Kalendář

Listopad 2016
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 14Lis

  ve 14:52 hodin středoevropského času, na 22°38´ Býka

  Tomuto stupni Býka přísluší sabiánský symbol „Obchod s klenoty, plný vzácných drahokamů“, s podvysvětlením „Společenské potvrzení přirozené výlučnosti“.
  Klíčová věta: OSVĚDČENÍ VLASTNÍ OSOBNÍ HODNOTY

  V Mayském orákulu je symbolem KAN – první výhonky, klíčení bytostného já, inspirace, iniciace.

  Dokonce i oficiální astronomické stránky označují dnešní úplněk jako Super úplněk, přestože autorem pojmu Super Luna je americký astrolog Richard Nolle. Super Luna se na obloze objevuje ve chvíli, kdy se Luna maximálně přiblíží k zemskému povrchu. Nolle na svých stránkách uvádí úplný přehled podobně zajímavých úkazů od r. 2001 do 2100.

  http://www.astropro.com/features/tables/cen21ce/suprmoon.html

  Z jeho výčtu je patrné, že Super Luna bývá poměrně vzácným úkazem, nicméně dnes opravdu budeme vnímat úplňkovou Lunu mnohem větší než obvykle, protože bude blíž zemskému povrchu (356,508 km). Naposledy byla tak silná Super Luna zaznamenána v roce 1948 a další bude až v roce 2034.

  Mohutná Super Luna se bude vyjadřovat v zesíleném přílivu a odlivu, pohybem zemských desek a následné zemské aktivity, například v zemětřesení. Lidé citlivější na vnější vlivy mohou výrazněji pociťovat výkyvy nálad a chování.

  Aspekty dnešního významného úplňku (prvního po prezidentských volbách v USA) doplňují mimořádnost vesmírné situace. Jak nahoře, tak dole a naopak. Super Luna ve znamení Býka stojí přímo proti Slunci a Lilith ve Štíru. Další její spojnice vede k Chirónovi a další k trojici Uran, Ceres a Eris.

  https://unknowinglee.files.wordpress.com/2013/06/old-woman-and-man-in-love.jpg

  Slunce s Lilith může být archetypem nepřijatého mužství nebo ženství, nejasné sexuální orientace, kastrace nebo znásilnění duše, nepřítomného otce nebo matku, která nedala v hlubokém studu a pocitu viny nikdy poznat svému potomkovi jeho otce, týranou či sebedestruktivní matku s rodinným prostředím minového pole, v němž jsou děti nuceny naučit se detekovat bezpečné skulinky k přežití, apod.

  Patří sem celá řada dalších dramat/traumat odehrávajících se v rodině jako odraz vnitřního procesu jednotlivých postav s ústředním tématem přijetí či nepřijetí mužské a ženské části uvnitř sebe sama s důsledky pro pokračování vývoje rodinného systému.

  V ideálním případě jde o jasné oboustranné přijetí a vztah dvou zralých a moudrých partnerů.

  Rovněž je stále častější samo – živitelství, kde člověk respektive jedna jeho polovina živí sebe a své potomky sama a je na to všechno sám/sama, protože nemajíc vzor, předlohu z původní rodiny, neví si rady, jak si doplnit svoji druhou polovinu a z toho důvodu nemá partnera/partnerku.

  Výsledky amerických prezidentských voleb byly uveřejněny 11.11., v den, kdy Slunce ještě sdílelo své místo s Lilith (konkrétní postavy možno dosadit).

  Zatím žijeme v patriarchální společnosti, v níž se vytrácejí vzory k poznávání a uvědomování si mužské a ženské podstaty. Ženské části se přisuzují vlastnosti krvelačné bestie nebo aspoň chamtivé potvory a tento pohled se odráží do vztahu k naší planetě, matce Zemi, jejíž přírodní rytmy jsou znásilňovány umělými zásahy a jejíž prostředí je zaplavováno toxiny a její bohatství plundrováno na základě životního postoje „More and more“.

  Dnešní úplněk nás vybízí k pohybu, k transformaci, k níž dostáváme opakovaně řadu nových příležitostí. Ale nic netrvá věčně a do jedné řeky už vstoupit nelze. Naději dnes přináší Chirón, sice přes bolest a zranění, ale nakonec se přece říká, že co tě nezabije, to tě posílí. Fénix jen toužebně čeká na chvíli, kdy bude moci vzlétnout z popela!

  Témata dnešního úplňku jsou aktuální přinejmenším pro dalších 14 dnů ( do zahájení nového lunárního cyklu v novu 29.11.) pro všechny z vás s datem narození cca mezi 10 . – 15. květnem a 10. – 15. listopadem včetně těch, kdož máte ve svém osobním horoskopu některou vazbu mezi Sluncem a Lilith nebo Lunou a Lilith, případně oboje.

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 19:43

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.