Kalendář

Září 2014
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 24Zář

  23. září 2014 podzimní rovnodennost
  Slunce vstupuje do znamení Vah
  ve 4:29 letního času

  Prvnímu stupni Vah přísluší sabiánský symbol „Ve sbírce dokonalých exemplářů mnoha biologických forem vystavuje svá nádherná křídla motýl, tělo protnuté tenkým špendlíkem“, s dalším vysvětlením – Nesmrtelná realita archetypu a její odraz v dokonalém, zasvěceném světě.

  V Mayském orákulu je symbolem IMIX (čteno imíš) – červený drak, ze všech dvaceti symbolů první v pořadí. Je to primární vědomí, základní instinkt k přežití, Velká matka, božská výživa a podpora.

  24. září novoluní
  08:14 letního času, na 1°08´ Vah

  V Mayském orákulu je symbolem IK , v pořadí druhý symbol – inspirace, přítomnost, pravda.

  Rok se točí v dalším, třetím bodu obratu, přicházejí první podzimní dny, dnes ráno bylo zářijové novoluní na prahu znamení Vah. Už zanedlouho se příroda oblékne do teplých pestrobarevných odstínů a tónů, jež tak důvěrně známe. Pro někoho, kdo má před sebou z poloviny plnou sklenici, přichází nejkrásnější roční období, zatímco pro druhého, který má sklenici poloprázdnou, už číhá zima za rohem.

  Ve dnech, kdy jsme takzvaně na otočce, na prahu nového ročního období, když otvíráme dveře do nového prostoru, objevují se před námi nové možnosti, pro které máme oči jen v případě, že odložíme klapky, jimiž si zužujeme vnímání sebe sama i světa kolem sebe.

  http://erinhillmyblog.files.wordpress.com

  Není patrně nutno připomínat, že v tomto desetiletí prožíváme neskutečnou a jedinečnou turbulenci, ve hvězdách představovanou kvadraturou Urana s Plutem. Tato rozporuplná dvojice gigantů postupně zasahuje do života každého z nás, nikdo není opomenut při výzvě k zásadní osobní změně, k volbě jiné cesty mapou svého příběhu, pokud se po té staré už sotva vláčíme, když sil i radosti ubývá a naše potřeby se scvrknou jen na základní lidskou potřebu přežití (Maslowova hierarchie potřeb). Není třeba množit řady bezdomovců, stačí „jen“ nechat se zotročit splácením hypotéky nebo chodit do práce, abych měl práci.

  V těchto dnech jsou obě zemské polokoule osvětleny rovným dílem a my se vstupem Slunce do Vah ohledáváme svoji vnitřní rovnováhu. Na základě kontaktu s druhými lidmi rozeznáváme a mapujeme si hranice svých příjemných pocitů, libosti i euforie z uměleckých zážitků. Ne nadarmo se říká, že Váhy jsou znamením diplomatů, v kteréžto profesi se váží každé slovo, ale i mecenášů a ochránců umění, kteří mají blízko ke kumštu.  

  V astrologii se před námi se znamením Vah otvírá svět „těch druhých“. Zkusme se na ně dívat laskavýma očima, protože teprve potom budeme schopni změnit svět z kolébky bolesti do oceánu radosti.

  Příští měsíc bude výživný jak dvěma zatměními (8.10. zatmění Luny, 23.10. zatmění Slunce), tak i změnou Merkura ve směru jeho kosmického pohybu. Od 4. do 25. října bude totiž takzvaně retrográdní. Bude se pohybovat v rozmezí počátku znamení Štíra zpět téměř do poloviny znamení Vah, odkud se 25.10. vrátí do svého původního směru. Proto speciálně vy, kdo máte osobní planety v tomto rozmezí, buďte velice obezřetní a bdělí při domlouvání důležitých kontraktů, při obchodování, při nákupu a instalaci nových softwerů či jiné techniky. Zálohujte, ať nepřijdete nenávratně o svá drahocenná data a dokumenty. Potřebujete – li osobní konzultaci, napište mi.

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 11:28

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.