Kalendář

Září 2016
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 22Zář

  Slunce vstupuje do znamení Vah
  v 18:21 hod. letního času

  Prvnímu stupni Vah přísluší Sabiánský symbol „Ve sbírce dokonalých exemplářů mnoha biologických forem vystavuje svá nádherná křídla motýl s tělem protknutým špendlíkem“. Vypovídá o nesmrtelnosti archetypu a jeho odrazu v dokonalém, zasvěceném životě, o procesu proměny housenky v motýla, o cestě k dokonalosti skrze oběť přišpendlením.

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem Chuen – hra, kouzlo, iluze, spontánnost, dítě v nás.

  Zatímco se příroda začíná ve svém šatníku poohlížet po pestrých barvách podzimu s povzdechem „Bože, zase nemám co na sebe“, obyvatelé Země prožívají hluboký šok ze zemětřesení na 9. stupni Richterovy stupnice v Hollywoodu. Ačkoli nesleduji události ze světa celebrit, ani jiná další ilustrovaná zpravodajství, stejně si ke mně občas zprávy tohoto druhu samy najdou cestu.

  Rozbor situace dvojice Angelina Jolie (4. června 1975) a Brad Pitt (18. prosince 1963) by vydal sám o sobě na samostatný článek. Kromě řady indicií rozchodu mají oba dva Slunce v pohyblivých znameních, kde probíhala tři ze čtyř letošních zatmění.

  S  prvním podzimním dnem a vstupem Slunce na samý začátek znamení Vah je oznámení o jejich rozchodu otevřením brány do sedmého, vztahového znamení zvěrokruhu, do světa „těch druhých“.

  Řada respektive většina z nás velmi ztuha a nerada vstupuje do otevřené konfrontace. Diskuze, končící často konfliktem, je pro Váhy, stejně jako pro jejich vládkyni Venuši tím nejméně přijatelným závěrem. Harmonie a soulad je pro ně převažující hodnotou, po níž ve vztahu touží a již očekávají.

  I horoskop dnešního dne jako kdyby se snažil o určitou harmonii, vyvolává dojem řady pohybů Rubikovy kostky, jen jen jí otáčet tak, aby do sebe jednotlivá políčka zapadala tak, jak mají.

  Ve chvíli jarní či podzimní rovnodennosti získávají obě zemské polokoule stejné množství slunečního světla, jelikož noc a den jsou zhruba stejně dlouhé. Země se přitom nepřestává točit kolem Slunce, a tak se poměr mezi dnem a nocí bude postupně zase měnit, na podzim bohužel opačně než na jaře. Od dnešního dne budou dny kratší a noci delší, zatímco s příchodem jara tomu bylo/bude naopak.

  Přírodní cykly, proudy a postupy jsou jednou z mála jistot, na které se můžeme spolehnout a to je moc dobře. Tyto přechodové dny z jedné sezóny do druhé vytvářejí vhodnou příležitost k zamyšlení, k meditaci, k rituálu vyladění se ve stejném poměru světla a stínu.

  Dnes se Merkur zase vrací zpět z retrográdního do přímého pohybu, takže se pomalu můžete zase zaměřit na realizaci svých projektů, podepisování smluv a rozličných dohod. Doufejme, že to pocítíme i na dopravním provozu, i když Blanka zůstává Blankou…

  Na obzoru jsou i další planety v pohybu:

  26.9. se cca po pěti měsících vrací do přímého směru Pluto. Téhož dne se Slunce jako s první planetou setká ve Vahách s Jupiterem, to bude nepochybně velké! Venuše jde zítra do Štíra a Mars do Kozoroha 27.9.

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 21:16

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.