Kalendář

Září 2015
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 27Zář

  ve 4:50 hodin letního času, na 4°41´ Berana

  Sabiánský symbol pro tento stupeň zvěrokruhu zní „Okřídlený trojúhelník“, s podtextem „Schopnost transcendence, přesahu“.
  Klíčové heslo: NOVÁ DIMENZE BYTÍ

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem Chuen – hra, kouzlo, iluze, spontánnost, dítě v nás.

  Dnešní úplné zatmění Luny na počátku znamení Berana je shodou okolností také poslední letošní Super Lunou. Ta se objevuje ve chvíli, kdy Luna je nejblíže Zemi. Takže kromě úplňku a úplného zatmění Luny tady máme ještě Super Lunu!

  Toto zatmění je součástí tzv. tetrády – souboru čtyř úplných po sobě následujících zatmění Luny:
  15. dubna 2014, 8. října 2014,
  letos 4. dubna a právě dnes, v den našeho národního svátku, na sv. Václava, kdy je zatmění viditelné v naší republice a v Evropě, v jižní a severní Americe a na Středním východě.  

  Tento úplněk bývá pojmenován jako Blood Moon – „krvavý měsíc“, jelikož je v posledním úplném zatmění Luny z celé tetrády čtyř lunárních zatmění. Název se váže k načervenalému nádechu, jímž je Luna při tomto úkazu zabarvena. Během zatmění se Luna dostává do zemského stínu a její momentální načervenalý nádech je způsoben lomem slunečního světla v zemské atmosféře.

  http://i.embed.ly/1/display/

  Naposledy byla zaznamenána Super Luna zároveň s lunárním zatměním v roce 1982 a příště se tento jev na obloze ukáže až v roce 2033.

  Jste – li zrovna v Americe, je zatmění pozorovatelné po západu Slunce 27.9. V oblasti východní zemské hemisféry ho spatříme mezi půlnocí a před východem slunce 28.9. Nechcete – li si nechat ujít tento výjimečný jev, nařiďte si budíka na 4:47, kdy zatmění dojde svého vrcholu. Začne ve 4:11 a skončí v 5:23.

  Můžete ale klidně zůstat v posteli a sledovat on line na
  http://www.space.com/30637-supermoon-lunar-eclipse-webcast-choices.html

  Celá tetráda se odehrává v kulisách Beran – Váhy, to znamená můj svět, moje pojetí, přístup, způsob řešení situací versus zahrnutí druhých do mého světa, zohledňování jejich/jeho /jejího názoru, pojetí, přístupu.

  Na české televizi stále ještě běží švédsko – dánská krimi série Most, v níž dva hlavní detektivové, speciálně švédská detektivka Sága, trpící Aspergerovým syndromem přímo učebnicově předvádí, jak žít a nechat druhé žít na této ose horoskopu, v kontaktu 1. a 7. domu, Berana a Vah.

  Celá tetráda svědčí i o uzavírce starých situací a otevření nové dálnice na cestu dál.

  Tento rok je patrně dosti výživný pro Berany a Váhy, s daty narození kolem čtyř inkriminovaných zatmění, stejně jako všech, kdo mají osobní planety či osy horoskopu na souřadnicích 4 – 5 st. nebo 15 st. Berana či  14 – 15 st. nebo 25 – 26 st. Vah, případně i Raka či Kozoroha.

  Přeji vám záživné pozorování noční oblohy, naštěstí si můžeme zítra přispat!

  Připomínám termín na podzimní planetární konstelace 21. a 22. listopadu. Zájemci, spojte se se mnou, děkuji.

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 20:02

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.