Kalendář

Leden 2014
Po Út St Čt So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 01Led

  v 12:14 hodin středoevropského času, na 10°58´ Kozoroha

  Tomuto stupni Kozoroha přísluší sabiánský symbol „Velké hejno bažantů na soukromém pozemku“, s podvysvětlením „Tříbení a preference aristokratických hodnot, jimiž se člověk účastní na evoluci směrem k ještě dokonalejším formám života.“
  Klíčové slovo: aristokracie

  V Mayském orákulu je dnešním symbolem CIB (kíb) – důvěra, milost, vnitřní hlas, intuice, mystický přenos.  

  http://www.eea.org.uk/images/

  Nový rok 2014 dostal dnes k narozeninám dokonale symetrický dárek, novoluní ve tvaru čtverce. V jednom rohu balíčku je Uran, ve vedlejším Pluto, dva naši neodbytní koučové, kteří vstoupili společně na scénu Cirkusu Existence Života poprvé v roce 2011. Ještě předtím o sobě dali vědět v dobách svého mládí v šedesátých letech minulého století a ještě dřív, když byli ještě v plínkách, v době velké hospodářské krize na konci dvacátých a začátku třicátých let minulého století.

  Divákům se pokaždé nad jejich společnými čísly tají dech, nicméně příliš smíchu se při jejich vystoupení z obecenstva neozývá, snad jen ve chvíli, kdy je potřeba chichotem odlehčit hustou atmosféru, na kterou lepších mistrů není.

  Přímo proti Uranovi se jako třetí do čtverce hlásí bojovník Mars ve Vahách, zatímco Jupiter ve čtvrtém rohu je v Raku. Stojí tam proti základní formaci dnešního dne – proti Slunci a Luně v novu a Plutu a Merkuru v Kozorohu.

  Vrcholné vystoupení je ohlášeno na duben do skuliny mezi dvěma aprílovými zatměními. Doporučuji zajistit si lístky předem.

  O tom, co velký čtverec znamená, jsme si už párkrát vyprávěli. Je to formace, obsahující energii, která se dá jako všechno buď využít nebo zneužít. Nedovolí člověku příliš odpočívat nebo se předem dlouze rozmýšlet, na druhou stranu učí plynout s proudem, surfovat na blížící se vlně.

  Buď síla YANGu – vlastní vůle a aktivity až do vyčerpání, s pomyšlením hurá nebo dnes se říká woohoo, povedlo se, už máme, čeho jsme chtěli dosáhnout. Nebo moudrost a trpělivost YINu, dovolit událostem, aby se děly, lidem, aby přicházeli a odcházeli, nebránit narození něčeho nového a smrti něčeho starého, přistoupit na změnu, která je neodvratná i nevratná. Jaký bude výsledek, záleží na každém z nás, protože každý jsme sice přišli s určitou osnovou svého osobního příběhu, ale je na nás, jak se bude odvíjet a kudy povede.

  Kardinální čtverec, který si dnes planety mezi sebou narýsovaly, se nazývá také „kateřinské kolo“, ve středověku mučícího instrumentu, v dnešní době součásti ohňostroje. Zkuste si zaplatit jednu jízdu a okusit, co všechno je během ní možné zažít a jakým způsobem je možné reagovat, když se točíte přímo uvnitř.

  http://www.mpg.de/

  Kardinální čtverec byl přítomen jak o dnešní půlnoci, kdy vstoupil na scénu rok 2014, tak zároveň i při prvním letošním novu. Je tedy iniciační jak pro celý rok 2014, tak pro nejbližší budoucnost v měsíci lednu.

  Intenzitu budoucích zkušeností a zážitků budou moci testovat a zkoumat především Kozorozi, Berani, Raci a Váhy, narození kolem dnešního data, na přelomu března a dubna, na začátku července a kolem 5. října. A také všichni, jejichž osobní planety či základní osy horoskopu leží na 9. až 13. stupni všech znamení.

  Povšimněte si, prosím, nového lunárního kalendáře.

  Obecná doporučení pro novoluní v Kozorohu:

  Výživa:
  Dnes je velice vhodná doba pro půst nebo alespoň významně odlehčíme stravu. Kozoroh je zemské znamení, proto s ním je v souladu veškerá kořenová zelenina.

  Péče o zdraví, o tělo:
  Zvláštní pozornost si zasluhuje celý kosterní systém, kosti, klouby, kolena, ramena a také kůže jako vnější obal celého těla. To všechno totiž patří do sféry Kozoroha a není proto nyní žádoucí jakkoli se fyzicky přetěžovat.
  Dny vhodné k péči o nehty jak na rukách, tak na nohách a celkově o pleť a kůži.

  Péče o domácnost:
  Vhodný čas přihnojit pokojové rostliny. Na zahradě nastal ideální čas k prořezávání dřevin, ke štípání a uskladňování dříví.

  Luna zůstane v Kozorohu ještě do zítřejšího podvečera, kdy v 18 hodin postoupí do dalšího znamení, do Vodnáře.

  Krásný rok přeje Máša

  Posted by admin @ 21:04

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.