Kalendář

Únor 2016
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
29  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 08Úno

  v 15:39 hodin středoevropského času, na 19°16´ Vodnáře

  Tomuto stupni Vodnáře přísluší sabiánský symbol „Velká bílá holubice, nesoucí zprávu“, s podvysvětlením „Reakce duchovního agens na úporné, nezlomné a vítězné úsilí jedince“.

  Klíčové slovo: POTVRZENÍ hodnoty a vítězství jedince.

  V Mayském orákulu je symbolem KAN – první výhonky, klíčení bytostného já, inspirace, iniciace.

  Nejprve bych vás ráda upozornila na jarní planetární konstelace, které se budou konat o víkendu 28. a 29. května. Pokud máte zájem nahlédnout na současné naladění svých vnitřních postav, na svoji energetickou výbavu, svoji současnou situaci, rodinu, vztah, apod. z jiného místa pohledu než jak jste zvyklí, pak jste na správné adrese.

  Uvidíte, jaké vzorce si vlečete z rodiny a jaké dary si odtamtud odnášíte s sebou, jaká je KRAJINA, KTEROU SE UBÍRÁ VAŠE DUŠE. Máte – li o tuto akci zájem, pošlu vám obratem na vyžádání přihlášku se všemi detaily.

  Zrovna na dnešní datum spadá Nový Čínský rok, letos ve znamení opice, zatímco my se dnes budeme věnovat druhému novoluní tohoto roku, ve znamení Vodnáře.

  Všechna novoluní, chvíle, kdy Slunce s Lunou stojí spolu na startovací čáře do nového okruhu, nám poskytují možnost přehodnotit dosavadní vývoj a vytvořit nové záměry, s jejichž pomocí projdeme lunárním cyklem až k následujícímu, březnovému novoluní v Rybách (9. března).

  Vodnářské novoluní nám podává pomocnou ruku k osvobození naší duše a srdce, uvědomění, kudy se ubíráme v rámci svého života a své rodiny, rodu, národa, kontinentu, jednoty. Vodnář vnímá jednotlivou individualitu jako nedílnou součást celku, jeho hlavní pozornost je zaměřena ku prospěchu společnosti a občas bývá zaslepen svou neutuchající vírou v lepší lidské společenství.

  Obraz tvaru dnešního horoskopu vzbuzuje pocit, jakoby měl člověk před sebou šlapací nafukovadlo, jehož kompresí dojde ke stlačení vší nahromaděné energie dolů, aby v další fázi mohlo dojít k uvolnění nesnesitelného přetlaku. Není divu, že podobný přetlak vnímáme v sobě, uvnitř. Jedna polovina horoskopu je zcela prázdná, zatímco druhá je doslova nadupaná planetami, propletenými ve vzájemných souvislostech.

  https://lunanuvola.files.wordpress.com

  Podobný je princip „Nádech – Výdech“, něco tělu a duši dát a vzápětí přebytečné odložit, nechat být. To, co už dál není v souladu s mou duší, mohu klidně opustit a opakovaně stále dál.

  V dnešním horoskopu se z více stran objevuje téma využití, zneužití, pokoření a nepochopení ženského principu laskavosti, láskyplné péče, to s čím se žena rodí a jak se postupně tato její přirozená stránka trýznivými životními zkušenostmi obaluje a obrňuje něčím, co jí není vlastní a je přejaté od jejího vnitřního Muže. Tím mu odnímá jeho energii a nedílné právo být mužem, zatímco ona se své laskavosti zříká, aby přežila. Ano, máme tady opět Lilith. Mnohá její témata se teď aktualizují kvůli novodobému stěhování národů, masivnímu přistěhovalectví do Evropy.

  Kromě jiného je dnes přesně na bodu novoluní asteroid Kassandra. Kassandra nepatřila mezi bohyně, ale zatoužila po jejich schopnosti jasnozřivosti. Její touha byla natolik nutkavá, že přistoupila na obchod s Apolonem. Pokud jí předá tento dar, odmění se mu svojí povolností. Když však schopnost předjímat události získala, odmítla splnit svoji část dohody. Apolon ji za to ztrestal tím, že nesla osud té, která sice věděla, co se stane, jako například pád Troje, ale nikdo jí její věštby neměl uvěřit.

  V  současnosti si Kasandřin syndrom nesou děti v dětství zneužívané, avšak jejich okolí tvrdí, že si to celé vymysleli.

  Dnešek nám přináší mnohá zamyšlení, do 9. března máte čas prokousat se tím vším dál. Teď hlavně všemi smysly vychutnávejte první známky předjaří. Na okrajích chodníků už vykukují první zelené lístečky!

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 22:11

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.