Kalendář

Leden 2016
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 23Led

  ve 2:46 hodin středoevropského času, na 3°30´ Lva

  Tomuto stupni Lva přísluší sabiánský symbol „Formálně oblečený starší muž stojí u trofejí, které si dovezl z lovecké výpravy“, s podvysvětlením „Mužská vůle přemoci svoji animální přirozenost a udělat dojem na sobě rovné tím, že jim předvede rutinu při provádění dávných tradičních rituálů moci“.

  Klíčová věta: DRAMATIZACE VŠEHO DOSAŽENÉHO

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem MULUC (čteno mú lúk) – probuzená pozornost, vesmírná komunikace, rozpomenutí na sebe.

  Druhý úplněk po zimním slunovratu (22.12.2015) se nazývá Vlčí nebo Hladový měsíc nebo také Měsíc pod sněhem. Měsíc v úplňku stojí vždy přímo proti Slunci. Dnes je tedy Luna ve Lvu postavena proti Slunci ve Vodnáři.

  http://community.humanityhealing.net

  Na svoji stranu dnes strhává pozornost Merkur, jak zítřejším ukončováním svého zdánlivě zpětného retrográdního pohybu (od 5. do 25. ledna), tak i významně mocnou koalicí (konjunkcí) s Plutem. Merkur, planeta čilého pohybu, zvídavosti, komunikace, zprostředkování informací byl a ještě až do začátku února je vystaven značnému tlaku k tomu, aby věci pojmenovával bez příkras a aby odhaloval to, co by se bylo bývalo rádo ukrývalo pod rouškou tabu.

  Například až teprve 5. ledna se poprvé v médiích objevily informace o fyzickém ohrožování žen uprchlíky z Afriky v několika německých městech v průběhu silvestrovské noci.  Zjevně se v současném dění aktivuje i přítomnost Lilith v kvadratuře na Pluta s Merkurem a do hry je zapojen ještě Uran (radikální revolucionář,  hybatel dějinami). Lilith se snaží ještě zadržet nepohodlné, odsouvané téma transformace lidské společnosti, přestože zpovzdálí již zaznívá píseň „To všechno vodnés čas…“

  Pokud se něco nebo někdo touží ukrýt do stínu, investigativní tým Pluta s Merkurem, Uranem a Lilith dokáže teďodhalit i ty nejrafinovanější způsoby zakrývání a falšování informací, podobně jako se o to snažil Julian Assange v aféře WikiLeaks, který má Lilith přesně mezi Uranem a Plutem (nar. 3.7.1971).

  Dnešní úplněk je svým obsahem obrácen k potřebám jednotlivce – Lev versus celospolečenské potřeby – Vodnář. V jiné rovině se jedná o sdílení vládcovského trůnu mezi králem, jemuž je blaho jeho lidu nade vše – Vodnář a  královny Lvice, stojící za všech okolností svému manželi po boku. Dokonalý pár, který díky své neohroženosti a vzájemné lásce dokáže projít vším, co mu život připraví.

  V údobí mezi 20. lednem a 20. únorem se můžeme každé ráno 45 minut před okamžikem východu Slunce povznést nad pozemské problémy pohledem do vesmírných sfér, kde pouhým okem spatříme v jedné řadě za sebou pět planet – Merkur, Venuši, Mars, Jupiter a Saturn. Tento výjimečný jev byl naposledy spatřen v roce 2005.

  https://www.youtube.com/watch?v=HUi0dgoZSBA

  Například zítra 25. ledna bude Slunce vycházet v Praze v 7:47 hodin středoevropského času.

  Pokud jste zvyklí brouzdat po displayi svého čiperného mobilu, vyzbrojte se na pozorování nebeské úrovně trochou trpělivosti.

  Nejjednodušší je najít nejprve Venuši, ta je vedle Luny tou nejjasnější na noční obloze. Dívejte se přitom nad horizont směrem na jihovýchod.

  Jupiter je hned po Venuši druhý nejjasnější a je od ní daleko vzdálený opačným směrem. Při troše štěstí a s určitými pozorovacími pomůckami můžete spatřit i některé Jupiterovy měsíce.

  Pokud jste byli úspěšní se zaměřením Venuše a Jupitera, další planety už budou jednodušší.

  Mars je zbarvený do červena a je na půli cesty mezi Venuší a Jupiterem.
  Saturn je mezi planetami Mars a Venuše.

  Merkur je nejblíže Slunci a tak se může během východu Slunce ztratit v jeho záři. Každopádně ho najdete jako malou jasnou tečku mezi Venuší a horizontem.

  Přeji vám krásné zážitky.
  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 23:47

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.