Kalendář

Srpen 2015
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 14Srp

  v 16:54 hodin letního času, na 21°31´ Lva

  Tomuto stupni Lva přísluší sabiánský symbol „Poštovní holub, plnící svůj úkol“ s podvysvětlením „Spiritualita ve smyslu přípravy ke službě lidstvu“.
  Klíčová věta: SLUŽBA SVĚTU

  V Mayském orákulu je dnes v kalendáři CIMI (čteno kí mí) – odevzdání, uvolnění, smrt a transformace.

  Kéž by se význam mayského symbolu ve smyslu uvolnění uskutečnil, abychom zase mohli dýchat, aniž bychom si spálili útroby horkým vzduchem. Ale asi za jistého předpokladu, viz další slova tamtéž.

  Zraňující nedostatek vláhy a bolestivý žár se mohl vyvodit z horoskopu letního slunovratu 21. června, platného pro dalšího čtvrt roku, ale po bitvě je jak známo každý generálem. Například se Saturnem ve Štíru v ČR na ascendentu, svědčícím i o zásahu do hlubokých vodních rezerv, Luna klasicky vládnoucí 4.domu (rodina, rodná zem) v ohnivém Lvu, v rozporu se zmíněným Saturnem, Chirón na Ic v Rybách proti Lilith v Panně – nedostatek vláhy, způsobující nejrůznější bolesti a trápení jak na duši, tak na těle, atd.

  Jistá naděje probleskla toto úterý 11. srpna, kdy se Jupiter, který nezná míru a leccos nadnese nebo přežene, stěhoval z ohnivého Lva do zemského panenského znamení, kde pobude celý další rok, jelikož jeho oběh trvá právě tak dlouho. Inu, nestalo se, naděje uhasíná poslední.

  Podívejme se na dnešní novoluní. Jako vždy během této události je základní dvojice světel – Slunce a Luna těsně spojena na jedné pozici, tentokrát ve třetí třetině Lva – spousta hravosti, neohraničitelné fantazie a radosti z toho všeho dění. Doprovází je z jedné strany Venuše stále ještě jako večernice a z druhé strany Mars. Jeden vesmírný pár vedle druhého, oba dva ve Lvu, v návaznosti na Urana a Chiróna. Všechny z herců ve Lvu čeká dříve či později ještě jedno jednání se Saturnem, každý v kulisách svého dějství.

  Podívejme se ukázkově na Venuši, která teď od července do října učiní zkušenost se Saturnem postupně natřikrát, jelikož zároveň prochází ještě i proměnou z večernice v jitřenku. Prochází si tudíž dvojnásobným osobním peklíčkem (podle vzoru kolegyňka, rakovinka, nádůrek, apod.). Může se víc než je jejím zvykem začít bát o své vztahy, dělat si starosti o to, co kde udělala špatně, napadne ji spousta kdyby až poté, kdy už bylo stejně vyřčeno to, co mělo být, ačkoli se stejným obsahem, jen jinou formou.

  Pokud má člověk zmíněný aspekt Venuše kvadrát Saturn v osobním horoskopu, může si nastavovat vysoká nesplnitelná měřítka pro partnera/ku a pokud se tím hlouběji nezabývá, může ustrnout v rigidním neměnném přístupu, to jest od jedné vztahové tragédie ke druhé.

  Vztahové téma se vás aktuálně silně dotýká, pokud máte některou z osobních planet (Slunce, Luna, Merkur, Venuše, Mars, Jupiter) v rozmezí závěrečných dnů pevných znamení = Býk, Lev, Štír, Vodnář a začátku znamení pohyblivých = Blíženci, Panna, Střelec, Ryby.

  Každá z dalších jmenovaných planet  – Slunce, Luna, Mars, si nese se Saturnem své vlastní zadání. Pokud máte zájem o detailní rozbor, obraťte se na mne. Dnes již mne Saturn nutí moje úvahy ukončit, jelikož moje mozkové závity silou vedra začínají splývat do jediné hmoty, kterou si představuji jako samotvrdnoucí modelovací hmotu, již je možno zakoupit v papírnictvích.

  V srpnu se sejdeme ještě za úplňku 29. a pak už nás čeká dvojice zářijových zatmění. Příště vás budu informovat o listopadových planetárních konstelacích.

  Mějte se pěkně v chladivém vánku, až přijde.
  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 20:27

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.