Kalendář

Říjen 2016
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 01Říj

  ve 2:11 hodin letního času
  na 8°15´ Vah

  Tomuto stupni zvěrokruhu odpovídá sabiánský symbol „Tři staří mistři, vystavení ve zvláštním oddělení galerie“, s podvysvětlením „Potřeba vrátit se v čase zmateného hledání nových hodnot v chaotické společnosti k pramenům“.
  Klíčové heslo: APOŠTOLSKÉ NÁSLEDNICTVÍ

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem AHAU, poslední, vrcholný symbol ze všech dvaceti – ničím nepodmíněná láska, přechod na vyšší úroveň, Slunce, korunní čakra.

  Letos v říjnu proběhnou celkem dvě novoluní, jedno prvního dne v měsíci a druhé poslední den. Druhé novoluní ve stejném kalendářním měsíci se nazývá Black Moon – černá Luna.

  S novoluním ve znamení Vah je aktuální zhodnotit a eventuálně přehodnotit svoje priority v souvislosti s uspokojením našich osobních potřeb ve vztazích. Do jaké míry investujeme do svých vztahů příliš energie, až pak máme pocit, že dostáváme zpět méně než co bychom dostat měli. Cítíme se nepřijati, nepochopeni, využíváni (jsem dobrák nebo hlupák?) a nakonec vyčerpáni.

  Celý říjen je velice kontroverzní, až agresivní, se spoustou napětí, které člověk touží někam složit dříve jako funící s putnou uhlí ze sklepa do 4. patra bez výtahu, dnes sotva se vlekoucí s taškami potravin ze supermarketu z parkingu domů.

  Dnes jsem v rádiu poslouchala pořad Meteor, kde hovořili o dohodě o spolupráci (nikoli závislé symbióze) mezi dvěma mořskými rybami, murénou a kanicem obrovským. Jelikož se jedná o dvě dravé ryby, člověk by se mohl domnívat, že spolu povedou smrtelný boj o kořist.

  muréna

  kanic obrovský

  Příroda je však obdařila moudrostí, takže muréna se vydává do štěrbin a úzkých prostor, kam kanic obrovský nemá šanci proniknout, zatímco on uloví takové kousky, na které si muréna netroufne. Společně pak usednou k jednomu stolu, aniž by jeden v druhém spatřoval konkurenční ohrožení.

  Stejně tak je to i s námi, lidmi. Nezbavujme se svých přirozených instinktů, které nás vedou správnou cestou, nekalkulujme, co a kolik nám vynese to či ono, hlavně, abychom měli víc než ten naproti.

  Jestli během října spatříte z protijedoucího vozidla pomstychtivě zdvižený ukazováček nebo uslyšíte zběsilé troubení, zůstaňte u sebe, vylouděte úsměv na tváři, počkejte a dejte mu přednost, určitě se to vyplatí, dříve nebo později, kdykoli.

  Příště se sejdeme za úplňku 16. října.

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 13:32

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.