Kalendář

Květen 2014
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 13Kvě

  ve 21:16 hodin letního času, na 23°55´ Štíra

  Tomuto stupni Štíra přísluší sabiánský symbol „Dav sestupuje z hory, kde vyslechl slova velkého mistra“, s podvysvětlením „Potřeba vtělit inspirující zážitky a učení do každodenního života“.
  Klíčová věta: VÝZVA K TRANSFORMACI

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem MULUC (čteno mú lúk) – probuzená pozornost, vesmírná komunikace, rozpomenutí na sebe.

  Stále, i za dnešního úplňku, se pohybujeme po obvodu nebo uvnitř kardinálního čtverce Pluto – Jupiter,Uran – Mars, proti němuž se připojila i jeho věčná láska Venuše. Hledáme svůj střed, bod, v kterém bychom našli svoji vnitřní podporu a neukazovali prstem na viníka, který nás zatáhl do nepříjemné situace. K tomu může totiž s kartami rozdanými jako je tomu dnes docela snadno dojít.

  V dnešním úplňku je Slunce v Býku a proti němu Luna ve Štíru, ruku v ruce se Saturnem. Autoritativní Saturnská postava může být buď velice kritická a na pochvalu skoupá či naopak podporující a povzbuzující.

  Zkuste teď zjistit, kde vám Saturn způsobuje blok. Pokuste se jej nejprve pojmenovat a posléze rozvolnit a rozpustit.

  V určitých situacích se můžete například přistihnout, jak zatínáte zuby, stahujete ramena dolů, ohýbáte záda, svíráte dlaně, držíte se něčeho, co klidně můžete pustit, ale křeč vám to nedovolí, nemůžete se plně nadechnout a zvolna vydechnout, hrudník je stažený, špatně se vám usíná nebo se často budíte a pak nemůžete zabrat.

  V pozadí těchto projevů může být např. sebelítost, pocit, že nejsem dost dobrý, žárlivost, závist, úzkost a obavy o obživu, o zdraví sebe a svých blízkých, ztráta smyslu pro ohraničení svého bezpečného prostoru, smutek a zármutek, lpění na minulosti, obviňování sebe sama, pochyby o sobě, nespokojenost se svým vlastním životem, strach a obavy, obsese, neúměrná pozornost věnovaná čistotě/špíně, jídlu/hladu, hmotnosti svého těla, kritické posuzování sebe sama, druhých, apod.

  Zkuste se spojit s místem ve vašem těle, kde se vám usadil určitý Saturnův nepřiměřený nárok na bezchybnost a dokonalé zvládnutí čehokoli, kde vás bota tlačí a tělo odmítá sloužit. Podívejte se do toho místa a pojmenujte si pocit, který ve vás ty nároky vyvolávají. Prodírejte se tím pocitem jako úzkou soutěskou mezi skalami, pokračujte pořád dál, až dojdete do volného prostoru před vámi, do míst, kde je všechno možné a nic není nemožné. Dovolte si během toho zažít proměnu svého původního pocitu do nového a začleňujte ho do svého života bez výhrad.

  Krásné deštivo,
  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 20:11

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.