Kalendář

Leden 2015
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 20Led

  ve 14:14 středoevropského času
  na 0°09´ Vodnáře

  Tomuto stupni zvěrokruhu odpovídá Sabiánský symbol „Stará budova misie v Kalofornii, stavěná z nepálených cihel“, s podvysvětlením „Síla, jež je ve velkých lidských dílech, způsobuje, že tyto síly mohou přesáhnout dalece krátké životy svých tvůrců“.
  Klíčové slovo: NESMRTELNOST

  V mayském orákulu je pro dnešní den symbol Ahau, poslední, vrcholný symbol ze všech dvaceti – ničím nepodmíněná láska, přechod na vyšší úroveň, Slunce, korunní čakra. Tento symbol byl naposledy 31.prosince 2014.

  Dnešní novoluní představuje fázi lunárního cyklu, kdy Luna je nejblíže Zemi. Astrolog Nolle pro ni našel termín Supermoon – Super Luna. Tento jev se bude opakovat letos ještě pětkrát.

  Již od loňského října se traduje, že se vstupem Slunce do dalšího znamení se ve stejný den objevuje zároveň i novoluní. Stejně tak je tomu dnes, když Slunce překračuje práh mezi Kozorohem a Vodnářem a o pár hodin později se schází  na samém počátku Vodnáře v novu s Lunou. Ta opustí Vodnáře vstupem do Ryb tento čtvrtek.

  Slunce s Lunou společnou rukou manifestují celé široké vodnářské spektrum šancí a možností, diskuzí včetně následných frustrací, vizí a futuristických plánů v rámci blaha společnosti, příležitostí být jako individualita přijat a zahrnut nebo naopak vyloučen a exkomunikován ať v rámci skupiny přátel nebo společenského systému, ať jako jednotlivec nebo rasa, etnikum, národ atd. Mimochodem Steve Jobs měl ve Vodnáři Merkura (způsob vyjadřování, komunikace, intelekt), který byl zároveň vládcem celého jeho nativního horoskopu.

  Temnota úzkého měsíčního srpku v novu nabízí klid a mír pro zakořenění semínek, která jsme se rozhodli zasadit a teď budeme v očekávání, kdy se objeví první známky života. Tuto fázi nejde nijak urychlit, je třeba mít trpělivost a v mezičasí můžeme meditovat o svých vizích. Náš záměr má stejnou sílu jako zaseté semínko, které si pomalu razí cestu ven.

  Otázkou je, najdeme – li si pro taková pozorování prostor. Ačkoli je celý horoskop zabezpečen podporujícím vztahem trigonu mezi Uranem a Jupiterem, zůstává Uran z druhé strany stále nutkán k radikální akci vyhroceným napětím s Plutem, oboje cca do poloviny března, do doby před dvojicí úplných zatmění (20.3. a 4.4.).

  V utahování šroubů světově celoplošně budeme sice chtít hledat nějaký smysl, ale pokud budeme žít jen ve spodních úrovních Maslowovy tabulky hierarchie hodnot, to znamená v modu přežití, nezbyde nám už na takové věci energie. A o to tady nakonec jde – jak prostý smysl/úmysl.

  Zítra, 21.ledna  jde Merkur (komunikace, smlouvy, pohyblivost, informace, média) do zdánlivě zpětného pohybu, a do přímého směru se vrátí za tři týdny, 11.února. Tento jev probíhá třikrát do roka, takže není ničím zvláště mimořádným. Je výhodné být předem informován, jelikož je to doba předurčená k přehodnocování, přestavbě, revizím, reedicím, úpravám a opravám, nikoli však k uzavírání platných smluv, podávání daňového přiznání.   Nadmíru rizikové je instalovat si v tomto období nový program nebo nezálohovat!!!

  Varovný prstík se zvedá především vůči těm z vás, kdo máte jakkoli ve svém osobním horoskopu zvýrazněno pásmo mezi 12. – 22. stupněm pevných znamení, to je Vodnáře, Lva, Štíra a Býka.

  http://revistaweb.es/imagenes/2013/07/ilusiones-opticas1.jpg

  Seshora nám posílají zprávu o ještě jednom úskalí. Bojovník Mars je dnes v blouznivém neptunickém opojení (houbičky, alkohol, drogy, ale i umělecké ztvárnění, básně, tanec, muzika), ale jeho cesta se doslova kříží s tou, po které kráčí Lilith, toho času v pragmatické Panně. Iritují se navzájem do morku kostí a je otázka, bude – li někdo z nich ochoten uhnout a dát přednost, slušelo by se na gentlemana, ale ten je zrovna mimo sebe a Lilith mu to nedaruje ani náhodou.

  Tato situace může vést k rozličným nedorozuměním, dohadům, čtení myšlenek a záměrů, mnohdy naprosto zcestně, jelikož díváme – li se jinam, sejdeme ze svého chodníku rovnou pod auto, stejně tak díváme – li se, kde co lítá nebo co kdo kdy řekl a ke všemu je prý na každém šprochu pravdy trochu. Při objevu tohoto pořekadla byl jistě přítomen Neptun s Lilith, zapomínajíc přitom na svůj dar intuice nejvyšší.

  Nenechte se zmást cizími úsudky a jako každodenní obranu si provádějte nějakou uzemňující meditaci, například Otevírání stromové brány nebo Tonglen.

  Tři kroky meditace Tonglen:

  1. Přijímání: Představte si svoji nebo cizí zlost, nenávist, strach, žárlivost apod. jako mrak černého kouře, valícího se před vámi. Začněte ho nosem vdechovat a vnímejte, jak prochází vaším tělem do místa srdeční čakry. Na chviličku zastavte dech, abyste mohli zničit „démona všech démonů“, svoje o sebe pečující ego. Představte si, jak se ten mrak černého kouře postupně mění ve světlo. Cítíte změnu, jak z vás pomalu tíha  opadá.

  2. Dávání: Teď zvolna a jemně vydechujte ústy čiré bílé světlo moudrosti. Představte si krystalicky čisté  paprsky bílého světla, vycházející z vašeho těla ven, jak oblažují všechno živé a rozlévají kolem sebe mír a štěstí.

  3. Radost: Během výdechu, kdy rozdáváte bytostem kolem vás  mír a štěstí, si dovolte pocítit radost.

  V této meditaci přijímáme bolest a vysíláme štěstí a mír, což je pro naši vyspělou civilizaci postup zcela paradoxní.

  Kdykoli se od nynějška setkáme s nějakým utrpením, vdechněme je, proměňme je ve světlo a přejme si, aby všechny bytosti byly osvobozeny od bolesti.

  Kdykoli se od nynějška setkáme s jakýmikoli projevy štěstí, vydechněme je a přejme si, ať jsou všechny bytosti šťastny.

  Naučíme se cítit se lehčí, svobodnější a mírumilovnější.

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 16:48

One Response

WP_Cloudy

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.