Kalendář

Březen 2016
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 09Bře

  ve 2:55 hodin středoevropského času, na 18°56´ Ryb

  Sabiánský symbol pro tento stupeň zvěrokruhu zní „Mistr učí svého žáka“, s podtextem „Přenos sil, schopností a vědomostí, v němž je uchován původní spirituální a tvůrčí impuls cyklu aktivní a nezkreslený“.
  Klíčové heslo: NÁSTUPNICTVÍ

  V Mayském orákulu je symbolem Ix (čteno Íš) – šaman, jaguár, zasvěcení, vědění srdce, integrita.

  Nejprve bych vám ráda oživila pozvání na planetární konstelace, konané 28. a 29. května 2016 v  Angel´s Studiu v Praze. Máte – li zájem se zúčastnit, napište mi, prosím a já vám pošlu přihlášku se všemi bližšími podrobnostmi.

  Dnešní novoluní, sloučené se zatměním Slunce do jedné velké události, se odehrává v hlubokých vodách posledního znamení zvěrokruhu, v Rybách. Novoluní vyznačuje nové nakročení, odraz ze startovního bloku novým směrem, vložení semínka do úrodné půdy v novém lunárním cyklu. Luna je dnes Super Lunou, ve vzdálenosti nejbliž k Zemi. Toto zatmění u nás v Evropě není bohužel možné zpozorovat.

  V zatmění Slunce Luna svým vstupem mezi Slunce a Zemi narušuje a přerušuje běžný tok energie. Mění se tak naše do morku kostí zaryté návyky, automatizmy a stereotypy, kterých si ani nejsme vědomi. Luna v zatmění Slunce vymazává a zahlazuje solární energii levé, přemýšlivé mozkové hemisféry a přehazuje výhybku na kolej lunární energie pravé, pocitové hemisféry mozkové.

  Nevědomé se stává vědomým, podobně jako ve stavu lucidního snění, kdy jsme ponořeni do snu a přitom jsme si vědomi toho, že je to jen sen a nikoli realita, že nebdíme, ale sníme. V zatmění můžeme pocítit náhlé, šokující povědomí, že bychom mohli udělat cokoli, co se nám zamane.

  Témata znamení Ryb jsou dnes ještě zvýrazněna momentální blízkostí Neptuna a Chiróna od Slunce a Luny, jelikož Neptun je ten, jenž vládne hluboké, mystické, neohraničené vodní krajině Ryb.

  Zásadní, dnes otevíraná témata jsou léčení, rozpouštění, uvolňování, víra/důvěra, vnímání, nespoutané racionálním viděním reality, vědomí spojitosti  všech bytostí na nevědomé úrovni, uložené kdesi v povědomí, sny, iluze/zklamání, deziluze, není třeba strachovat se odchodu ze života, protože pokračování na nás čeká v dalším dílu seriálu, ačkoli nejspíš v jiném kostýmu a masce.

  Působení tohoto solárního zatmění bude pokračovat cca půl roku, do dalšího zatmění Slunce 1. září. Nejsilnější vliv můžete zaznamenat od dnešního data následujících 14 dnů, do úplňku 23. března, spojeného se zatměním Luny. Věnujte pozornost tomu, co vám vesmír předkládá, v jakých situacích se ocitnete ať již záměrně nebo jako „slepý k houslím“ nebo „já nic, já muzikant“.

  Výše zmíněný Chirón uvolňuje a léčí zranění z dávné minulosti, odpouštějíc sobě i druhým. Hlavní slovo si bere především u těch z vás, kdo jste na prahu své padesátky nebo jste jej nedávno překročili.

  Dnešní událost se bude týkat nejvíce těch z vás, kdo slavíte v těchto dnech narozeniny, jelikož obraz dnešního horoskopu se odrazí ve vašem jednoročním, solárním horoskopu, což je výhled na jeden následující rok života.

  Pokud máte polohu dnešního zatmění, t.j. 19. stupeň Ryb na některé základní ose svého nativního horoskopu nebo na některé osobní planetě, podívejte se zpět, co vás v životě potkalo před 18, 36, 54 lety, jelikož téma cyklu zatmění se opakuje každých 18 let.

  Týká se to prvotně Ryb, narozených kolem dnešního data, které mají na daném stupni zvěrokruhu svoje Slunce a Panen, narozených kolem 11. září se svým Sluncem naproti dnešnímu zatmění.
  Zamyslete se však i nad tím, jaké události vás potkaly od předchozího zatmění Slunce před půl rokem 13. září 2015, které probíhalo přímo naproti, na 20. stupni Panny!

  Zatmění fungují v rodinných systémech (cyklech), kde každé z nich je zahrnuto do určité rodiny se svým počátkem, průběhem a ukončením. Sarosův cyklus S.S.18, k němuž patří dnešní zatmění, se narodil 20. srpna 1096 před Kristem a pro náš věk jsou důležité jeho spojitosti k roku 1998, 1980, 1962, 1944, 1926.

  Energie tohoto cyklu se týká oddělování či separace, jež může být zpočátku bolestná, nicméně ve výsledku vyvolá nové situace, které povedou k velmi pozitivním závěrům. Tak praví staré moudré spisy.

  Příště se sejdeme v prvním jarním dnu 20. března, se vstupem do prvního jarního znamení Berana a hned poté 23. března při zatmění Luny.

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 15:31

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.