Kalendář

Červen 2015
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 20Čvn

  v 18:38 hodin letního času, na 0° Raka

  Prvnímu stupni Raka přísluší sabiánský symbol „Námořníci na širém moři stahují vlajku a vztyčují novou“. S dalším vysvětlením „Radikální změna závazku, vyjádřená symbolickým činem – bod, z nějž není návratu.“
  Klíčové slovo: REORIENTACE

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem EB – roh hojnosti, kalich, sklizeň, svobodná vůle a moudrost.

  Každého půl roku, kolem 21. června a 22. prosince se Slunce ve chvíli zahájení nové sezóny zastaví na moment na místě, aby se rozhlédlo, do jakého nově vytvořeného prostoru vstupuje. Pro nás znamená 21. červen letní slunovrat, nejdelší den v roce a vstup do prvního letního znamení, do Raka. 22. prosince v zimním slunovratu, s nejdelší nocí v roce vstupujeme do prvního zimního znamení, do Kozoroha.

  Ať už žijeme na kterékoli zemské polokouli, představuje slunovrat pro Slunce základní stěžejní bod na jeho pouti, Věčné světlo, žhnoucí střed kreativity, jádro individuální duše, od jejíhož příběhu se odvíjí všechno ostatní.

  Znamení zodiaku, postavení, aspekty a vazby našeho Slunce, to vše vypovídá o možnostech a způsobech, jak vyjadřujeme svoji základní esenci, svoji přirozenost a jaké příležitosti a úkoly si naše Slunce dalo pro tentokrát do své objednávky.

  Je docela prospěšné čas od času se v individuální planetární konstelaci zanořit hluboko dovnitř do sebe a nahlédnout, jaký je tam obsah, protože vnější forma, může být mnohdy velmi matoucí.

  http://www.phhub.net

  Zajímavý je horoskop dnešního dne, jehož platnost trvá tři následující měsíce, do podzimní rovnodennosti 23. září, kdy Slunce vstoupí do Vah.

  Zatímco Slunce dnes v 18:38 hodin prozáří svými prvními paprsky znamení Raka, Luna se už v 19:00 rozloučí se znamením Lva, aby postoupila do následujícího znamení Panny.

  Slunce na absolutním počátku Raka a Luna na absolutním konci Lva. Podíváme – li se na vládce znamení, nelze si nevšimnout, že si spolu prohodili role, protože Slunce vládne Lvu a Luna vládne Raku. Pěkně rozdané karty, jako kdyby si před odchodem na ples stoupli spolu před skříň a Luna si vybrala smoking a Slunce plesové šaty s dekoltem.

  Astrologicky se tento jev nazývá mutuální recepce, vzájemná výměna, záměna rolí, energií. V osobním horoskopu se například z pohledu dotyčné osoby matka mohla chovat víc jako hlava rodiny, zatímco otec fungoval jako pečující máma.

  A aby toho nebylo dost, vstupuje do hry ještě třetí v pořadí, Saturn, stojící pro změnu na posledním stupni znamení Štíra, takže ke Slunci i k Luně se váže velice silnými přesnými vazbami. Kde je Saturn, tam je pořád co zdokonalovat. Saturn vyhrabe i z nejspodnějšího šuplíku starý nepořádek, vysype hrách a čočku na jednu hromadu. Člověk pak neví, kam dřív skočit a na nějaké citové výlevy už nezbývá ani kousek místa, natožpak chuti.

  Uvidíme, jak s takto rozdanými kartami do hry naloží naši politici, kdo si splete svoji roli a zamění ji za tu, která mu nepřísluší, ale víc vynáší, například.

  V těchto dnech bude po západu Slunce viditelný pouhým okem ojedinělý nádherný jev, kdy Luna spolu s Venuší a Jupiterem prosvítí západní oblohu.
  http://www.astro.cz/clanky/ukazy/v-sobotu-spatrime-seskupeni-dvou-nejjasnejsich-planet-s-mesicem.html

  Prožijte nádhernou dnešní noc, pro Seveřany je Midsommar nejvýznamnějším svátkem v roce, protože sluneční jas a teplo je pro ně ještě o něco vzácnější než pro nás.

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 18:34

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.