Kalendář

Leden 2015
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 04Led

  v 5:53 hodin středoevropského času, na 14°31´ Raka

  Tomuto stupni Raka přísluší sabiánský symbol „V přepychové jídelně odpočívají hosté po velkém banketu“, s podvysvětlením „Potřeba, jež existuje v raném stádiu lidského růstu – zhmotnit pojem naplnění“
  Klíčová věta: MATERIALIZACE DUCHOVNA

  V mayském orákulu je pro dnešek symbol CHICCHAN (čík čan) – vitalita, vášeň, moudrost těla, had, kundalini, integrace, spojení s řádem.

  Nejprve bych vás ráda informovala o jarních planetárních konstelacích, konajících se v sobotu a v neděli 21. a 22. března 2015 v Angel´s studiu, Wenzigova 5, Praha 2. Zaujala – li vás moje nabídka, zajistěte si, prosím, svoji účast včas (přes kontakt), jelikož počet účastníků je omezen tak, aby si každý, kdo bude mít zájem, mohl postavit svoji osobní konstelaci. Více na planetární konstelace.

  Zároveň bych vás ráda upozornila na reprízu divadelního představení 13. února 2015 v 19:30 v Divadle Kampa podle knihy Nebe nemá dno, jejíž autorkou je Hana Andronikova, in memoriam.

  A teď již k dnešní události. Ústřední roli dostala v tomto úplňku Luna v Raku, v jednom z vodních znamení (Rak, Štír, Ryby), takže se při této příležitosti vynořuje způsob vyjádření v tomto živlu – zaplavit, vylovit, svlažit, ponor, zátoka, příliv a odliv, průliv, proud, sprcha, lázeň, mokro, bažina, potok, soutok, tsunami, vypařit (se), proprat, uvařit (se), namočit (se), vymáchat (se), zalít, vylít, nechat odtéct, vyčistit odpad, skanout, slzet, plakat, mokvat, zmoknout, vykvasit…

  Klíčová slova pro Raka jsou potřeba výživy, podpory a sounáležitosti se svou skupinou. Především svazky upevňuje, takže ne vždy je pro něho snadné opouštět nebo být opouštěn, aby se necítil opuštěný a tím pádem ve své příznačné emocionální křehkosti zraněný.

  http://www.coasttocoastam.com/photo/plink/wolf-moon-rising/49923

  Dnešní úplněk je těsně spjat s revolučním duetem Pluto Uran, kteří nás provázejí ve svém cyklu transformačním procesem již od roku 2012, respektive od šedesátých let, ačkoli bychom mohli jít do historie ještě mnohem dál. Hrajeme tedy vysokou hru, do níž jsme vložili už od roku 2012 či od šedesátých let opravdu dost.

  Jak již zde bylo mnohokrát zmíněno, s Uranem a Plutem však není zbytí, oba dva velikáni si jdou tvrdě za svým cílem, jako dvojice obrů z animovaného filmu, kteří se valí městem a nenechají kámen na kameni, čistí každý kout, ulici, dům od staré špíny, nakupeného haraburdí, i když se jim občas připlete do cesty i něco cenného, ale to už tak v životě chodívá. Raději tak, než aby se někde zachytily nepotřebnosti z minula.

  Víceméně se to celé odehrává v intencích Nového Roku v novém kabátku. Vybereme si z nabídky pro novou sezónu, ale ve výprodeji se už přehrabovat nebudeme, abychom si nezaneřádily (nebo i nezaneřádili?) šatník. V račím pečovatelském sklonu však nezapomínejte na to, že ne každý má stejný vkus jako vy, že to, co padne do oka jednomu, může být trnem v oku druhému a vám že nepřísluší páchat dobro na někom, kdo vás o to nežádal.

  Pro dnešní račí plavbu a pro následujících 14 dnů je žádoucí nasadit si kyslíkovou masku jako první, protože jak jinak byste pak mohli poskytovat první pomoc druhým.

  Dnešní úplněk je spojen se stálicí Sirius, v Egyptě s bohyní Isis. Sirius byl považován za sesterskou hvězdu našeho Slunce a taktéž je spojován s delfíny a se zdrojem láskyplné moudrosti. V návaznosti na úplněk to znamená, že mnohé změny, uspořádání, jež uskutečníte, mohou mít daleko větší dosah působnosti než si dovedete představit. Mohou mít dopad na průběh celého letošního roku, pokud do něho vstupujete s určitou představou, záměrem, pokud svoji energii vkládáte určitým směrem.

  Před sebou máme několik dalších velice zajímavých lunárních fází. 20. ledna bude novoluní na samém počátku znamení Vodnáře a 19. února na samém konci téhož znamení. 20. března bude kromě novu i  úplné zatmění Slunce a 4. dubna úplné zatmění Luny včetně úplňku.

  Během každého zatmění obecně se objevují tzv. lunární uzly, které jsou právě v dnešním horoskopu velice zvýrazněny. Uzly jsou symbolem naší cesty – jejího počátku a cíle, od prvního nádechu až k záměru kam, jak a kudy. Zajímavé téma.

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 20:18

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.