2017
Po Út St Čt So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 28Bře

  ve 4:57 hodin letního času, na 7°38´ Berana

  Tomuto stupni Berana přísluší sabiánský symbol „Velký dámský klobouk se stuhami, které povlávají ve východním větru“, s podvysvětlením „Ochrana a duchovní vedení při vývoji vědomí“
  Klíčové slovo: OCHRANNÉ FORMY a VNÍMAVOST vůči duchovním energiím.

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem Etz´nab (čteno ets nab) – bezčasovost, iluze, setkání se stínem, integrace paradoxu.

  První letošní jarní novoluní zabírá svůj prostor v Beranu lépe řečeno Beran zabírá pro sebe prostor na prvním místě, od něho se kolečko dvanácti znamení točí dál, přes všechna roční období, počínaje jarem a zimou konče.

  Letošní Beraní energie je v těchto dnech značnou měrou změkčena a zjemněna přítomností Venuše a jejího spojení se Sluncem a Lunou. Venuše je od 4. března v retrográdním, zdánlivě zpětném pohybu a navrací se zpět do svého obvyklého přímého běhu až 15. dubna, kdy téměř celý měsíc bude v Rybách. Její putování trvá celých 40 dnů a 40 nocí

  Sandro Botticelli Birth of Venus

  Venuše má ve své kompetenci vztahové vazby. Během jejího retrográdního pohybu se často objevují nevyřešené vztahy z minulosti, „odložené případy“, nutkavé vzpomínky, které nedají člověku spát, co by bylo bývalo, kdyby, apod. Můžeme se nyní ponořit do jejích léčivých pramenů, můžeme nechat zacelit staré rány z odmítnutí, sníženou sebedůvěru, jakékoli pocity, jež brání přirozenému citovému prožívání.

  Pro dnešní novoluní bych ráda ocitovala pár řádek z knihy Lekce života od výjimečné Elisabeth Kübler Rossové a Davida Kesslera (vydala Jota 2013). E.K.R. se celý život věnovala umírajícím, převážně dětem:

  Situace, jimž jsme ve vztahu s druhými lidmi vystaveni, vnášejí do našeho života všechny lekce, kterými musíme projít. Ve vztazích s druhými lidmi se s námi děje totéž, co s diamanty v lešticím bubnu. Pomáháme si navzájem obrušovat ostré hrany. Někdy si myslíme, že bychom byli šťastni, kdyby se ve vztahu, který prožíváme, něco změnilo. Je tomu tak proto, že si přejeme, aby pro nás takový vztah byl zdrojem štěstí.

  Domníváme se, že když změníme druhého člověka nebo nějaký aspekt našeho společného soužití, bude naše manželství dokonalé a my budeme konečně šťastni. To je ale nesmysl.

  Pro naše štěstí není vůbec třeba, aby se naše vztahy změnily „k lepšímu“. Lidi kolem sebe totiž nemůžeme změnit a ani nám to nepřísluší. Co když se nezmění nikdy? A co když se ani změnit nemají? A chceme – li se my sami projevovat v souladu s tím, kdo doopravdy jsme, proč bychom jim neměli dovolit totéž?

  Naše vztahy nejsou ani „vadné“, ani „porouchané“. A to, že druzí lidé nejsou takoví, jaké bychom je chtěli mít, také neznamená, že by byli „vadní“ nebo v nepořádku oni.
  Všechny vztahy jsou založeny na reciprocitě, to znamená, že jsme svým partnerům, přátelům, blízkým osobám zrcadlovým obrazem. Protože stejné přitahuje stejné, přitahujeme k sobě to, co nosíme ve svém nitru.

  Na závěr přání jak Ríšovi, tak Františkovi, aby se jim tady na světě líbilo a všem vám přeji krásné jaro.

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 21:00

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.