Kalendář

Říjen 2014
Po Út St Čt So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 23Říj

  Ve 23:57 hodin  letního času na 00°25´ Štíra

  Tomuto stupni Štíra odpovídá Sabiánský symbol „Nacpaný autobus na okružní jízdě po městských památkách“ s podvysvětlením „Základní lidská touha rozšiřovat si společenské obzory a vychutnávat výsledky kolektivních snah a nových životních přístupů“.
  Klíčové heslo: ROZŠIŘOVÁNÍ ZKUŠENOSTÍ

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem Chuen – hra, kouzlo, iluze, spontánnost, dítě v nás.

  Dnešní zatmění je částečné a je viditelné pouze na území severní Ameriky a Mexika.

  Zajímavá je dnešní spojitost mezi vstupem Slunce do znamení Štíra a novoluním včetně zatmění Slunce. Poměrně neobvyklý jev – návaznost první lunární fáze novu a vstupu Slunce do nového znamení bude probíhat nejen teď v říjnu, ale ještě i v listopadu a v prosinci. Takže 22. listopadu vstoupí za novoluní Slunce do Střelce a 22. prosince ve stejné lunární fázi do Kozoroha. Významnost těchto dnů se tím jen zesílí.

  Pro ty z vás, kteří máte kolem těchto dat narozeniny a váš solární horoskop bude zahrnut do jmenovaných dnů, to bude nepochybně znamenat významný rok života, jenž máte před sebou. Pokud byste se chtěli zaměřit na to, před jakými výzvami a příležitostmi stojíte, je možné se domluvit na osobní konzultaci.

  Slunce a Lunu dnes na jejich pouti provází Venuše, jež se nikdy nevzdálí příliš daleko od Slunce, ale dnes se jim oběma doslova tiskne na tělo. Další postavou, stojící hned vedle této trojice je Pallas Athéna, moudrá, šikovná a spravedlivá žena. S takovou energetickou převahou na samém počátku Štíra se intenzita už tak vzedmutých emocí ještě násobí.

  http://www.blastr.com/sites/blastr/files/burningchakram.jpg

  Každým, i částečným zatměním Slunce se restartuje a mění naše vědomí. Zatmění Slunce bývá zpravidla mimořádně silným novoluním, signalizujícím důležitá ukončování a začínání v rozličných oblastech života, podle toho, v jakých souvislostech a polích horoskopu se k člověku vztahují. Vlna zatmění ve Štíru a protilehlém Býku započala 13. listopadu 2012 a končí právě dnes. Předešlá vlna působila před 19 lety, mezi lety 1993 a 1995. 24. října 1995 bylo zatmění Slunce na stejném stupni jako je tomu dnes.

  Pro praktickou ukázku si dovolím uvést pár informací ze svého života se Sluncem ve Štíru. Před 38 lety (2x 19 let) se narodila naše nejstarší dcera, v roce 1995 mi zemřela matka, loni se do naší rodiny narodily dvě vnučky a letos zemřel můj celoživotní partner, manžel. Zatmění nepředstavují tedy jen tragédie či dramatické okamžiky, ale přinášejí i ty nejradostnější zážitky trvalé hodnoty.

  Transformační situace utvářejí krajinu našeho života v očekávání, že na ně budeme reagovat podle svých schopností, možností. Na určité úrovni se v tomto zatmění vyrovnáváme s loučením a opouštěním starého a vycházíme v ústrety něčemu novému. Venuše ve Štíru nebývá křehoučká krasotinka, mrkající dlouhými řasami. Je to indická bohyně Kálí, odvážná bojovnice Xena, která svým ostrým mečem setne všechno, co už není životaschopné.

  Z dalších událostí je  nutno připomenout si, že tuto sobotu, 25.října se Merkur navrací zpět ke svému přímému pohybu a v noci na neděli se vracíme ke svému přirozenému času, takže hodinky si budeme vracet o hodinu zpět. Žádný poslanec si nedal do svého programu zrušení tohoto výmyslu a tak jen lituji, že již zemřel proslulý pekař, který o to usiloval. Příroda si na naše zásahy nikdy nepřivykne, bláhově a tvrdohlavě ji k tomu nutíme násilím, leč marně.

  Znamení Štíra je obdarováno největším srdcem ze všech, dokonce ještě větším než je Slunce Lva (ke Lvu se z orgánů řadí srdce). Stálice Antares, nazývaná též srdce souhvězdí Štíra, je v průměru čtyřistakrát větší než naše Slunce.

  Nechte se v těchto dnech obtékat přirozeným plynutím času, nechte odplouvat myšlenky jako mráčky na obloze a vnímejte, jak se cítíte ve svém srdci, v jakém rytmu žije vaše srdce, v jakém žijete vy a je – li mu s vámi dobře.

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 21:24

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.