Kalendář

Červen 2014
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 13Čvn

  v 6:12 hodin letního času, na 22°06´ Střelce

  Tomuto stupni Střelce přísluší sabiánský symbol „Skupina imigrantů vyplňuje formuláře, nutné pro vstup do Nové země“, s podvysvětlením „Vědomě akceptovat novou etapu zkušeností a být připraven na příležitosti, jež přinese“.
  Klíčová věta: STAV TRANZITU

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem CAUAC (čteno ka uak), předposlední z dvaceti symbolů – bouře, oheň, déšť, aktivace pro přechod na vyšší úroveň.

  Červnový úplněk se objevuje zhruba týden před letním slunovratem (21. června). Naposledy jsme měli úplněk v pátek 13. června v roce 1919. Úplněk v pátek 13. byl například také 13. října 2000 nebo 13. března 1998, 13. února 1987, atd. Luna putuje během červnového úplňku velice nízko z jednoho prostého důvodu. V okamžiku úplňku stojí totiž přímo proti Slunci, které je během letního období položené naopak vysoko nad horizontem. Luna je v obležení zemské atmosféry, která ji zabarvuje dočervena.

  Ačkoli úplňková Luna ve Střelci a Slunce naproti v Blížencích vypovídají o živosti a otevřenosti, příznačné pro obě znamení, obrací se dnes veškerá pozornost k extrémní citlivosti Raka. V Raku má totiž momentálně své přechodné bydliště jak Jupiter, vládnoucí Střelci, tak i Merkur, vládnoucí Blížencům.

  http://eastcountymagazine.org

  Navíc je Luna s Jupiterem v přesném aspektu kvinkunxu (150 stupňů), svědčícím o rozdílnosti povah jednotlivých účastníků a o obtížné vzájemné domluvě. Je to jako situace, kdy se člověk dívá do zpětného zrcátka, do slepé skvrny se mu dostane motorka, která ho chce předjet a v tom okamžiku je kolize neodvratná.

  Při té příležitosti je na místě připomenout zdánlivý zpětný chod planety Merkur, která řídí provoz, komunikace, sdělování, obchody, poštu, dopravu, technické prostředky. Merkur je retrográdní od 7. června do 1. července. Pak ještě od 4. do 25. října. V těchto obdobích je možné očekávat nejrůznější zdržovací situace, odkládání, opožďování, selhávání techniky. Proto ukládejte svá data pečlivě, buďte bdělí na své kapsy. Pro případ, že byste si doma zabouchli klíče, nechte si v mobilu číslo na zámečnickou pohotovost. Věnujte se více obnově něčeho odkládaného nežli uváděním něčeho nového do provozu.

  Ještě jeden aspekt je dnes natolik absolutně přesný, že by si to člověk předem nenaplánoval. Je to vazba mezi Venuší (vztahy a hodnoty), Saturnem (důkladný hlídač hranic a možností) a Chirónem (léčitel lidských bolestí). Vypovídá o výzvě k přehodnocení vztahů úzce osobních i obchodních, o tom, kde nás bota tlačí, co nás zraňuje,  jakou máme představu o vztahování se k ostatním, co jsme ochotni do této sféry investovat a co naopak odtamtud očekáváme.

  Pomalu se blížíme k letnímu slunovratu (21. června) a počínaje dneškem si až do 25. zopakujeme horskou dráhu, kterou jsme si předcvičovali během generálky mezi 20. a 23. dubnem. Jedná se o hru mezi Uranem, Plutem a Martem. Teď už to půjde asi na ostro, buďte opatrní a nenechte se zahnat do riskantních řešení. Zvláště vy, kteří jste narození cca kolem poloviny dubna v Beranu, července v Raku, října ve Vahách a ledna v Kozorohu. Doporučuji vám vyhradit si místo hektické bezcílné jízdy chvilku pro knihu Nedostatečný pocit vlastní hodnoty, vydanou nedávno v nakladatelství Portál.

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 09:30

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.