Kalendář

Červenec 2014
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 27Čvc

  v 00:42 hodin letního času, na 3°52´ Lva

  Tomuto stupni Lva přísluší sabiánský symbol „Formálně oblečený starší muž stojí u trofejí, které si přivezl z lovecké výpravy“, s podrobnějším vysvětlením „Mužská vůle přemoci svou animální přirozenost a udělat dojem na sobě rovné tím, že jim předvede rutinu při provádění dávných tradičních rituálů moci“.
  Klíčové slovo: NĚCO SI DOKÁZAT

  V Mayském orákulu je symbolem IK , v pořadí druhý symbol – inspirace, přítomnost, pravda.

  Nejprve bych vás ráda informovala o podzimních planetárních konstelacích, konajících se v sobotu a v neděli 18. a 19. října 2014 v Angel´s studiu, Wenzigova 5, Praha 2. Zaujala – li vás moje nabídka, zajistěte si, prosím, svoji účast včas (přes kontakt), jelikož počet účastníků je omezen tak, aby si každý, kdo bude mít zájem, mohl postavit svoji osobní konstelaci. Více na planetární konstelace.

  http://fast.swide.com/wp-content/uploads/Perseids-meteo-shower-2013-cover.jpg

  Dnešní novoluní, kdy Slunce je v nerozlučném sepětí s Lunou v ohnivém znamení Lva, přináší značnou úlevu a odlehčení od napětí vyčerpávajících posledních letních týdnů. Je to způsobeno blízkostí Jupitera, jemuž se přisuzují velkorysá gesta, rozevřená náruč, možnosti bez hranic, široký záběr, pocit svobody a volnosti poutníka vysoko v horách, odkud je vidět z ptačí perspektivy do dáli. Navíc je jeho životní filozofie podporována Martem, jenž se dnes konečně dočkal a přestěhoval se do Štíra, svého druhého domovského znamení. Je to po dlouhé řadě měsíců, strávených ve Vahách, jejichž klima mu zrovna nesvědčí.

  Je prospěšné využít každé takové nabízené příležitosti a dovolit si realizovat to, co si jinak netroufáme, odletět někam, odjet za město, zchladit se v letním žáru. Pro dvojici Jupiter Mars platí sice slogan „nevaž se odvaž se“, ale vzápětí následuje upozornění: „dej pozor, abys za to nemusel draze zaplatit“. Nelze totiž opomíjet úskalí, jež s sebou tato dvojice, když se spojí, nese. Mohou se společnými silami projevit jako slon v porcelánu, chovat se jako Pat a Mat, zapomenout na důsledky svých činů a výroků, protože aspoň jeden z nich má právě hlavu v oblacích a empatie je tak trochu ta tam.

  Ještě jedna zajímavost provází srpnové dění. Kromě Luny, která proběhne jedním znamením za dva až tři dny, se nebude žádná další planeta vyskytovat ve vzdušných znameních, takže až 30. července přestoupí Merkur z Raka do Lva, budeme totálně „bez vzduchu“, až do 2. září kdy zase přestoupí Merkur z Panny do vzdušných Vah.

  Budeme mít obtížnější přístup ke svým myšlenkovým pochodům a programům, ale na druhou stranu je to dobrá příležitost osvojit si nabídku vodního živlu (cítění, naladění na pocity a vnitřní vjemy) a  ohnivého zároveň (kreativita, zápal a vášeň, zaujetí pro to, do čeho se pustím, protože to, co dělám, chci dělat rád). Nelze opomenut, že bez vzduchu se špatně dýchá, potřebujeme víc svobodného prostoru, cítíme se jako v zúžených soutěskách, kde nemáme možnost volně se pohybovat, protáhnout se.

  Na nebi je čas pro každoroční letní show meteoritů Perseid, jejichž světelné kaskády je možné sledovat právě teď, na konci července a na začátku srpna. 10. srpna, kdy dojde k úplňku, budou doufejme za úplňkového jasu skvěle pozorovatelné. Pro sledování meteoritů je lepší vydržet až přes půlnoc, kdy je jejich viditelnost lepší, případně si přivstat už před svítáním.

  Přeji vám pěknou podívanou.

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 16:22

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.