Kalendář

Březen 2015
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 05Bře

  v 19:06 hodin středoevropského času, na 14°51´ Panny

  Tomuto stupni Panny přísluší sabiánský symbol „Jemný hedvábný kapesník, dědictví po významných předcích“, s podvysvětlením „Kvintesence správně vykonaných skutků“.
  Klíčové slovo: ZBUDOVÁNÍ VÝZNAMNÉ KULTURY

  V Mayském orákulu je symbolem KAN – první výhonky, klíčení bytostného já, inspirace, iniciace.

  Nejprve bych vás ráda upozornila, že na planetárních konstelacích, konaných o víkendu 21. a 22. března, jsou ještě volná místa. Je vítán každý, kdo má zájem nahlédnout své vnitřní postavy, svoji energetickou výbavu, svoji současnou situaci, svoji rodinu, vztah, apod. z jiného místa pohledu než jak je zvyklý. Jaké vzorce si člověk vleče z rodiny a jaké dary si odtamtud nese s sebou, jaká je KRAJINA, KTEROU SE UBÍRÁ JEHO DUŠE. Máte – li o tuto akci zájem, pošlu vám obratem přihlášku se všemi detaily.

  Jaro sice ještě nevypuklo, ale vůně předjaří a štěbetání drobného ptactva v nás touhu po něm nepochybně probouzí. Dnes jsme se ocitli na vrcholu lunárního cyklu, kdy Luna září jako rybí oko a více už nelze. V 19:07 začne zase ubývat až do 20. března, kdy se stane nepatrným srpečkem. Je to základní přírodní cyklus a přestože  s vodními toky, plnými antikoncepce, antibiotik a dalších rozličných anti – životních produktů a programů děláme všechno možné pro jeho narušení až do naprostého delete, má příroda naštěstí schopnost přežít opravdu leckdy fantastické výplody naší mysli.

  Luna je dnes v těsném spojení s Lilith. Obě dvě dámy v Panně přímo proti Slunci v Rybách umí nejen dokonale dodržovat každodenní rituály a zvládat běžné praktické povinnosti, ale pečují také o své zdraví, případně zdraví svého okolí (podle toho jak, kdy, která). Právě v této roční době zaujmou naši pozornost některé detoxikační kůry. Stačí si například natrhat kytici kopřiv a popíjet čaj z nich připravený. Léčivá síla bylinek už nebude nikdy v roce do té míry účinná jako právě na jaře.

  Horoskop dnešního dne je velmi dynamický, prokreslen několika trojúhelníky učení, projekcí a pohybu. Stejné obrazce se objevily již 19. února ve Vodnářském novu, nicméně dnes je atmosféra doslova zahlcena ohnivým živlem. Chce to uvádět věci do pohybu, a jestli ne, bude nás oheň spalovat z nitra. Slunce je sice ve vodním znamení Ryb, ale je v záplavové oblasti (mezi 10. a 20. stupněm Ryb). Zaplaví – li nás vlna emocí nespokojenosti, zkusme ji proměnit v užitečnou energii, s vědomím svého vnitřního Ohně, kreativního živlu. Není divu, že na Slunci dochází v těchto dnech k četným erupcím a nezvyklé aktivitě.

  V horoskopu je ve hře celkem deset planet (plus Chirón a Lilith). Dnes je však šest z nich na 14. až 15. stupni určitého znamení. To znamená, že dnešní úplněk nepochybně významně zaznamenají všichni, kdo mají některou svoji osobní planetu nebo osu horoskopu mezi 14. a 15. stupněm, a to se týká kteréhokoli z dvanácti znamení. Základně těch, kdo mají v tomto místě svoje Slunce, což jsou lidé s datem narození kolem 5. až 9. dne v jakémkoli kalendářním měsíci. Ale i všech ostatních, kdo mají na tom místě například Lunu, atd.

  Neobyčejné situace a životní výzvy ke změně mohou nyní prožívat i lidé, narození cca mezi lety 1962 až 1965, jelikož Lilith s Neptunem a Chirónem se právě prodírají jejich generačními stezkami a prorývají tam zcela nové synapse. Dovršující současnou kvadraturou Urana s Plutem ( 17.3.2015) se aktivuje generační téma všech lidí, narozených v šedesátých letech minulého století, nyní ve zralém věku kolem padesáti let, ideálním pro předávání bohatých osobních zkušeností.

  http://p5.storage.canalblog.com

  Máte – li chuť, usaďte si dobře dnešní energii zopakováním cvičení Magické osmičky, při němž se naučíte zůstávat ve svém vlastním prostoru a zároveň nepřebírat něco od druhých, ani k nim nenechat přetékat něco, co patří jenom vám.

  Posaďte se na židli a na druhou židli, pár metrů od sebe, po své levici pomyslně posaďte druhého člověka, se kterým chcete nalézt harmonický vztah. Místo toho člověka můžete položit na židli nějaký skutečný předmět, který ho zastoupí.

  Nakreslete si kolem sebe na zem pomyslný zlatý světelný kruh jako své teritorium.
  Kruh by měl mít průměr velký jako vaše roztažené paže včetně napřímených prstů. Sedíte v centru toho kruhu, pomyslně nakresleného na zemi.
  Stejně velký světelný kruh si představte i kolem toho druhého člověka.
  Oba kruhy se vzájemně dotýkají a přitom se nepřekrývají.

  Představte si, že v místě dotyku obou kruhů září neónově modré světlo a jeho proud bude nejprve proudit po směru hodinových ručiček za záda toho druhého člověka po obvodu jeho kruhu, až se vrátí k místu dotyku obou kruhů. Odtud bude pokračovat dál proti směru hodinových ručiček za vaše záda a objede celý váš kruh až do místa, kde se oba dva kruhy dotýkají.

  Modré světlo tak obkrouží kolem obou kruhů osmičku.

  Představujte si, jak všechno, co je ve vašem kruhu a patří té druhé osobě, plyne v proudu modrého světla od vás pryč, zpátky k ní. A všechno, co je v kruhu té druhé osoby a patří vám, plyne od ní pryč zpátky k vám.

  Může se stát, že zpočátku nebudete vnímat proud modrého světla, ale po pár zopakováních jej postupně začnete prociťovat.

  Cvičení je vhodné provádět ráno po probuzení dvě minuty a stejně tak před usnutím a párkrát během dne. Zrušíte tak staré programy a nahrajete si nový software, založíte čerstvé synapse.

  S pomocí magické osmičky se při kontaktu s jinými lidmi budete cítit uvolněně a v osvobození od cizích intervencí.

  Během cvičení chráníte svůj vnitřní prostor, bráníte tomu, aby někdo cizí vnikl do vašeho prostoru, uvolňujete energii z bývalého vztahu, čistíte energii mezi vámi a jakoukoli další osobou, čistíte energii mezi vámi a určitou skupinou lidí, vracíte zpátky kvality a energie, jež vám nenáleží.

  Meditaci můžete použít v každodenním životě, když se s nějakou osobou nebudete cítit dobře, například při obchodním jednání. Nebo když budete mít pocit, že druhý na vás promítá svoje představy nebo že vás chce přetáhnout na svou stranu. Můžete ji použít v aktuálním vztahu, pokud v něm máte pocit nesvobody nebo když chcete rozvolnit případné projekce, tak, aby vztah mohl pokračovat na čistší bázi. Pokud chcete magickou osmičku využít na zpracování vztahu minulého nebo s rodiči, je žádoucí začít nejprve poděkováním a projevením úcty vůči druhé osobě.

  Další zlomová fáze Luny, novoluní včetně úplného zatmění Slunce bude probíhat 20. března, přesně v den, kdy dojde k jarní rovnodennosti a Slunce vstoupí do Berana. Podobné „náhodné“ spojení jsme mohli zaznamenat naposledy 21. června 2001. Toho dne došlo k novoluní, k zatmění Slunce a probíhal letní slunovrat, Slunce vstoupilo do Raka.

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 17:57

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.