Kalendář

Září 2015
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 23Zář

  Slunce vstupuje do znamení Vah
  v 10:21 hod. letního času

  Prvnímu stupni Vah přísluší Sabiánský symbol „Ve sbírce dokonalých exemplářů mnoha biologických forem vystavuje svá nádherná křídla motýl s tělem protknutým špendlíkem“. Vypovídá o nesmrtelnosti archetypu a jeho odrazu v dokonalém, zasvěceném životě, o procesu proměny housenky v motýla, o cestě k dokonalosti skrze oběť přišpendlením.

  V Mayském orákulu je dnes v kalendáři CIMI (čteno kí mí) – odevzdání, uvolnění, smrt a transformace.

  Vstup Slunce do všech čtyř základních znamení je vždy významným předělem v ročních obdobích. Na jaře vstupuje Slunce do Berana za jarní rovnodennosti, v létě do Raka za letního slunovratu, na podzim do Vah za podzimní rovnodennosti a v zimě do Kozoroha za zimního slunovratu.

  Po čtvrt roce se dostáváme k dalšímu dílku koláče, upečeného 20. března v jarní rovnodennosti. Teď se zakousneme do druhé půlky, zvěrokruh se otočí o 180 stupňů a Slunce vstupuje do Vah. V tom okamžiku jsme se přehoupli do horní poloviny zvěrokruhu, do světa „těch druhých“, do kontaktu, konfrontace, názorové výměny a všeho, co je s tím spojené.

  http://cdn.idigitaltimes.com

  Až teprve tady je možné řešit záležitosti, jež jsme měli dosud hluboko v sobě ukryté a nezjevené. Váhy jsou lačné po harmonii, hledají vyvážený klid a pohodu ve společnosti, doufajíc, že si ji odnesou potom s sebou domů.

  Slunce je mezitím dostrkáváno od slunečního zatmění 13. září k zatmění Luny 28. září, poryvy podzimního větru a deště mu nedovolí usadit se v předstírání, že všechno kolem je báječné a lidé jsou jen dobří. Můžeme si klást otázku sami pro sebe, jací jsme vlastně my sami, kdo jsme a kam jdeme. Jedna věc je, jak nás vidí druzí (je to pravda odvěká, že šaty dělají člověka), ale jaképak šaty bychom si nejraději ráno oblékli, kdybychom nemysleli na to, jak budeme vypadat, ale jak se budeme cítit. ?

  Vahám vládne Venuše, která dnes dokonce sedí za volantem našeho vesmírného vozítka. Bude pokukovat do zpětného zrcátka a kontrolovat, jestli jí to sluší, přestože dominantní Lilith jí bude našeptávat, ať na to nedbá a zůstane sama sebou, ať se nepodřizuje nesmyslným společenským požadavkům a rozhodně ať nepodstupuje žádné vylepšování zevnějšku, no fuj, kde by pak zůstala její opravdová identita a skutečná krása její osobnosti! Viz dnešní sabiánský i mayský symbol…

  Bude to Lilith, kdo nás bude tlačit do různých způsobů léčení starých bolestí, do terapií, díky nimž si dokážeme zhojit svá traumata z původní rodiny či ještě z  prenatálu, protože i péče o duši patří do její zájmové zóny. Obě dvě dámy budou nakonec zajedno, protože v horoskopu dnešního dne mají obě hlavní slovo rovným dílem. To platí i po celé další čtvrtletí, až do zimního slunovratu 22. prosince, kdy Slunce vstoupí do prvního zimního znamení, do Kozoroha.

  Příští naše setkání bude už za pár dní, při zatmění Luny na svátek sv. Václava 28. září.

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 13:51

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.