Kalendář

Únor 2015
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 19Úno

  v 00:47 středoevropského času
  na 29°59´ Vodnáře

  Tomuto stupni zvěrokruhu odpovídá Sabiánský symbol „Tomu, kdo úspěšně prošel metamorfózou, se zjevuje duchovní bratrstvo, které má své kořeny v minulosti jedné pradávné kultury, a v němž se množství individuálních myslí noří do oslnivého světla jediného vědomí“, s podvysvětlením „Člověk s otevřenou myslí a hlubokým citem pro přesah sebe sama je schopen vstoupit do kontaktu s vyššími formami existence“.
  Klíčové slovo: VĚDOMÁ TOTALITA BYTÍ

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem OC (čteno ouk) – průlom, nový začátek, průvodci a strážci, autentičnost, srdce.

  20. ledna bylo na samém začátku Vodnáře novoluní a dnes je novoluní v tomtéž znamení, avšak pouhých šest vteřin dělí Slunce a Lunu od překročení prahu do prvních vteřin znamení Ryb.

  Dnešní noci proběhlo novoluní, neobyčejně zajímavé postavením jak Slunce s Lunou jako prvního vesmírného partnerského páru, tak i páru č. 2 – Venuše s Martem – Venuše okouzlující milenka a Mars šlechetný rytíř, stojící jí po boku.

  V rozmezí dvou dnů, od 19. do 21. února dochází k pohybu základních osobních planet:

  19. února 00:47 hodin novoluní (Slunce s Lunou) na konci Vodnáře
                    00: 47:11 – Luna opouští Vodnáře, aby vstoupila do Ryb                
                    00: 49:21 – za další dvě minuty Slunce následuje Lunu do znamení Ryb
  20. února 01:12 hodin opouští Mars Ryby a vstupuje do Berana
                     21:07 hodin udělá totéž Venuše
  21. února 00:14 hodin opouští taktéž Luna Ryby a pospíchá za Venuší a Martem do Berana.

  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons

  Beran je prvním ohnivým znamením, prvním znamením zvěrokruhu, na počátku západního astrologického roku. Do 17. března přijde zajímavé, nadmíru ohnivé údobí, poměrně napjaté a napínavé zároveň, protože jen těžko bude možné odolat touze konečně vyřešit spory partnerské, vztahové, člověčí.

  Na druhou stranu je možné odhodlat se k dávno odkládané akci jako reakci na dávný podnět, avšak tehdy nevyslyšený. Jestliže jste dosud nenašli odvahu sdělit někomu svůj názor z obavy z postihu, uděláte to právě teď. Beran nepřemýšlí, jen koná, protože v tu chvíli nemůže jinak.

  Dnešní horoskop má tvar takzvaného Jupiterského vědra. S Jupiterem ve Lvu je to další projev důvěry, že to zvládnete, dáte to! Samozřejmě, včetně převzetí zodpovědnosti za případné následky, ale to už patří k věci.

  Existují však i situace, kdy sice víte, kam míříte, ale nejste si tak úplně jisti tím, co byste pro to měli udělat a pak raději jen čekáte. Rozhodující ale je přitažlivost vašeho srdce, když jednáte ve chvíli, kdy pocítíte, že to, co chcete, je tady.

  Už jenom svým jednáním a představou toho, co chcete do svého života přizvat, na sebe strhujete pozornost. Jdete se svými přáními na trh, aby se k vám mohli dodavatelé dostat blíž.

  Dělejte to, čeho chcete dosáhnout. Začněte se chovat tak, jako byste to už měli slíbené a mohli to začít prožívat. Osud miluje rozličné situace a reaguje na ně, když cítí, že jednáte.

  Johann Wolfgang Goethe kdysi napsal:
  Nestačí jen vědět, je třeba to i používat.
  Nestačí jen chtít, je třeba i konat.

  Příště se setkáme v úplňku, vonícím jarem, 5. března, neuvěřitelně v ještě vyšší ohnivé potenci než je tomu dnes. Poté nás čeká jarní dvojice zatmění.

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 22:17

One Response

WP_Cloudy

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.