Kalendář

Prosinec 2014
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 06Pro

  v 13:27 hodin středoevropského času, na 14°18´ Blíženců

  Tomuto stupni Blíženců přísluší sabiánský symbol „Dvě holandské děti spolu mluví, sdělují si navzájem svoje poznatky“, s podvysvětlením „Potřeba tříbení vlastních zkušeností v kontaktech s lidmi podobného smýšlení a názorů“
  Klíčové slovo: OBJEKTIVITA

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem MEN – modrý orel, naděje, sny a vize, třetí oko.

  Zatímco si díky Slunci ve Střelci držíme určitý směr, Luna v Blížencích dokáže roztříštit naši pozornost do mnoha zájmů, o to víc dnes. Stejně tak i dnešní úplněk doslova přetéká informacemi o současném a budoucím dění jak nahoře, tak i dole. Horoskop úplňku je také mnohotvárný a mnohovrstevný. Výrazná kvadratura ve tvaru písmene T se objevuje mezi Sluncem a Merkurem ve Střelci v úplňku naproti s Lunou v Blížencích, kdy jak Slunce, tak Luna jsou ve značném napětí vůči Chirónovi, který symbolizuje naše primární zranění, jež si neseme z doby raného dětství. Naše přehlížené potřeby z útlého věku se neodbytně hlásí o pozornost a vyžadují naši péči a velkou dávku laskavosti vůči sobě sama.

  www.unsungfilms.com/wp-content/uploads/2014/07/Nurse-Ratched-Unsung-Films-1.jpeg

  Nyní dostáváme shůry řadu zajímavých výzev:

  28. listopadu Lilith odložila královské roucho s límcem z hermelínu a převlékla se do pracovního úboru zdravotní sestry, jen co překročila hranice s Pannou, kde bude sloužit až do 25. srpna 2015. Pro nás ostatní představuje tento krok příležitost věnovat se pocitům a procesům, probíhajícím v naší fyzické schránce a přitom s hlubokou důvěrou přistupovat ke zprávám, jež nám odtud přicházejí.

  Další událost se týká Saturna, jehož funkcí je ukládat nám úkoly a prověřovat naši zdatnost, výkonnost a disciplinovanost. V těchto dnech se Saturn halí do závoje svého stínu a vyjeví se odtamtud až 2. srpna 2015. Je to zvláště důležité sdělení a výzva k vnitřní práci pro ty z vás, kdo máte osobní planety na 28. stupni Štíra, přednostně pro ty, kdo slaví narozeniny mezi 18. a 21. listopadem, protože ti na tomto stupni mají svoje Slunce.

  O tomto stupni Štíra se tvrdí, že je karmický, takže pokud si chcete v tomto směru polepšit do budoucna, máte možnost rozšířit smysl svého bytí zde o zájem nejen o hojnost svoji, ale i o blaho ostatních. Zahrnout tento koncept do života se snad za těch osm měsíců podaří, pokud je to pro vás vůbec něco nového.

  Další planeta, vyžadující naši pozornost je Jupiter – velkorysý filozof a smíšek, hledač a poutník za poklady, jež se nedají vážit na kila. Jupiter se 8. prosince otáčí na 23. stupni Lva do zdánlivě zpětného pohybu a setrvá tak do 8. dubna 2015, kdy se zase vrací do svého původního směru. Pokaždé, když jakákoli planeta mění svůj směr, na pár dnů se zpomalí podobně jako auto, které vjelo na konec slepé ulice a musí se otáčet, aby se mohlo zase rozjet tam, kam potřebuje.

  Máte – li některou osobní planetu na 23. stupni Lva, přednostně pro ty z vás, kdo slavíte narozeniny kolem 15. srpna, dostáváte se v těchto dnech do přímého kontaktu s Jupiterem. Vězte, že si můžete připravit jedno velké, fantastické dobrodružství, ovšem pokud nezapomenete alespoň základně vnímat svoje hranice. V opačném případě je Jupiter schopen ve svém bezbřehém nadšení a excitaci učinit z radosti hotovou katastrofu (viz Mr. Bean).  

  Ještě jedna planeta bude měnit co nevidět směr z přímého do zdánlivě zpětného. Je to Uran, který, jak zde bylo již několikrát zmiňováno, je současně spolu s Plutem hybatelem dějin, celé planety a nás, jejích obyvatel. Stojíme na prahu obrovských změn, kterých se máme šanci účastnit, ale není v naší moci je zastavit. Jedná se o přirozený pohyb jak vesmírných těles, tak i života jako takového.

  Cyklus Pluta s Uranem začal v Novém věku uprostřed šedesátých let minulého století a lidé, tehdy narození, jsou s ním spjati duší i tělem. S Uranem a Plutem budeme v souladu, budeme – li schopni improvizovat v okamžité situaci, v každé chvíli, za jakýchkoli podmínek, protože jak dobře víte, chcete – li Boha rozesmát, povězte mu o svých plánech.

  www-tc.pbs.org/wgbh/nova/blogs/wp-content/uploads/sites/2/2011/12/platonicElements.jpg

  Dnešní horoskop v sobě nese energii ohnivého trojúhelníku: Slunce + Merkur ve Střelci, Jupiter ve Lvu a Uran s jižním lunárním uzlem v Beranu.

  Zkuste si provést meditaci s platónským tělesem tetrahedronem, představujícím živel ohně.
  Tetrahedron je rovnostranný jehlan, jehož základnu tvoří rovnostranný trojúhelník.

  Zapalte si svíčku a pozorujte její plamen a pozorujte, jak se pevný tvar plamene mění v duchovní energii.

  Plamen vyjadřuje transformaci z jednoho stavu do dalšího. Díky ohnivému plameni dokážeme měnit poměry v srdci a zvyšovat svoji energii.

  Tetrahedron položte před sebe a nebo si ho před sebou představte. Je věčnou formou světla a toto světlo může přijmout jakékoli skupenství a proměnit se. V tomto duchovním ohni změníte všechno a energii uvedete do rovnováhy, zuřivost a hněv přejde přes soucit, odpuštění a milosrdenství v lásku.

  Nejdříve poproste anděly a duchovní pomocníky, aby vám stáli po boku. Potom pozvěte na duchovní rovině do elementu ohně osobu, s níž si potřebujete něco vyjasnit. Povězte jí o všem, co jí už dlouho toužíte říci. Poslechněte si, co vám odpoví. Pokračujte v rozhovoru tak dlouho, dokud nedojdete k rozhodujícímu poznání.

  Pokud jste místo dotyčné osoby něco nesli nebo jí chcete něco odevzdat, předejte to ohni, jenž přijme veškerou zatěžující energii a transformuje ji. Když se vám nezdaří postoupit z místa, poproste o radu a o pomoc svého duchovního pomocníka.

  Podívejte se, co si situace žádá pro to, aby mohlo dojít k odpuštění a uzdravení. Nezapomeňte na sebe, odpusťte si a obejměte se.

  Volně z knihy Posvátná geometrie platónských těles, vyd. Anag 2013

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 20:16

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.