Kalendář

Červen 2014
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 21Čvn

  ve 14:51 letního času, na 0° Raka

  Prvnímu stupni Raka přísluší sabiánský symbol „Námořníci na širém moři stahují vlajku a vztyčují novou“. S dalším vysvětlením „Radikální změna závazku, vyjádřená symbolickým činem – bod, z nějž není návratu.“

  V Mayském orákulu je pro dnešek symbol MANIK – brána, léčení, ukončení, identifikace, duchovní prostředky.

  Dnes odpoledne jsme připluli k břehům letního moře, do prvního stupně Raka, prvního znamení letní sezóny. Platí to pro naši severní hemisféru, zatímco u protinožců právě lidé vstoupili do zimního období.

  Tato noc je na naší polokouli nejkratší za celý rok a  nejdelší den se proto oslavuje v řadě zemí, především  ve Skandinávii prakticky víc než Vánoční svátky.

  Dnešní horoskop je platný pro dalšího čtvrt roku, to znamená do podzimní rovnodennosti 23. září, kdy Slunce vstoupí do prvního podzimního znamení, do Vah.

  dnešní noc ve Švédsku

  http://linnharordet.files.wordpress.com

  Předjímá – li 4.dům v dnešním horoskopu charakter počasí pro nadcházející tři měsíce, můžeme očekávat neočekávané atmosférické změny, jelikož tento dům je obsazen Plutem v napjatém vztahu s Uranem z jedné strany a Martem ze strany druhé, v rámci mnohokrát zde zmiňované kvadratury Uran Pluto.

  Dohromady tvoří všichni tři takzvané téčko (polovinu čtverce či velké kvadratury). Znamená to značné otřesy na domácí půdě jak v zemském podloží, tak i v politickém prostředí. Mars jako spouštěč tlaku mezi Uranem a Plutem bude mít snahu uvést věci do pohybu, vyčistit a detoxikovat nepořádek jak ve věcech veřejných, tak i v rodinách a v osobních vztazích.

  Slunce (naše vitalita a životaschopnost) je dnes na vrcholu nebes, touží zářit do všech světových stran. My mu to ale ani v nejmenším neusnadňujeme, zastavujeme – li v městských aglomeracích poslední volná místa k svobodnému dýchání, zastavujeme – li si výhled ven, nahoru a kolem sebe. To jediné, čeho jsme schopni, je vykácet vzrostlé stromy či celé aleje s prohlášením, že ty jsou příčinou toho, že nemáme možnost spatřit Slunce.

  Vládcem dnešního horoskopu je Merkur (ascendent je v Panně), který je do konce měsíce června stále ještě retrográdní. Nabízí nám možnost napravovat, co se dá, opravovat chyby a předělávat projekty, měnit svoje původní mentální mapy, vztah k sobě sama a k Životu. Merkur je v těsném sousedství Slunce na konci Blíženců a i on se chce zviditelňovat. Rozličné delikty, nepravosti, chyby a omyly bude asi těžké kamuflovat, snahou společnosti bude je naopak zprůhledňovat.

  Komenského Obecná porada o nápravě věcí lidských bude asi více než velice aktuální, ačkoli je k mání za vysokou cenu, stojí rozhodně za to.

  Vztah člověka k přírodě v krátkém tříminutovém animovaném shrnutí od počátku až do sladkého konce stojí taktéž za to.
  http://youtu.be/WfGMYdalClU

  Přeji vám krásné nezahálčivé, ale odpočinkové letní dny.
  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 20:40

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.