Kalendář

Červenec 2015
Po Út St Čt So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 31Čvc

  ve 12:43 hodin letního času, na 7°56´ Lva

  Tomuto stupni Lva přísluší sabiánský symbol „Komunistický aktivista šíří své revoluční ideály“, s podvysvětlením „Citová a ideologická snaha o návrat do nediferencovaného stavu a chaosu, jako předehra k novému typu řádu“.
  Klíčová věta: Katabolický čin

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem EB – roh hojnosti, kalich, sklizeň, svobodná vůle a moudrost.

  V tomto měsíci je to druhý úplněk, celkem výjimečná událost v roce, tzv. Blue Moon.

  Slunce se 23. července odstěhovalo do hravého, kreativního a podnikavého Lva, přímo naproti Luně ve Vodnáři. Lev dokáže být věčným jinochem, pokud ho život včas nevymaní z mateřské náruče a jejích nároků a nepošle ho o stupeň dál, do společenství velkých chlapů.

  Také zrovna dnes se potvrzuje numerologicky (3+1+7+2+0+1+5= 19) karta Slunce, sluneční bůh Apollón. Pokud se chlapci podaří vyvléci se z mateřských pout, projít oddělením a bolestivou a zároveň hojivou iniciací, může se začlenit mezi dospělé muže. Až teprve poté, co se vysvobodí z lunární temnoty nevědomí, bude moci naplňovat vizi svojí slunečné budoucnosti.

  Monáda jinu a jangu se objevuje jak v tomto tématu, tak v každém úplňku, kdy v jednom celku proti sobě stojí dvě protichůdné energie.

  Nejinak je tomu i v dnešním prvním setkání a utkání se mezi Jupiterem a Saturnem – viz minulý příspěvek novoluní 16. července. Jupiter, expanzivní energie, šiřitel a zvěstovatel a proti němu v kvadratuře Saturn, důsledný kritik, který má vždy po ruce celou řadu námitek proti tomu, co Jupiter považuje za ohromnou vizi a skvělou ideu, již chce realizovat. Ti dva se spolu utkají ještě dvakrát během příštího roku a jejich setkávání budou mít pokaždé jinou příchuť, podle momentální konstelace a situace.

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/33/Prapratno%2C_Croatia.JPG

  V těchto dnech je Saturn v převaze, vzhledem k tomu, že se jeho pohyb na krátko téměř zastavuje. Tehdy bývá vliv dotyčné planety velmi citelný. Saturn nechce žádné změny, experimenty, chce mít svoje jisté a hlavně a především mít vše pod kontrolou!

  V klasické astrologii býval Saturn zpodobňován jako Bůh, ale v dnešní době se jeho velikost smrskla na neschopného šéfa, hloupého učitele, kritického otce nebo dědu, na revizora v tramvaji. Pokud má někdo ve své blízkosti přirozenou mužskou autoritu, má velké štěstí, že nemusí čelit samozvané autoritě.

  Téma Jupiter versus Saturn mohou významně pocítit ve svých životech ti, kteří se narodili na konci znamení, jelikož oba dva velikáni dlí teď na 28. stupni Lva (Jupiter) a Štíra (Saturn).  Co nevidět oba dva popojdou o znamení dál, do Panny a Střelce a jejich zájem se přesune na počáteční data všech znamení.

  Pokud tedy máte osobní planety nebo osy horoskopy buď na samém konci nebo na samém začátku znamení zvěrokruhu, vnímejte, co se právě ve vašich životech odehrává a dešifrujte, co vám má určitá situace sdělit a naučit. Jestli si uhájit své a prosadit si něco nového v životě a nebo jestli se hroutit pod tíhou všech námitek, které vám ze strachu vytanou na mysli.

  Přeji vám pěknou dovolenou a 14. srpna v srpnovém novu, od 26.7., svátku svaté Anny, již v chladných ránech, ale i nadále v krásných letních dnech.

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 16:28

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.