Kalendář

Prosinec 2013
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Kontakt

foto

Máša Růžičková
info@astroinspirace.cz

Archiv

 • 21Pro

  Slunce 0° Kozoroha v 18:11 středoevropského času

  Sabiánský symbol pro 1.stupeň Kozoroha zní „Indiánský náčelník požaduje na shromážděném kmeni vůdcovskou moc“. S dalším vysvětlením „Moc a zodpovědnost, přítomná v každém uplatnění vůdcovského nároku“.

  V mayském orákulu je pro dnešní den symbol CHICCHAN (čík čan) – vitalita, vášeň, moudrost těla, had, kundalini, integrace, spojení s řádem.

  V okamžiku zimního slunovratu vstupuje Slunce do prvního znamení zimy, do Kozoroha. Během podzimních měsíců se v poledne čím dál více blíží k horizontu, na rozdíl od měsíců letních, kdy svítí přímo nad naší hlavou. Pravidelný rytmus přírody mezi dobou, kdy Slunce vystupuje na vrcholek oblohy a dobou, kdy se naopak blíží k zemskému povrchu připomíná střídání mořského odlivu a přílivu, hluboký nádech a výdech matky Země, pravidelný lunární, ženský cyklus.

  Dnem zimního slunovratu se Slunce na tři dny téměř zastaví, aby se vzápětí začalo na své vesmírné pouti otáčet od protinožců směrem k nám. Dnešní noc je pro nás tou nejdelší z celého roku a den už nemůže mít kratšího trvání. Co nevidět oslavíme křesťanské Vánoční svátky, uvítáme příchod slunečních paprsků na naši severní polokouli, necháme vstoupit světlo do svých srdcí.   

  Dnešní horoskop obsahuje stejná základní témata jako zcela nedávný úplněk 17.12. Završení k dokonalému tvaru velké kvadratury očekáváme na Nový rok v novoročním novoluní v Kozorohu, kdy se budeme celosvětovým vesmírným zadáním zabývat obšírněji. Neboť jak na Nový rok, tak po celý rok.

  Souhrou okolností se právě zastavuje na své pouti i Venuše, která od dnešního dne přechází do zdánlivě zpětného pohybu, bude tzv. retrográdní.

  V době, kdy dochází ke zdánlivě zpětnému chodu jakékoli planety, mění se i její projev a vliv. Během období tzv. retrogradity vyplouvají na povrch věci z minula, vzpomínky a záležitosti, vztahující se k symbolice příslušné planety. Právě teď se jedná o Venuši, představující náš emocionální make – up a žebříček hodnot  včetně ekonomické stránky.

  Zdánlivě zpětný pohyb si můžeme nejlépe představit jako když sedíme ve vlaku a na sousední koleji se rozjíždí vlak. Máme dojem, že náš už pomalu jede, zatímco ten na vedlejší koleji couvá.

  Venuše se bude točit zpět na 29. stupni Kozoroha počínaje dneškem a na svou původní dráhu se zařadí až 31. ledna na 14. stupni Kozoroha, takže bude fungovat mimo svůj pravidelný program po celých čtyřicet dnů. Zrcadlí 40 týdnů těhotenství člověka, 40 dnů Ježíše na poušti. Období retrográdního pohybu Venuše trvá o něco déle – již od 20. listopadu 2013 až do 4. března 2014, jelikož je nutno započítat i okrajová, stínová údobí.

  Astrologie je plná rozličných cyklů a souvislostí. V tomto případě si povšimněte, co jste prožívali přesně před osmi lety a dalšími násobky osmi (před 16, 24, 32 lety, atd.), jelikož Venuše se každých osm let stejnou dobou vrací do téměř přesně stejného místa, aby opakovala svůj pravidelný cyklus, zatímco do retrográdního pohybu se dostává každých 18 – 19 měsíců.

  Venuše má mezi planetami vedle Merkura svoji výsadu, nasazuje si při svém oběhu kolem Slunce dvě různé podoby. Jedna se jmenuje Jitřenka, přinášející světlo – Lucifer, vycházející na ranní obloze a druhá Večernice – Hesperus. na noční obloze. Každý z nás má ve svém osobním horoskopu jednu z nich. Poznáte ji podle toho, jestli „vaše“ Venuše vychází před Sluncem (pak je to Jitřenka)  anebo naopak za Sluncem (jako Večernice). Jitřenka, nechávající se unést nejprve emocemi a až pak rozumem, stojí v horoskopu od Slunce ve směru hodinových ručiček a Večernice, nejprve uvážlivá a rozumná naopak proti směru.

  Podívejme se nyní, jaký je Venušin momentální jízdní řád:

  21.prosince je Večernicí
  mezi 1. a 16. lednem 2014 zmizí v podsvětí
  11. ledna se spojí v konjunkci se Sluncem
  17. ledna se stává Jitřenkou

  Cesta proměny Venuše reflektuje opakovaný proces cesty člověka zpátky k sobě, do svého vnitřního domova a v důsledku i vývoje celé lidské společnosti. Ať už se nacházíme při svém vstupu do života v jakékoli fázi jejího cyklu, vždycky nakonec zatoužíme dostat se ke světlu, přestože právě až v jádru, v lůnu matky Země je ukryt náš nejhlubší zdroj a nejcennější ryzí poklad, bez příkras a ozdob, v nahotě, v jaké jsme přijali svoji lidskou schránku. Je však třeba se do oněch míst vydat a odnést si svůj poklad nahoru na světlo.

  Pokud byste se chtěli o tomto tématu dozvědět víc, přečtěte si nádherný sumerský mýtus Sestup k bohyni, (autorka Sylvia Brinton Perera), příběh bohyně Inanny, jejího sestupu do říše nevědomí, setkání se sestrou Ereškigal a cestu přes hlubokou katarzi smrti a vnitřní proměnu zpátky k sobě domů. V nedávné době vyšla také na obdobné téma skvělá knížka Terezy Dubinové Kořeny ženské spirituality. Zatím je ještě k dostání, doporučuji pospíšit si.

  Ještě se podívejme, jaké možnosti a příležitosti nabízí Venuše ve fázi svého retrográdního pohybu, co skrývá v záhybech svého šatu, když se otáčí:

  Zatoulejte se do míst, kde jste byli před 8, 16 a dalšími násobky osmi a zkuste dokončit byznys, vztah, starou lásku, peníze, to, co jste tam zanechali neuzavřeno. Tehdy jste skončili v slepé ulici a teď můžete vycouvat a vrátit se zpátky do místa, odkud lze pokračovat dál. Se zkušeností prožitých osmi let už to teď půjde.

  Americká astroložka Lyn Koiner doporučuje tuto dobu jako „excellent“ k nákupu starožitností. Zajít na blešák nebo do sekáče se teď určitě vyplatí, ale bezhlavě půjčovat finance rozhodně ne. Naopak není lepší doba, kdy prodat to, co už nechcete vlastnit.

  Zkuste se vrátit v této významné roční době zpátky k sobě, obraťte pozornost do míst, kde o sobě můžete odhalit i různá nepříjemná zjištění. Je to cesta Inanny, na jejímž závěru je návrat domů, do svého nitra, přijetí všeho, co v sobě máte. I o tom je Lilith, Venuše a další části vaší vnitřní Ženy, ať už jste mužem či ženou.

  Všechna doporučení se týkají naprosto všech, ale ještě o trochu víc těch, kdo mají ve svém osobním horoskopu zvýrazňovačem podtrhnuto nějakým způsobem znamení Kozoroha. Buď Sluncem nebo Lunou, Venuší nebo ascendentem či Mc. Pochybujícím o svém horoskopu nabízím odpovědět na případné dotazy.

  Příjemné prožití Vánočních svátků vám přeje
  Máša Růžičková

  Posted by admin @ 00:05

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.