Kalendář

Červenec 2015
Po Út St Čt So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 16Čvc

  ve 03:24 hodin letního času, na 23°15´ Raka

  Tomuto stupni Raka přísluší sabiánský symbol „Žena a dva muži, trosečníci na ostrůvku v jižních mořích“, s podvysvětlením „Soustředění komplexních vnitřních potencialit v harmonické a konkrétní vztahy“.
  Klíčové heslo: VZÁJEMNÁ ZÁVISLOST

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem Caban (čteno ka ban) – zemská síla a galaktický řád, proměnlivá rezonance se světem, léčení krystalem, bílý lev, velryba.

  Znamení Raka, na jehož 24. stupni se dnes drží Slunce s Lunou za ruce, symbolizuje bezpečný či ohrožující pocit embrya v matčině děloze, primární základní pocity, kterými byla tehdy naplněna nádoba naší duše a s nimiž se setkává na své další pouti životem. Představuje obraz našeho původního domova, podtrhává tučně témata, jež si naše duše vybrala pro tentokrát.

  Při péči o svoji duši se můžeme některým chybám vyhnout, avšak některé jsou doslova žádoucí, jelikož jedině chybami se člověk stále učí. Richard Rohr ve své poutavé knížce Pád vzhůru říká, že děti, jimž nebylo umožněno padat, postrádají a hledají později ve svém životě rovnováhu. Pády zažívat je zcela nezbytné, neboť právě tak se člověk naučí, jak padat.

  Od úplňku 2. července stále všemi póry prosakuje téma transformace explozivní síly a bouřlivých emocí do dynamického tvůrčího tvaru. Mars s Merkurem v Raku stojí přímo proti Plutu, podněcováni stále ještě kvadraturou ze strany Urana. Emocionální hladina se zklidní až teprve na samém konci měsíce s druhým červencovým úplňkem.

  V té době však vyplují na povrch další protichůdné energie, konflikt mezi Jupiterem a Saturnem a později také mezi Saturnem a Neptunem. Cyklus Jupiter – Saturn významně v globálním měřítku zasahuje do finančních poměrů a vypovídá o z(ne)hodnocování  měny. Jejich poslední cyklus v trvání dvaceti let započal konjunkcí v Býku v r. 2000 (krach na burze 2000 – 2002) a další bude zahájen na rozmezí r. 2020 a 2021 ve Vodnáři.

  Na kosmických platformách dochází k čilému pohybu. Některé z planet mění v druhé polovině července směr, konkrétně se jedná 26.7. o Urana a 25.7. o Venuši.

  http://www.aliexpress.com

  Venušin zdánlivě zpětný pohyb potrvá od 25.7. do 6.9., celkem 40 dnů. Předtím, než projde Venuše proměnou v podzemní Hádově říši (7. – 22.8.) a oblékne si šat Jitřenky, bude nejprve Večernicí (do 6.8.). Proměna Venuše jako pouť bájné Ištar, jako sestup k bohyni se děje cca každých 18 měsíců.

  Jelikož Venuše je planetou vztahů a hodnot, doporučuje se v těchto 40 dnech oživit vztahy, které z neznámých důvodů zanikly a občas nám vytanou na mysli (copak asi vlastně ten člověk dělá, jestlipak ještě žije).

  Můžeme najít zalíbení ve vyhledávání starých vzácných uměleckých kousků a antikvit a chytit dobrý úlovek za slušnou cenu. Naopak se teď nevyplácí půjčovat někomu větší obnos z čirého páchání dobrých skutků, peníze by k vám nemusely najít cestu zpět už nikdy. Retrográdní Venuše může trpět určitou naivitou, proto je dobré svoji přehnanou dobrotu držet od 25. července do 6. září na uzdě.

  Uran se bude 26.7. otáčet na 21. stupni Berana. Jeho blízkost pocítí zejména Berani, narození kolem 12. dubna, Váhy kolem 15. října, Raci kolem 14. července a Kozorozi kolem 12. ledna. Uran se chová jako zemětřesení nebo výbuch sopky, ale neberte to, prosím doslova!

  Teď, když se nám nabízí vodního elementu na rozdávání, užívejte si horkých letních dnů někde u vody, ať u rybníka, na jezeře, v horách u vysokohorského vodopádu, na pláži u moře či na prkně ve vlnách oceánu. Je možné úplně všechno, a není to žádné, tolik populární „jakoby“, opravdu to tak je.

  Krásné léto,
  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 19:16

2 Responses

WP_Cloudy
 • Markéta (Doubravová) Scheibeler Says:

  Mášo,děkuju! Dnešní příspěvek je obzvlášť výživný. Čtu všechny,každé 2 týdny a častěji. Díky! Přeju krásné léto (u vody;-)
  MS

 • admin Says:

  Děkuju, Markéto, to mě moc těší! Měj se krásně.

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.