Kalendář

Únor 2016
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
29  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 22Úno

  v 19:20 hodin středoevropského času, na 3°33´33´´ Panny

  Tomuto stupni Panny přísluší sabiánský symbol „Černé a bílé děti si spolu spokojeně hrají“, s podvysvětlením „Překonávání společensko – kulturních předsudků.“
  Klíčové slovo: Společenská a interpersonální skupina jako BRATRSTVO.

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem Etz´nab (čteno ets nab) – bezčasovost, iluze, setkání se stínem, integrace paradoxu.

  Zatímco Slunce pluje jako Aquabella v opojném zasnění znamením Ryb, Luna, hledící mu v úplňku z druhé strany přímo do očí, se pracně prodírá organizovanou Pannou.

  Závěrečné znamení zvěrokruhu a poslední zimní znamení symbolizuje sjednocení ducha a osobnosti v jeden celek, osvobození jednoho ze zajetí druhým. Když o sobě někdo říká, že je „Ryba“, říká, že je kapr v rybníce, nic víc a nic míň.

  Dnešní úplněk je silně provázán Neptunem, vládcem moří, vod a oceánů včetně znamení Ryb. Neptun ovládá jak říši nevědomí, sny, fantastické představy a jejich umělecké vyjevení, tak i spirituální úroveň vnímání.

  Také Panna má dva aspekty, představuje jak pragmatické nahlížení na svět, tak posvátnou dělohu pro duši.

  Bude zajímavé podívat se na tvar dnešního horoskopu. Třebaže dvě třetiny nebeského hlediště jsou dnes do posledního místečka beznadějně vyprodány, zbývající jarně – letní třetina ( Býk, Blíženci, Rak, Lev) zůstává zoufale neobsazená jako nepopsaný list papíru (kromě inkriminovaných úplňků). Že by špatný výhled dolů? První článek tohoto nevyváženého vesmírného řetězce se objevil vloni hned po zatmění Luny 27. září a naposledy ho zaznamenáme za letošního březnového zatmění Luny 23.3.

  Dá se předpokládat, že s jarní rovnodenností se začne opět objevovat naděje k pozvolnému nastolování harmonie do vyváženého obrazu.

  Do té doby se před námi objevuje téma jarních zatmění:
  9. března – úplné zatmění Slunce na 18°56´ Ryb, viditelné v Asii, Austrálii a v Tichém oceánu
  23. března, záhy po jarní rovnodennosti (20.3.) – polostínové zatmění Luny na 3°17´ Vah, viditelné tamtéž

  Ráda bych se s vámi podělila o velmi zajímavou zprávu z vědeckých kruhů:
  11. února zveřejnili američtí vědci zcela unikátní jev, který před téměř sto lety v rámci své všeobecné teorie relativity předpověděl Albert Einstein (narozen ve znamení Ryb 14.3.1879). Vědci zachytili takzvané gravitační vlny – chvění časoprostoru.

  Objev podle expertů otevírá nové možnosti výzkumu kosmu, zejména při studiu černých děr a neutronových hvězd. Může rovněž přinést víc informací o vzniku vesmíru. Chvění časoprostoru bylo dosud doloženo jen teoreticky. Vědci ze tří amerických ústavů zachytili gravitační vlny vycházející ze dvou černých děr, objektů s mimořádně velkou hustotou, které kolem sebe obíhaly a nakonec se spojily. Vlny byly produktem této kolize, k níž došlo 1,3 miliardy světelných let od Země. Černé díry byly zhruba třicetkrát větší než Slunce.

  Člověku se z těch gigantických parametrů točí hlava. Poslechněte si zvuk energie a vibrace gravitační vlny, připomínající zvuk jistého lidského orgánu.

  Těším se na příští setkání s vámi 9. března, za novoluní a úplného zatmění Slunce.
  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 20:13

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.