Kalendář

Březen 2014
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 01Bře

  v 8:00 hodin středoevropského času, na 10°40´ Ryb

  Tomuto stupni Ryb přísluší sabiánský symbol „Lidé, ubírající se úzkou stezkou a hledající světlo“, s podvysvětlením „Každá individualita má v sobě schopnost pídit se za každou cenu po proniknutí do říše transcendentní reality.“
  Klíčové slovo: JÍT

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem MEN – modrý orel, naděje, sny a vize, třetí oko.

  V úvodu bych vás  chtěla upozornit na změnu termínu planetárních konstelací. Místo původně uvedeného předvelikonočního víkendu 12. a 13. dubna jsou konstelace zajištěny na víkend až po svátcích Velikonočních, to znamená, že budou 26. a 27. dubna. Počet účastníků je omezen, v případě zájmu se na mne prosím obraťte, pošlu vám přihlášku.

  Stejně tak jako v lednu, objeví se i v březnu na konci měsíce ještě jedno novoluní.
  V dnešním novu, kdy Slunce je spojeno s Lunou v jeden nedílný celek v Rybách, mají u sebe ještě Chiróna a Neptuna. Sabiánský symbol dokonale vystihuje toto spojení a uděluje tak požehnání na cestu za světlem pro dalších 29 dnů.

  http://riverofhoney.files.wordpress.com/2011/02/pisces.jpg

  Zraněný léčitel kentaur Chirón se protančí všemi dvanácti znameními zvěrokruhu zhruba za 50 až 52 let. Taková je délka trvání jeho oběhu. Do Ryb nahlédl po r. 2000 poprvé v roce 2010 a naposledy se tam zdrží ještě na začátku roku 2019. Předešlá pouť Chiróna Rybami se odehrávala v šedesátých letech minulého  tisíciletí.

  Především pro generaci šedesátých let, ale i pro všechny ostatní představuje mimořádnou příležitost odhalit své zranění, čas od času se v životě připomínající jako stará, špatně zhojená jizva. Právě v tomto desetiletí můžeme ránu znovu otevřít a vyléčit díky zkušenostem, kterých jsme mezitím v životě  nabyli.

  Ryby jsou posledním znamením zvěrokruhu. Uzavírá se tak určitá životní kapitola jednotlivců, lidstva, vesmíru. Přestupujeme dál a buď s sebou povlečeme staré jizvy, pochybnosti a nejistoty nebo máme po zdařilém ošetření možnost vstoupit do nového prostoru, nové, neznámé nebo dávno známé, ale zapomenuté dimenze.

  Na hvězdném letišti je v těchto dnech nebývale rušno, až z toho jde hlava kolem. Planeta komunikace a obchodu Merkur se včera vrátila do svého původního směru vpřed. Zato Mars (aktivista a bojovník) ve Vahách se právě dnes naopak otáčí do protisměru a návrat k původnímu záměru bude realizovat až 20. května. Stejně tomu bude od zítřka i se Saturnem (dochvilná a spolehlivá autorita nebo nemilosrdný vnitřní kritik) ve Štíru. Ten se vrátí do svého původního směru až v létě, 20. července. Co se týče změny směru pohybu, bude to i Jupiter ( hojnost, rozmach, rozlet, nové možnosti) v Raku, který se 6. března vrací do svého přímého pohybu.
  Důležitá informace o změně prostředí se týká Lilith. 4. března opouští znamení Raka a vstupuje do Lva.

  Čilý planetární ruch otevírá řadu nových příležitostí. Uvedená přestupní data znamenají téměř zastavení dotyčné planety a tudíž i její výrazný dočasný vliv na naše životy.

  Pro přehlednost  uvádím pro zájemce se smyslem pro detail data změn zdánlivého pohybu na displayi příletů a odletů:

  28. února – Merkur ve Vodnáři na pár dnů zastaven a posléze přechází do přímého pohybu
  1. března – Mars ve Vahách zastaven a přechod do zpětného pohybu
  2. března – Saturn ve Štíru zastaven a přechází do zpětného pohybu
  4. března – Lilith opouští Raka a vstupuje do Lva
  6, března – Jupiter v Raku zastaven a přechází do přímého pohybu

  Princip retrográdního – zpětného pohybu planety Mars

  http://www.astronomy.ohio-state.edu/

  Povězme si alespoň, co to znamená v případě planety Mars. Během pohybu planety Mars opačným směrem (1.3. – 20.5.) potřebujeme přehodnotit důležitost současných osobních projektů, nápadů a cílů a zaměřit se více na své nitro, jelikož energie této planety se teď obrací od základu dovnitř. V tomto období se můžeme pocvičit v důvěře ve své přirozené instinkty a impulsy více než aktivně bojovat nebo cvičit ve Fit centru.

  Zájemci o bližší výklad uvedených rozličných pohybů planet v návaznosti na svůj osobní horoskop se mohou na mne obrátit přes kontakt.

  Obecná doporučení pro novoluní v Rybách:

  Zdraví a výživa:
  Věnujme zvýšenou pozornost a péči dolní části nohou, která je typická pro znamení Ryb. Stimulanty (káva, alkohol) užívejme raději s mírou.

  Péče o tělo:
  Ve vodních dnech, kdy je Luna ve vodních znameních , se nedoporučuje mýt a stříhat si vlasy, naopak je vhodné si dopřát uvolňující koupele.

  Péče o domácnost:
  Vhodné dny ke hnojení a zalévání pokojových rostlin.

  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 18:47

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.