Kalendář

Březen 2016
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 23Bře

  ve 13:00 hodin  středoevropského času,
  na 3°18´ Vah

  Tomuto stupni Vah odpovídá Sabiánský symbol „Okolo táboráku sedí mladí lidé a cítí se být duchovně propojeni“ s podvysvětlením „Potřeba spojit se se spřízněnými dušemi při vstupu na neprozkoumané stezky, osvětlené ještě neurčitým a nejistým světlem probouzející se intuice, tušící nové hodnoty“.

  Klíčové heslo: ODUŠEVNĚLÁ SKUPINA

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem LAMAT – harmonie, láska bez hranic, jasná perspektiva, brána do páté dimenze.

  Jarní rovnodennost proběhla před třemi dny, 20. března v 6:30 hodin středoevropského času, se vstupem Slunce na nultý stupeň Berana.

  Prvnímu stupni zvěrokruhu a zároveň i Berana přísluší sabiánský symbol „Ženu, která právě vystoupila z oceánu, objímá tuleň“ s podvysvětlením „Vynoření nových forem a potencialit vědomí“.
  Klíčová věta: IMPULS BÝT

  V mayském orákulu byl toho dne symbol CHICCHAN (čík čan) – vitalita, vášeň, moudrost těla, had, kundalini, integrace, spojení s řádem.

  V krátkosti se ještě vrátíme k equinoxu (stejná noc), k jarní rovnodennosti, jež se zpravidla datuje někdy mezi 19.a 21. březnem. Naposledy přišlo jaro tak časně jako letos v roce 1896.  Ve chvíli jarní či podzimní rovnodennosti získávají obě zemské polokoule stejné množství slunečního světla, jelikož noc a den jsou zhruba stejně dlouhé. Země  se přitom nepřestává točit kolem Slunce, a tak se poměr mezi dnem a nocí bude postupně zase měnit.

  Tématem pro tento zlomový čas je záměr, akce, odvaha, rozhodnost. Se vstupem do Berana otevíráme dveře do nového astrologického roku.

  Víkend, následující po prvním jarním úplňku je v rúzných společenstvích důvodem k oslavám, v křesťanské mytologii se slaví Velikonoce, ukřižování a vzkříšení Ježíše, v pohanských kruzích  návrat k životu, k ožívající přírodě po zimním klidu. Tam i tam čištění a návrat k životu.
  Podrobný popis najdete na blogu.idnes – http://petrharazim.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=188489

  Dnešní den nastává nejen úplněk, ale zároveň také zatmění Luny, zatímco před 14 dny bylo novoluní a zatmění Slunce. Role se vyměnily, do popředí se dere jangová sluneční energie, jelikož Luna se octla ve stínu Země. Zaměřte se na to, co je třeba ve vašem životě ukotvit, konkrétně realizovat.

  Ten start se nějak komplikuje!

  Dnešní událost se bude týkat opět nejvíce těch z vás, kdo slavíte v těchto dnech narozeniny, jelikož obraz dnešního horoskopu se odrazí ve vašem jednoročním, solárním horoskopu, což je výhled na jeden následující rok života.

  Pokud máte polohu dnešního zatmění, t.j. 3. – 4. stupeň Vah na některé základní ose svého nativního horoskopu nebo na některé osobní planetě, podívejte se zpět, co vás v životě potkalo před 18, 36, 54 lety, jelikož téma cyklu zatmění se opakuje každých 18 let. Týká se to především Beranů, narozených kolem dnešního data, kteří mají naproti danému stupni zvěrokruhu svoje Slunce a Vah, narozených kolem 26. září se svým Sluncem na tomto stupni Vah.

  Dnešní rodina zatmění patří stejně jako v minulém zatmění Slunce 9. března do Sarosova cyklu S.S.18  a přináší tedy stejnou energii oddělování či separace, jež může být zpočátku bolestná, nicméně ve výsledku vyvolá nové situace, které povedou k velmi pozitivním závěrům.

  Jelikož je dnešní zatmění polostínové, velmi jemné a málo výrazné, bude i jeho energie mnohem jemnější a méně zjevná (oproti minulému), avšak o nic méně významná.

  Na další dvojici zatmění si počkáme do září, prozatím dlouhý čas.

  Za oknem je slyšet kapky deště, dopadající na plech pod oknem. Musím překliknout na předpověď, jestli tam fakt prší!

  Přeji vám pěkné Velikonoce a šťastný nový astrologický rok.
  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 21:04

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.