Kalendář

Září 2015
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 13Zář

  V 8:41 hodin  letního času na 20°11´ Panny

  Tomuto stupni Panny odpovídá Sabiánský symbol „Dívčí basketbalový tým“ s podvysvětlením „Tělesné cvičení jako prostředek vštípení pocitu účasti na kolektivní kultuře“.
  Klíčové heslo: SKUPINOVÁ INTEGRACE

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem CIB (kíb) – důvěra, milost, vnitřní hlas, intuice, mystický přenos.

  Dnešní zatmění Slunce je částečné, viditelné pouze na jihu Afriky a v Antarktidě.

  http://www.timeanddate.com/

  Obvykle je novoluní skvělou příležitostí pro výsadbu čerstvých sazeniček, pokyn k novému začátku, k psaní prvních řádek nové kapitoly. Avšak současně i v zatmění Slunce, kdy Luna zaujímá postavení mezi Sluncem a Zemí, dochází k narušení a přerušení přirozeného toku energie, v částečném zatmění dochází k částečnému narušení toku.

  Sluneční zatmění nabízí příležitost přestat se držet starých návyků, oprošťovat se od bolestivých zkušeností, pozitivně přehodnocovat, jakou cestou jste šli do této chvíle a využít nabytých znalostí ke kvantovému skoku na cestě dál.

  Zatímco zatmění Slunce může způsobit u některých z nás slušné otřesy půdy pod nohama, „vynucená“ příležitost k přehodnocení dosavadního života nám umožní naskočit do nové sféry existence mimo hranice našeho vnímání, restartovat náš systém.

  V době zatmění Slunce Luna zastíní solární, logicky myslící energii levé mozkové hemisféry a převezme tok energie přes pocitovou lunární pravou hemisféru mozkovou. Levá hemisféra funguje na základě logického myšlení, v plném vědomí, zatímco pravá hemisféra prožívá věci na základě svých pocitů, na základě nevědomých signálů.

  Nevědomé nahrazuje vědomé, nevíme, jestli sníme, či bdíme a kdo není navyklý přeskakovat podle potřeby z jedné strany mozku na druhou, může být značně zmaten a dezorientován, bloudíc od jedné strany ke druhé.

  Tato dnešní událost ve znamení Panny, s vládcem Merkurem vybízí začlenit rovnovážně obě dvě hemisféry, což není vůbec jednoduché v dnešní společnosti, ovládané šikovnými (pro sebe) mozky, chytrými telefony, stále vyspělejšími technologickými postupy, k jejichž osvojení je potřeba určitého IQ.

  Přímo proti zatmění v Panně, naproti v Rybách stojí Chirón, zraněný léčitel, v ruce třímající dokument s diagnózou chronického blahobytu naší nemocné společnosti. Chirón vyzývá k léčení, každý můžeme dělat kroky pro své individuální hojení podle svého gusta a svých potřeb, ale hlavní věc je, abychom něco dělali, když už tady jsme.

  Zatmění fungují v rodinných systémech (cyklech), každé z nich je zahrnuto do určité rodiny se svým tématem, s počátkem, průběhem a ukončením. To je známo již od dob starých Babyloňanů. Rodiny se nazývají Sarosovy cykly.

  Pokud se vás dnešní zatmění nějakým způsobem týká, tj. máte jej na některé základní ose svého nativního horoskopu nebo na některé osobní planetě, podívejte se zpět, co vás v životě potkalo před 18, 36, 54 lety, jelikož téma cyklu se opakuje každých 18 let. Týká se to prvotně Panen, narozených kolem dnešního data, které mají na daném stupni zvěrokruhu svoje Slunce a Ryb, narozených kolem 11. března se svým Sluncem naproti dnešnímu zatmění.

  Sarosův cyklus (serie, rodina zatmění), k němuž patří dnešní zatmění, se narodil 4. února 1060 a pro náš věk jsou důležité jeho spojitosti k roku 1997, 1979, 1961, 1943. Energie tohoto cyklu je provázena vysokou mírou stresu a jedinci zažijí zkušenost, která si žádá, aby projevili svoji sílu.

  Zatmění se objevují pravidelně ve dvojicích (solární a lunární) cca 2x až 3x do roka, celkem tedy cca 4 – 6 zatmění ročně. Příští, to znamená zatmění Luny bude 28. září na náš národní svátek sv. Václava. Mezitím se ještě sejdeme u podzimní rovnodennosti 23. září, kdy Slunce přestoupí do prvního podzimního znamení, do Vah.

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 17:31

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.