Kalendář

Únor 2015
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 04Úno

  v 00:09 minut středoevropského času, na 14°48´ Lva

  Tomuto stupni Lva přísluší sabiánský symbol „Průvod s okázalými alegorickými vozy prochází ulicí, plnou jásajících lidí“, s podvysvětlením „Více či méně smyslové projevení energie ve formě, dramatizující nevědomé aspirace primitivní a instinktivní lidské povahy“.
  Klíčové slovo: TRYSKAJÍCÍ UVOLNĚNÍ

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem MEN – modrý orel, naděje, sny a vize, třetí oko.

  Ráda bych vás nejprve informovala o možnosti stále se ještě přihlásit na jarní planetární konstelace, konající se v sobotu a v neděli 21. a 22. března 2015 v Angel´s studiu, Wenzigova 5, Praha 2. Máte – li o tuto akci zájem, zajistěte si, prosím, svoji účast včas (přes kontakt), jelikož počet účastníků je omezen tak, aby si každý, kdo bude chtít, mohl postavit svoji osobní konstelaci. Více na planetární konstelace.

  Únorový úplněk s Lunou ve hravém a tvořivém Lvu a Sluncem v protilehlém individualistickém Vodnáři je z obou stran obklopen dvěma novy ve Vodnáři. První na nultém stupni tohoto znamení proběhl již v lednu 20., a druhý, na 29. stupni a 59. minutě teprve nastane 19. února, před samým prahem  znamení Ryb.  

  http://joycehopewell.blogspot.cz/

  Spojnice mezi Sluncem a Lunou tvoří základní osu symetrie velice zajímavého tvaru dnešního horoskopu s klíčovým tématem ÚSILÍ. Jedna strana horoskopu (Mars Chirón v sextilu na Pluta), v jejímž středu stojí Slunce ve Vodnáři představuje Oko, které hledí určitým směrem svého zájmu a z druhé strany Luna společně s Jupiterem ve Lvu drží kotvu a uzemňuje celou figuru.

  Dá trochu práci, než se tomu člověk dostane na kobylku, jelikož tvar je složen ze dvou vzájemně se zrcadlících, tzv. iritujících trojúhelníků. Člověka něco dráždí už jen když o tom píše, aniž by přesně věděl, co to je, spíš jen tuší, že tam něco neklape, že se nějaké vnitřní napětí, držené pod pokličkou, dere na povrch.

  V jistém smyslu se tento tvar podobá otevřenému padáku s parašutistou nebo naopak kuši, namířené na cíl. Ať se na to podíváte z jedné či druhé strany, jde o interakci člověka s jeho okolím, srovnání se s momentální situací, pochopení, jsem – li parašutistou nebo střelcem, jestli padám na bezpečné místo nebo jestli mám dobře zaměřeno.

  Jelikož dnes jsou v převaze jangová znamení (ohnivá a vzdušná), bude se drát o prvenství touha po akci a úderu, zvláště, je – li Slunce ve Vodnáři středem horní skupiny. Kotvu však tvoří Luna s Jupiterem, jež celou situaci procítí, naladí se na ni a na odezvu uvnitř, nikoli zvenčí.

  Podpora k tomuto přístupu přichází také od Lilith v Panně, která odečítá reakce na situaci přímo na těle, přestože i na ni je vyvíjen tlak, aby se nenechala obalamutit nebo zpochybnit o svých skvělých kvalitách a vynikajících schopnostech vycítit věci z hloubi svého nitra.

  Nedávno jsem se dostala ke stránkám neobyčejné pětaosmdesátileté dámy Barbary Marx Hubbard, jejíž optimizmus, vzhled, hlas a jiskra v oku svědčí o jiné věkové kategorii. Nahlíží na další vývoj lidstva v 21. století z hlediska kvantové teorie. V jednom videu se věnuje celé historii vývoje života na Zemi a mimo jiné říká, že patriarchální vůdci (doplňuji o ženy, žijící v jangové energii, odvedeny od svého jinu), stojící ve vedení rozličných národů, institucí, korporací nemohou vést  lidský druh do další etapy evoluce. Uvědomění si naší kapacity pro vědomou evoluci je klíčovým objevem dvacátého prvního století.

  Dnešní napětí a následné uvolnění na základě možnosti volby mezi dvěma póly mohou pro dalších 14 dnů zaznamenat Lvi, narození mezi 5. až 11. srpnem a Vodnáři, narození mezi 5. až 8. únorem. O nic méně i Ryby, narozené mezi 7. a 9. březnem a Kozorozi, narození mezi 5. a 9. lednem.

  Stejně tak vy všichni, kdo máte některou svoji osobní planetu buď kolem 15. stupně Lva (kotva) nebo Vodnáře (střela kuše), případně základní osy horoskopu (ascendent – descendent, Mc – Ic) tamtéž. Máte – li po ruce svůj osobní horoskop, najděte si polohy svých planet. Dnes je mimořádně důležité postavení také vaší Luny, většinou opomíjené, přitom mnohdy důležitější nežli znamení vašeho Slunce, které znáte úplně všichni.

  A ještě poslední upozornění na skupiny a semináře, které nabízí skvělá výtvarnice, sochařka, arteterapeutka Iva Ouhrabková, úžasným způsobem pracující s rozličnými materiály jako prostředky ke kreativnímu projevu. Více najdete na jejím FB

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 18:26

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.