Kalendář

Srpen 2015
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 29Srp

  ve 20:35 hodin letního času
  na 6°07´ Ryb

  Tomuto stupni zvěrokruhu odpovídá Sabiánský symbol „Paprsek světla se dotýká velkého kříže, ležícího na skalách, zahalených v mlžném mořském oparu“, s podvysvětlením „Požehnání, jež posílí ty, kdo stojí nekompromisně děj se co děj za svou pravdou “.
  Klíčové slovo: SEBEPROSAZENÍ

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem IMIX (čteno imíš) – červený drak, ze všech dvaceti symbolů první v pořadí. Je to primární vědomí, základní instinkt k přežití, Velká matka, božská výživa a podpora.

  Nejprve bych vás ráda informovala o podzimních planetárních konstelacích, konajících se v sobotu a v neděli 21. a 22. listopadu 2015 v Angel´s studiu, Wenzigova 5, Praha 2. Zajistěte si, prosím, svoji účast včas (přes kontakt), jelikož počet účastníků je omezen tak, aby si každý, kdo bude mít zájem, mohl postavit svoji osobní konstelaci. Více na planetární konstelace.

  Dnes je první ze tří Super Lun, úplněk, během něhož je Luna nejblíže Zemi. Další bude za úplňku a současně zatmění Luny 27. září a třetí bude v říjnovém úplňku 27.10.

  V letošním roce probíhají některé základní fáze několika významných cyklů planet jako např. Uran – Pluto, Jupiter – Saturn, Saturn – Neptun, Jupiter – Neptun. Poslední jmenovaný se výrazně zapisuje do dnešního horoskopu.

  Poznávacím znamením úplňku je pozice Slunce přímo proti Luně. Dnes se k nim přidružil ještě Jupiter (vedle Slunce v Panně) a Neptun (vedle Luny v Rybách). Otevírá se nám hrací plán pro vesmírnou hru mezi Jupiterem (vládcem Střelce a klasickým vládcem Ryb) a Neptunem (novodobým vládcem Ryb).

  https://billsbob.files.wordpress.com/2013/06/img_0666.jpg

  Kde se objeví Jupiter, všeho je najednou moc, někdy až příliš. Ve svém zapáleném nadšení pro věc tlačí na pilu, nevidí, že ne každý je naladěn na stejnou notu. Touží rozsévat poznání, překonávat horizonty a zdolávat dálky. Slunce s Jupiterem v Panně nabízí dnes, zvláště pro všechny s dnešním datem narození optimizmus a důvěru a schopnost rozšifrovat kód ke štěstí. Tradiční astrologie pojmenovala Jupitera jako „velké štěstí“.

  Na opačné straně však stojí Luna s Neptunem, jejichž přičiněním dostává optimistický obraz poněkud rozmazané obrysy. Jejich společná touha po ideálu je natolik silná, že jej v reálu nelze ani cípkem zachytit a růžové brýle jsou ty tam. Poslední fází jejich příběhu bývá zklamání a pocit opuštění.

  Z dnešního úplňku plyne ponaučení, že je dobré lidem pomáhat a myslet na ty, kteří jsou v nouzi, nicméně je nutno přitom nezapomínat na osobní hranice a limity, přinášející nám pocit bezpečí a stability.

  V těchto dnech si zasluhuje pozornost Lilith, která ve středu přešla z praktické Panny do společenských Vah, kde bude cca do 21. května 2016. Je to důležitá informace, týkající se vás, kdo máte osobní planety nebo osy horoskopu v tomto znamení. Pokud Lilith – základní zdroj životní energie a schopnost přežít ještě nerespektujete a nezahrnujete do svého života, je nejvyšší čas. Nezapomeňte myslet na svoje potřeby, nepřehlížejte je, ale naplňujte. Jedině tak budete mít z čeho nabízet a pomáhat druhým.

  Ještě bych se chtěla zmínit o partnerském páru Venuše (chci to) a Mars (jdu pro to) ve Lvu. Trochu je lituji zvláště ve školním věku, protože jejich hravost a tvořivost a potěšení ze hry se bude 1. září těžko sešněrovávat do školních lavic.

  Co se týče pohybu planet:

  Venuše se vrací do svého původního směru 6. září (oklikou po někdy tvrdé zkušenosti zpět do vztahů, ale již s jiným klíčkem ke dvířkám).

  Merkur pojede letos svoji třetí retrograditu od 17. září do 9. října – doba na re- vitalizace, re- konstrukce, re- parace, re – habilitace, re – edice, opravy všeho druhu. Hlavně však neinstalovat v té době nové programy a zálohovat a zálohovat (nikoli však zatloukat a zatloukat, jen to ne, proboha.)

  Příště se sejdeme u dvojice zatmění – Slunce 13. září a Luny 28. září, mezitím 23. za podzimní rovnodennosti.

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 18:33

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.