Kalendář

Červen 2016
Po Út St Čt So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 20Čvn

  20. června 2016 úplněk
  v 13:02 hodin letního času, na 29°33´ Střelce

  Tomuto stupni Střelce přísluší sabiánský symbol „Papež žehná věřícím“, s podvysvětlením „Potřeba vzdát poctu tradičním hodnotám, na nichž je postaveno Neviditelné Společenství Ducha.“
  Klíčové heslo: ZOSOBNĚNÉ UCTÍVÁNÍ

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem Caban (čteno ka ban) – zemská síla a galaktický řád, proměnlivá rezonance se světem, léčení krystalem, bílý lev, velryba.

  21. června letní slunovrat
  v 00:34 hodin letního času, na 0° Raka

  Prvnímu stupni Raka přísluší sabiánský symbol „Námořníci na širém moři stahují vlajku a vztyčují novou“. S dalším vysvětlením „Radikální změna závazku, vyjádřená symbolickým činem – bod, z nějž není návratu.“
  Klíčové slovo: REORIENTACE

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem Etz´nab (čteno ets nab) – bezčasovost, iluze, setkání se stínem, integrace paradoxu.

  Každého půl roku, kolem 21. června a 21. prosince se Slunce ve chvíli zahájení nové sezóny zastaví na chvilku na místě, aby se rozhlédlo, do jakého nově vytvořeného prostoru vstupuje.

  Za letního slunovratu, 21. června, v nejdelším dni v roce Slunce nabírá tu největší sílu a otevírá bránu do prvního letního znamení, do Raka, zatímco 21. prosince v zimním slunovratu, s nejdelší nocí v roce  do prvního zimního znamení, do Kozoroha.

  Ať už žijeme na kterékoli zemské polokouli, představuje slunovrat pro Slunce stěžejní bod na jeho pouti, Věčné světlo, žhnoucí střed kreativity, jádro individuální duše, od jejíhož příběhu se odvíjí všechno ostatní. Sluno- vrat je návratem ke světlu Slunce.

  Z výše uvedených časových údajů je patrná letošní těsná časová návaznost obou událostí. Úplněk dnes kdesi prozářil temnou noc hodinu po poledni na naší zeměpisné šířce a slunovrat proběhne 11,5 hodiny poté, dnes v noci, půl hodiny po půlnoci.

  Vesmírné uspořádání změní během půl dne svůj obraz v základním principu. S přestupem Slunce do Raka se Luna přesune ze Střelce do Kozoroha, nicméně se v obou horoskopech aktivuje stejné téma KOMUNIKACE.

  Hlídačem, výdejcem i reklamním agentem rozličných komunikačních nástrojů, včetně moderních způsobů komunikace je Merkur. Je svědkem při rozhovoru ať bouřlivém či pasivně agresivně bezeslovném, on line či out of.

  Toho času, od 13.6. do 30.6., je Merkur v merkuriálních Blížencích, ve svém domovském znamení. Tam se mu dobře dýchá a může tam vnímat čerstvé vzdušné proudy. Kde jinde a kdy jindy než teď hovořit o tom, co je skryto pod pokličkou v rodině, ve státu, ve světě, pojmenovat a uvádět do povědomí to, co bylo dosud skrývané, utajované v předstírání, že všechno je ó ká.

  Merkur je podněcován podporou ze všech světových stran, odněkud přísnou, odjinud laskavou a chápající. Odevšad se otvírá prostor pro rozličné typy výměny názorů s touhou po vyjasnění situace, která dlouho nazrávala a nyní přišel čas ji řešit.
  Merkur v Blížencích na sebe strhává pozornost jak v horoskopu dnešního úplňku, tak ve slunovratu. Jeho přední role se proto uplatní až do podzimní rovnodennosti 22. září.

  V mytologii je Merkur bohem jménem Hermes – bůh komunikace, stejně jako patron lhářů a  mazaných  obchodníků, kteří vám prodají nos mezi očima a ještě jim za to dobře zaplatíte.

  Život si velmi ulehčíme, budeme – li brát emoce na své pouti jako pasažéry a nikoli šoféry. Kombinace Slunce v Raku s Merkurem v Blížencích by nás do této slepé uličky mohla snadno zavést. Záleží na nás, jaký komunikační terén si vybudujeme jako výchozí a s jakou výbavou/výzbrojí se vydáme na své toulky okolní  krajinou.

  Dnes a dalšího čtvrt roku se před námi otevírá brána do říše fantazie. Popustťe uzdu své fantazii, nechte se vtáhnout do magického světa kouzel hudby a umění, objevte v sobě skryté, spící schopnosti vyjádřit se hudbou či obrazem, pohybem. Noc z 23. na 24. června je tzv. Svatojánská, magická, výjimečná ke sběru zázračných léčivých bylinek.

  Krásný slunovrat,
  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 18:14

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.