Kalendář

Říjen 2016
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 30Říj

  v 18:38 hodin středoevropského času
  na 7°44´ Štíra

  Tomuto stupni zvěrokruhu odpovídá sabiánský symbol „Klidná jezerní hladina, zalitá svitem měsíce“ s podvysvětlením „Pokorně se otevřít vyšší inspiraci“
  Klíčové heslo: KLID

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem MULUC (čteno mú lúk) – probuzená pozornost, vesmírná komunikace, rozpomenutí na sebe.

  Sláva, ode dneška už jsme zase zpátky ve staré dobré Evropě, alespoň co se času týče.

  Zatímco se první říjnové novoluní ( 1.10.) odehrávalo v první dekádě Vah, dnešní, druhý říjnový nov probíhá v první dekádě Štíra, v následujícím znamení hned za Vahami. V průběhu celého měsíce se toho mezitím událo opravdu dost, především v osobní rovině. Celá řada tlaků, vnějších impulzů, podnícených rychlými osobními planetami v kontaktu na déle působící pomalá nebeská tělesa. Puzení k pohybu, ke komunikaci, i když mnohdy neobratně, ale aspoň že vůbec.

  http://image.desk7.net/Landscape%20Wallpapers/10024_1280x800.jpg

  Takže teď snad už máme konečně nárok na chviličku vydechnout a nabrat nový dech, alespoň do úplňku 14. listopadu. Přestože se sázky na jednu hru uzavřou už o něco dříve, hned jeden den po VŘSR (pro nepamětníky 7.11. je Výročí Velké  Říjnové Revoluce). 8.11. se rozhodne o výsledcích prezidentských voleb v USA. Hra Škatule, škatule  hejbejte se (taky neznáte?) skončí, aspoň pro další volební období.

  Umístění do znamení Štíra je příznačné – boj o moc, zisky, postavení, PIN k ovládání a manipulaci. S tím si je řada z nás schopna a hlavně ochotna vystačit. Někdo další dá však přednost jiné příležitosti, kterou  Štír nabízí – projít metamorfózou, vymanit se ze zarytých návyků, upnout se jiným směrem dál, staré a zatuchlé přebytky bez milosti vyhodit, pokud už nejdou recyklovat.

  Téma lpění je pro toto znamení příznačné, ale jako všechno, může se i toto téma uchopit zleva nebo zprava – ulpívat nebo se konečně odlepit, lpět a ustrnout stále v tomtéž nebo se odtrhnout a pokročit dál. Pokud neulpíváme, můžeme v klidu setrvat, ale to už bychom se ocitli v jiném znamení.

  Pro tentokrát nechte podzimní listí, ať mění svoji barvitost, nechte ho uschnout do krásy a počkejte, až z jeho vetchosti a zetlelosti vzejde úrodný kompost pro vyklíčení nových semínek.

  Krasný podzim, Máša Růžičková

  Posted by admin @ 23:33

4 Responses

WP_Cloudy

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.