Kalendář

Červen 2016
Po Út St Čt So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 05Čvn

  v 5:00 hodin středoevropského času, na 14°54´ Blíženců

  Tomuto stupni Blíženců přísluší sabiánský symbol „Dvě holandské děti spolu hovoří a navzájem si sdělují své poznatky“, s podvysvětlením „Potřeba tříbení vlastních zkušeností v kontaktech s lidmi podobného smýšlení a názorů“. (Jak Blíženecký symbol!)
  Klíčové slovo: OBJEKTIVITA

  V Mayském orákulu je symbolem IK , v pořadí druhý symbol – inspirace, přítomnost, pravda.

  Slunce a Luna (nyní v Blížencích), základní vesmírný pár, určující princip cykličnosti našich životů, stojí dnes v tomtéž místě zvěrokruhu, tak, jak tomu ostatně v novoluní vždycky bývá. Dnes však rozehrávají představení, které se odehrávalo mezi Saturnem, Neptunem a Jupiterem prozatím v zákulisí.

  Okamžikem, kdy do hry vstoupilo Slunce s Lunou, se obrazec trojúhelníku Saturn – Neptun – Jupiter díky zrcadlení přes  Slunce s  Lunou proměnil do dokonalého tvaru čtverce. Slunce s Lunou se tak stali ústředními postavami, klíčovými uvolňovači přepětí, aktivujícími k pohybu tři zmiňované planety. Jsou připraveni hodit mezi ně rozbušku a čekají, co z toho vzejde.  

  Tvar čtverce se vykresluje v takzvaných pohyblivých (proměnlivých) znameních: Slunce, Luna a Venuše v Blížencích, naproti nim Saturn ve Střelci, v kolmé ose k nim na jedné straně Neptun v Rybách a naproti němu Jupiter v Panně.

  http://blogs.channel4.com/liam-dutton-on-weather/

  Vzdušné znamení Blíženců a tvar čtverce vypovídají o čtyřech směrech, větrech, vanoucích ze čtyř světových stran. Šamanská moudrost praví: Když cítíš úzkost nebo si připadáš ztracený, vnímej vítr a pak se dozvíš, co je třeba učinit. On ti přivane, co zrovna potřebuješ prožít. Nikdy se neztratíš.

  Západní vítr, nesoucí poselství: podívej se do svého srdce, najdeš tam odvahu a odpověď na svoje otázky. Uvědom si svoji intuici, uvolni v sobě současnou situaci a ona se jako v zrcadle odloučí i ve vnějším světě.

  Severní vítr: podívej se  po starých moudrých lidech, povede tě moudrost a nové vědění. Pokud se vítr stále otáčí a mění směr, v klidu vyčkej, dokud v sobě znovu nepocítíš jednoznačný směr, kudy dál.

  Jižní vítr: naslouchej, co ti říkají a vyprávějí jiní lidé. Buď hravou, trpělivou bytostí a raduj se ze stvoření jako malé dítě.

  Východní vítr: pozdvihni zrak a všímej si impulzů, nápadů a představ, které v sobě vnímáš. Použij smysly a rozum, svoje nápady a vnuknutí, protože právě ty tě na tvé cestě povedou dál.

  Lidé narození kolem dnešního data mají k dispozici všechny směry větru a je na jejich rozhodnutí, odkud jim vítr povane. Jelikož jejich solární horoskop, platný pro celý další rok začíná novoluním, jedná se o něco neobvykle zajímavého, mimořádného. Prostě, nový vítr do plachet!

  Příště se sejdeme v úplňku 20. června a s letním slunovratem 21. června těsně po půlnoci.

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 20:20

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.